NM i svømming langbane 2019
NM i svømming langbane 2019 ble arrangert i Drammensbadet i Drammen 4.-7. juli 2019. Arrangør var Drammen Svømmeklubb.
Menn
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Niksja Stojkovski | Bærumsvømmerne | 22,75 |
02 | Piotr Ludwiczak | Kongstensvømmerne | 23,17 |
03 | Markus Lie | BS/Åstveit | 23,28 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie | BS/Åstveit | 50,67 |
02 | Niksja Stojkovski | Bærumsvømmerne | 50,96 |
02 | Truls Wigdel | Stavanger SK | 50,96 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Truls Wigdel | Stavanger SK | 1.49,39 |
02 | Markus Lie | BS/Åstveit | 1.50,31 |
03 | Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 1.50,48 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 3.49,45 |
02 | Tomoe Zenimoto Hvas | Bærumsvømmerne | 3.55,10 |
03 | Erik Årsland Gidskehaug | Stavanger SK | 3.55,36 |
800 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 7.53,17 |
02 | Erik Årsland Gidskehaug | Stavanger SK | 8.12,86 |
03 | Jon Jøntvedt | Bryne SK | 8.18,96 |
1500 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 15.00,14 |
02 | Erik Årsland Gidskehaug | Stavanger SK | 15.31,00 |
03 | Tobias Moen Olsen | Vestkantsvømmerne | 15.54,32 |
50 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie | BS/Åstveit | 25,83 |
02 | Simon Moe | Bærumsvømmerne | 26,48 |
03 | Piotr Ludwiczak | Kongstensvømmerne | 26,58 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie | BS/Åstveit | 55,68 |
02 | Magnus Ouren | Lambertseter SK | 59,16 |
03 | Andre Klippenberg Grindheim | Hamar IL | 59,62 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | André Gregussen | Oslo IL | 2.07,13 |
02 | Magnus Ouren | Lambertseter SK | 2.07,54 |
03 | Simon Moe | Bærumsvømmerne | 2.10,22 |
50 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jørgen Scheie Bråthen | Lambertseter SK | 28,4 |
02 | Christoffer Tofte Haarsaker | BS/Åstveit | 28,59 |
03 | Jolann Bovey | Lambertseter SK | 28,69 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jolann Bovey | Lambertseter SK | 1.02,21 |
02 | Andre Klippenberg Grindheim | Hamar IL | 1.03,04 |
03 | Christoffer Tofte Haarsaker | BS/Åstveit | 1.03,29 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jolann Bovey | Lambertseter SK | 2.13,59 |
02 | Christoffer Tofte Haarsaker | BS/Åstveit | 2.15,48 |
03 | Øystein Breivik | Bergens SC | 2.20,15 |
50 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Niksja Stojkovski | Bærumsvømmerne | 24,28 |
02 | Sigurd Holten Bøen | Oslo IL | 24,87 |
03 | Ole-Mikal Fløgstad | Lambertseter SK | 24,88 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie | BS/Åstveit | 54,48 |
02 | Ole-Mikal Fløgstad | Lambertseter SK | 55,43 |
03 | André Gregussen | Oslo IL | 56,14 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Patrick Toth | Lambertseter SK | 2.04,57 |
02 | Ole-Mikal Fløgstad | Lambertseter SK | 2.05,43 |
03 | Mats Fjogstad Tobiassen | Bryne SK | 2.05,51 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tomoe Zenimoto Hvas | Bærumsvømmerne | 2.09,10 |
02 | Ole Marius Rist Jensen | SK Team Sør/KSA | 2.10,16 |
03 | Simen Vik | Sandnes SLK | 2.11,42 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 4.29,42 |
02 | Jon Jøntvedt | Bryne SK | 4.32,37 |
03 | Sondre Saltnes Urdal | BS/Delfana | 4.36,27 |
4 x 100 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tomoe Zenimoto Hvas Niksja Stojkovski Simon Moe Christian Groth Dyrkorn | Bærumsvømmerne | 3.25,17 |
02 | Sondre Saltnes Urdal Sindre Pleym Olsen Christoffer Tofte Haarsaker Markus Lie | Bergensvømmerne | 3.28,57 |
03 | Truls Wigdel Erik Årsland Gidskehaug Simon Slettevold Jens Petter Turøy | Stavanger SK | 3.28.94 |
4 x 200 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie Sindre Pleym Olsen Christoffer Tofte Haarsaker Sondre Saltnes Urdal | Bergensvømmerne | 7.34,40 |
02 | Erik Årsland Gidskehaug Jens Petter Turøy Truls Wigdel Olav Eklund | Stavanger SK | 7.34,58 |
03 | Ole-Mikal Fløgstad Mats Andersen Patrick Toth Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 7.37.68 |
4 x 100 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Simon Moe Tomoe Zenimoto Hvas Jakob Bernstein Niksja Stojkovski | Bærumsvømmerne | 3.45,80 |
02 | Markus Lie Christoffer Tofte Haarsaker Sindre Pleym Olsen Sondre Saltnes Urdal | Bergensvømmerne | 3.46,05 |
03 | Magnus Ouren Jolann Bovey Ole-Mikal Fløgstad Henrik Christiansen | Lambertseter SK | 3.47,46 |
Kvinner
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susann Bjørnsen | Setermoen SK | 25,54 |
02 | Emilie Nyenget Løvberg | Bærumsvømmerne | 26,18 |
03 | Kristine Bjellvåg Braathen | Bærumsvømmerne | 26,21 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susann Bjørnsen | Setermoen SK | 56,59 |
02 | Marte Løvberg | Lambertseter SK | 56,68 |
03 | Jenny Halden | Bærumsvømmerne | 58,06 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 2.03,50 |
02 | Marte Løvberg | Lambertseter SK | 2.04,08 |
03 | Emilie Nyenget Løvberg | Bærumsvømmerne | 2.04,86 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 4.16,06 |
02 | Maria Storstein | Karmøy SK | 4.23,31 |
03 | Uljana Gorlova | Lambertseter SK | 4.23,37 |
800 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 8.44,63 |
02 | Hanne Næss | Vestkantsvømmerne | 8.55,93 |
03 | Uljana Gorlova | Lambertseter SK | 9.03,58 |
1500 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 16.42,47 |
02 | Hanne Næss | Vestkantsvømmerne | 16.56,57 |
03 | Uljana Gorlova | Lambertseter SK | 17.17,89 |
50 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Vassbakk Løyning | Bærumsvømmerne | 28,42 |
02 | Jenny Halden | Bærumsvømmerne | 29,6 |
03 | Sara Stoebner | Oslo IL | 30,39 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Vassbakk Løyning | Bærumsvømmerne | 1.00,48 |
02 | Sara Stoebner | Oslo IL | 1.04,63 |
03 | Synne Kristine Lauritzen | Haldens SK | 1.06,12 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Vassbakk Løyning | Bærumsvømmerne | 2.13,56 |
02 | Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 2.20,85 |
03 | Sara Stoebner | Oslo IL | 2.21,25 |
50 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susann Bjørnsen | Setermoen SK | 32,26 |
02 | Eva Kummen | Lambertseter SK | 32,33 |
03 | Johanne Heines Pettersen | Bergens SC | 32,49 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eva Kummen | Lambertseter SK | 1.10,07 |
02 | Ingalill Urrang Naustvik | Bergens SC | 1.10,63 |
03 | Stina Kajsa Colleou | Lambertseter SK | 1.11,14 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stina Kajsa Colleou | Lambertseter SK | 2.29,42 |
02 | Eva Kummen | Lambertseter SK | 2.31,51 |
03 | Silje Mikkelborg | Lambertseter SK | 2.34,90 |
50 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jenny Halden | Bærumsvømmerne | 27,07 |
02 | Emilie Nyenget Løvberg | Bærumsvømmerne | 27,44 |
03 | Hedda Øritsland | Bærumsvømmerne | 27,92 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Emilie Nyenget Løvberg | Bærumsvømmerne | 1.00,43 |
02 | Jenny Halden | Bærumsvømmerne | 1.01,38 |
03 | Hedda Øritsland | Bærumsvømmerne | 1.02,27 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 2.17,25 |
02 | Helene Torsvik Lorentz | Bergens SC | 2.18,32 |
03 | Oline Koolen Bjerketvedt | Hamar IL | 2.22,60 |
03 | Millie French | Sandnes SLK | 2.22,60 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 2.21,36 |
02 | Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 2.21,76 |
03 | Stina Kajsa Colleou | Lambertseter SK | 2.24,70 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malene Rypestøl | SK Team Sør/VSLK | 4.53,33 |
02 | Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 4.56,34 |
03 | Gwen Bergum | Skjetten Svømming | 5.01,95 |
4 x 100 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Emilie Nyenget Løvberg Jenny Halden Hedda Øritsland Stine Lise Stenseth | Bærumsvømmerne | 3.50,13 |
02 | Marte Løvberg Uljana Gorlova Jennifer Vo Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 3.53,57 |
03 | Renate Knutsen Ragnhild Krage Helene Torsvik Lorentz Johanne Heines Pettersen | Bergens SC | 3.57,31 |
4 x 200 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Stine Lise Stenseth Emilie Nyenget Løvberg Ingeborg Vassbakk Løyning Hedda Øritsland | Bærumsvømmerne | 8.22,29 |
02 | Marte Løvberg Uljana Gorlova Jennifer Vo Astrid Julie Halvorsen | Lambertseter SK | 8.23,84 |
03 | Renate Knutsen Ragnhild Krage Helene Torsvik Lorentz Johanne Heines Pettersen | Bergens SC | 8.38,46 |
4 x 100 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Vassbakk Løyning Stine Omdahl Petersen Emilie Nyenget Løvberg Jenny Halden | Bærumsvømmerne | 4.09,80 |
02 | Astrid Julie Halvorsen Eva Kummen Jennifer Vo Marte Løvberg | Lambertseter SK | 4.15,56 |
03 | Ragnhild Krage Ingalill Urrang Naustvik Helene Torsvik Lorentz Renate Knutsen | Bergens SC | 4.20,39 |
Mixed
4 x 100 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Niksja Stojkovski Christian Groth Dyrkorn Emilie Nyenget Løvberg Hedda Øritsland | Bærumsvømmerne 1 | 3.38.39 |
02 | Ole-Mikal Fløgstad Henrik Christiansen Astrid Julie Halvorsen Marte Løvberg | Lambertseter SK | 3.38.51 |
03 | Tomoe Zenimoto Hvas Simon Moe Jenny Halden Ingeborg Vassbakk Løyning | Bærumsvømmerne 2 | 3.39.18 |
Kilder
- medley.no: Medaljevinnere NM svømming
- medley.no: Resultatliste NM langbane 2019
- v
- d
- r