NM i svømming kortbane 2012
NM i svømming kortbane 2012 ble arrangert i Drammensbadet i Drammen 22.-25. mars 2012. Arrangør var Drammen SK.
Menn
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 22,43 |
02 | Niksja Stojkovski | Tønsberg SK | 22,67 |
03 | Bjarte Ravndal | Madla SK | 22,99 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gard Kvale | Bergens SC | 49,77 |
02 | Niksja Stojkovski | Tønsberg SK | 50,07 |
03 | Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 50,14 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gard Kvale | Bergens SC | 1.48,23 |
02 | Ole Martin Ree | Madla SK | 1.50,08 |
03 | Marco Aldabe Bomstad | Bergens SC | 1.50,36 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gard Kvale | Bergens SC | 3.51,12 |
02 | Marco Aldabe Bomstad | Bergens SC | 3.53,68 |
03 | Henrik Christiansen | Lørenskog/Rælingen | 3.54,10 |
800 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lørenskog/Rælingen | 8.02,20 |
02 | Morten Bordevich | Madla SK | 8.11,00 |
03 | Jonas Ødegård Aanby | Bergensvømmerne | 8.20,84 |
1500 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henrik Christiansen | Lørenskog/Rælingen | 15.16,80 |
02 | Morten Bordevich | Madla SK | 15.52,30 |
03 | Jørgen Gundersen | Lørenskog/Rælingen | 15.54,70 |
50 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lavrans Solli | Bergens SC | 24,67 |
02 | Aleksander Hetland | Bærumsvømmerne | 25,40 |
03 | John Hage Gaarder | Lørenskog/Rælingen | 25,66 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lavrans Solli | Bergens SC | 52,85 |
02 | Dominik Borkowski | IL Varg | 55,73 |
03 | Lars Andre Tolås | Bærumsvømmerne | 56,18 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lavrans Solli | Bergens SC | 1.58,13 |
02 | Marco Aldabe Bomstad | Bergens SC | 1.59,34 |
03 | Lars Andre Tolås | Bærumsvømmerne | 2.01,87 |
50 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sebastian Wigstrøm | Bærumsvømmerne | 28,34 |
02 | Bernt M. Seyffarth | Mandal SK | 28,43 |
03 | Markus Vindenes | Bergens SC | 28,88 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Aleksander Hetland | Bærumsvømmerne | 59,16 |
02 | Sebastian Wigstrøm | Bærumsvømmerne | 1.01,59 |
03 | Markus Vindenes | Bergens SC | 1.02,51 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sverre Næss | Bergensvømmerne | 2.12,44 |
02 | Sebastian Wigstrøm | Bærumsvømmerne | 2.14,79 |
03 | Simen Dale | Bergensvømmerne | 2.16,50 |
50 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Aleksander Hetland | Bærumsvømmerne | 24,09 |
02 | Sindri T. Jakobsson | Bergensvømmerne | 24,33 |
03 | Erlend Ulveseter | Bergensvømmerne | 24,66 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sindri T. Jakobsson | Bergensvømmerne | 53,29 |
02 | Erlend Ulveseter | Bergensvømmerne | 55,55 |
03 | Fredrik K Hegdal | Stavanger SC | 55,60 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sindri T. Jakobsson | Bergensvømmerne | 1.58,38 |
02 | Fredrik K Hegdal | Stavanger SC | 2.04,19 |
03 | Markus Lie | Bergensvømmerne | 2.06,02 |
100 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Aleksander Hetland | Bærumsvømmerne | 53,66 |
02 | Sebastian Wigstrøm | Bærumsvømmerne | 57,39 |
03 | John Hage Gaarder | Lørenskog/Rælingen | 58,16 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gard Kvale | Bergens SC | 1.59,94 |
02 | Sverre Næss | Bergensvømmerne | 2.01,03 |
03 | Alexander Broberg Skeltved | Bergens SC | 2.03,45 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie | Bergensvømmerne | 4.27,11 |
02 | Morten Bordevich | Madla SK | 4.28,69 |
03 | Vebjørn Lindhjem | Lørenskog/Rælingen | 4.31,94 |
4 x 50 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gard Kvale Markus Vindenes Marco Aldabe Bomstad Lavrans Solli | Bergens SC | 1.30,97 |
02 | Sverre Næss Sindri T. Jakobsson Petter Solberg Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 1.31,05 |
03 | Aleksander Hetland Lars Andre Tolås Sebastian Wigstrøm Iver Hvidsten | Bærumsvømmerne | 1.33,24 |
4 x 100 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie Sverre Næss Sindri T. Jakobsson Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 3.21,84 |
02 | Markus Vindenes Lavrans Solli Marco Aldabe Bomstad Gard Kvale | Bergens SC | 3.21,85 |
03 | Bjarte Ravndal Ole Martin Ree Morten Bordervich Kacper Domanski | Madla SK | 3.26,70 |
4 x 200 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Alexander Broberg Skeltved Lavrans Solli Marco Aldabe Bomstad Gard Kvale | Bergens SC | 7.24,94 |
02 | Bjarte Ravndal Ole Martin Ree Kacper Domanski Morten Bordervich | Madla SK | 7.26,16 |
03 | Markus Lie Sindri T. Jakobsson Jonas Ødegård Aanby Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 7.29,26 |
4 x 50 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie Sverre Næss Sindri T. Jakobsson Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 1.39,43 |
02 | Lavrans Solli Markus Vindenes Alexander Broberg Skeltved Gard Kvale | Bergens SC | 1.40,57 |
03 | Lars Andre Tolås Sebastian Wigstrøm Aleksander Hetland Iver Hvidsten | Bærumsvømmerne | 1.41,41 |
4 x 100 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Markus Lie Sverre Næss Sindri T. Jakobsson Sander Smørdal | Bergensvømmerne | 3.38,84 |
02 | Lavrans Solli Markus Vindenes Gard Kvale Marco Aldabe Bomstad | Bergens SC | 3.40,49 |
03 | Lars Andre Tolås Sebastian Wigstrøm Aleksander Hetland Elias Damman | Bærumsvømmerne | 3.44,54 |
Kvinner
50 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Brekke | Stavanger SC | 25,10 |
02 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 25,34 |
03 | Monica W. Johannessen | Bergens SC | 25,53 |
100 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 54,50 |
02 | Cecilie W. Johannessen | Bergens SC | 55,15 |
03 | Henriette Brekke | Stavanger SC | 55,55 |
200 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 1.59,18 |
02 | Veronica Orheim Bjørlykke | Aalesunds SLK | 2.00,72 |
03 | Victoria Rung | Madla SK | 2.01,22 |
400 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 4.11,09 |
02 | Veronica Orheim Bjørlykke | Aalesunds SLK | 4.14,57 |
03 | Victoria Rung | Madla SK | 4.18,72 |
800 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 8.46,35 |
02 | Eva Marie Østerhus | Madla SK | 8.48,71 |
03 | Jacqueline Knutsson | Kongstensvømmerne | 8.53,96 |
1500 meter fri
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eva Marie Østerhus | Madla SK | 16.57,19 |
02 | Andrea Westbye | Bærumsvømmerne | 17.09,36 |
03 | Ellen Camilla Hansen | Asker SK | 17.10,51 |
50 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Katharina Stiberg | Bjerkvik SK | 28,28 |
02 | Veronica Orheim Bjørlykke | Aalesunds SLK | 29,00 |
03 | Christine M. Pedersen | Lambertseter SK | 29,39 |
100 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Veronica Orheim Bjørlykke | Aalesunds SLK | 1.01,04 |
02 | Christine M. Pedersen | Lambertseter SK | 1.02,79 |
03 | Karoline Steffensen | Harstad SK | 1.03,06 |
200 meter rygg
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Veronica Orheim Bjørlykke | Aalesunds SLK | 2.10,03 |
02 | Christine M. Pedersen | Lambertseter SK | 2.14,95 |
03 | Line Løvberg | Lambertseter SK | 2.16,52 |
50 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Katharina Stiberg | Bjerkvik SK | 31,37 |
02 | Henriette Brekke | Stavanger SC | 31,43 |
03 | Kaja Bremer | Bergens SLK | 32,34 |
100 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sara Nordenstam | Lambertseter SK | 1.08,82 |
02 | Katharina Stiberg | Bjerkvik SK | 1.09,36 |
03 | Siri Eva Kristiansen | Drammen SK | 1.09,99 |
200 meter bryst
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sara Nordenstam | Lambertseter SK | 2.24,06 |
02 | Siri Eva Kristiansen | Drammen SK | 2.28,20 |
03 | Stina Kajsa Colleou | Lambertseter SK | 2.28,94 |
50 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 27,01 |
02 | Monica W. Johannessen | Bergens SC | 27,04 |
03 | Katharina Stiberg | Bjerkvik SK | 27,45 |
100 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvild Snildal | Asker SK | 57,44 |
02 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 59,02 |
03 | Klara Farkas | Lørenskog/Rælingen | 1.00,67 |
200 meter butterfly
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvild Snildal | Asker SK | 2.08,36 |
02 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 2.12,28 |
03 | Line Løvberg | Lambertseter SK | 2.13,55 |
100 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvild Snildal | Asker SK | 1.00,37 |
02 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 1.03,85 |
03 | Birgitte Elise Søfteland | Sarpsborg IL | 1.04,66 |
200 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingvild Snildal | Asker SK | 2.10,67 |
02 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 2.12,74 |
03 | Sara Nordenstam | Lambertseter SK | 2.16,87 |
400 meter medley
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Marko-Varga | Stavanger SC | 4.38,28 |
02 | Sara Nordenstam | Lambertseter SK | 4.39,85 |
03 | Eva Marie Østerhus | Madla SK | 4.54,08 |
4 x 50 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Brekke Ingeborg Jørmeland Ida Marko-Varga Ane Nygård | Stavanger SC | 1.44,55 |
02 | Monica W. Johannessen Elisabeth Kristiansen Hedvig Hjertaker Cecilie W. Johannessen | Bergens SC | 1.44,56 |
03 | Lotte Miller Victoria Rung Eva Marie Østerhus Maria Thompson Clausen | Madla SK | 1.44,82 |
4 x 100 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Henriette Brekke Ingeborg Jørmeland Ida Marko-Varga Ane Nygård | Stavanger SC | 3.47,18 |
02 | Victoria Rung Maria Thompson Clausen Lotte Miller Eva Marie Østerhus | Madla SK | 3.47,88 |
03 | Ingvild Snildal Rikke Nagell-Kleven Mette Mellbye Larsen Marte K. Bolstad | Asker SK | 3.50,54 |
4 x 200 meter fri
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Victoria Rung Eva Marie Østerhus Maria Wigestrand Maria Thompson Clausen | Madla SK | 8.13,92 |
02 | Ellen Camilla Hansen Majken Smith Ingvild Snildal Siri Anette Sønju | Asker SK | 8.24,33 |
03 | Christine M. Pedersen Malene M. Pedersen Sara Nordenstam Line Løvberg | Lambertseter SK | 8.24,67 |
4 x 50 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Emilie K. Hegdal Henriette Brekke Ida Marko-Varga Ane Nygård | Stavanger SC | 1.55,06 |
02 | Christine M. Pedersen Sara Nordenstam Line Løvberg Marte Løvberg | Lambertseter SK | 1.55,54 |
03 | Ingvild Snildal Rikke Nagell-Kleven Mette Mellbye Larsen Marte K. Bolstad | Asker SK | 1.55,56 |
4 x 100 meter medley
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christine M. Pedersen Sara Nordenstam Line Løvberg Marte Løvberg | Lambertseter SK | 4.11,14 |
02 | Emilie K. Hegdal Henriette Brekke Ida Marko-Varga Ane Nygård | Stavanger SC | 4.16,83 |
03 | Katrine Jensen Andrea Hestdal Bryndis Run Hansen Lise Sand Syversen | Bergensvømmerne | 4.18,19 |
Kilder
- medley.no: Medaljevinnere NM svømming
- Egil Svendsby (red.) Sportsboken 2012, s. 267-68. Schibsted. ISBN 978-82-516-5696-2.
- v
- d
- r