2019-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokság
Gyorsasági kajak-kenu világbajnokság (2019) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Szeged | ||
Dátum | augusztus 21–25. | ||
Fő helyszín | Nemzeti Kajak-kenu és Evezős Olimpiai Központ | ||
Versenyszámok | 30 | ||
Honlap | szeged2019.hu | ||
|
A 2019-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokság Magyarországon, Szegeden zajlott, ez volt a negyedik alkalom, hogy Magyarország kajak-kenu világbajnokságot rendezhetett. Ez a negyvenötödik kajak-kenu világbajnokság volt.
A Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség igazgatótanácsa 2015 márciusában adta a magyarországi Szegednek a rendezés lehetőségét. A vb megrendezésére pályázott még Duisburg és a döntés előtt visszalépett Moszkva valamint egy meg nem nevezett kanadai város.[1] 2018-ban megkezdődött a pálya felújítása 1,8 milliárd forint értékben.[2]
A tizenegyszeres világbajnok francia Laurence Vincent-Lapointe versenyzési jogát két nappal a világbajnokság előtt függesztette fel a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség, miután pozitív lett a doppingtesztje.[3][4]
A magyar válogatott 5 arany-, 4 ezüst- és 3 bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyén végzett.
Olimpiai kvóta
A versenyen osztották ki a 2020. évi nyári olimpiai játékok kajak-kenu kvótáinak egy részét. A kvótákat az országok kapták, nem névre szóltak. A négyes versenyszámokban csak erről a vb-ről lehetett kvótát szerezni. Ugyancsak ezekben a számokban amennyiben nem szerzett legalább négy kontinens kvótát, akkor a 10., szükség esetén a 9. és a 8. helyezett indulási jogát a kvóta nélküli kontinensek kapták.[5][6][7]
Kiosztott kvóták:
férfi kajak | női kajak | férfi kenu | női kenu |
---|---|---|---|
|
|
|
|
A magyar csapat
A 2019-es magyar vb keret tagjai:[8]
|
|
Eredmények
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Fehéroroszország | 6 | 4 | 4 | 14 |
2. | Németország | 6 | 4 | 1 | 11 |
3. | Magyarország | 5 | 4 | 3 | 12 |
4. | Kína | 4 | 0 | 1 | 5 |
5. | Oroszország | 2 | 3 | 1 | 6 |
6. | Új-Zéland | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Spanyolország | 1 | 3 | 3 | 7 |
8. | Brazília | 1 | 0 | 1 | 2 |
Egyesült Királyság | 1 | 0 | 1 | 2 | |
10. | Litvánia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Amerikai Egyesült Államok | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12. | Lengyelország | 0 | 6 | 1 | 7 |
13. | Kuba | 0 | 1 | 1 | 2 |
Szlovénia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | Bulgária | 0 | 1 | 0 | 1 |
Chile | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Csehország | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szerbia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19. | Franciaország | 0 | 0 | 2 | 2 |
Portugália | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Szlovákia | 0 | 0 | 2 | 2 | |
Üzbegisztán | 0 | 0 | 2 | 2 | |
23. | Dánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Grúzia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mexikó | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Moldova | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ukrajna | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 30 | 30 | 31 | 91 |
Férfi
Kajak
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m[9] | Liam Heath Egyesült Királyság | 34,86 | Strahinja Stefanović Szerbia | 35,04 | Carlos Garrote Spanyolország | 35,12 |
K1 500 m[10] | Tom Liebscher Németország | 1:35,04 | Mikita Borikav Fehéroroszország | 1:35,19 | Makszim Szpeszivcev Oroszország | 1:35,49 |
K1 1000 m[11] | Kopasz Bálint Magyarország | 3:36,07 | Josef Dostál Csehország | 3:37,31 | Fernando Pimenta Portugália | 3:37,63 |
K1 5000 m[12] | Aleh Jurenya Fehéroroszország | 19:54,07 | Max Hoff Németország | 19:57,56 | Fernando Pimenta Portugália | 20:19,94 |
K2 200 m[13] | Jurij Posztrigaj Alekszandr Gyjacsenko Oroszország | 33,05 | Piotr Mazur Bartosz Grabowski Lengyelország | 33,10 | Balaska Márk Apagyi Levente Magyarország | 33,30 |
K2 500 m[14] | Sztaniszlav Dajneka Dzmitrij Natincsik Fehéroroszország | 1:33,13 | Pelayo Roza Pedro Vázquez Spanyolország | 1:33,48 | Marcus Gross Martin Hiller Németország | 1:34,50 |
K2 1000 m[15] | Max Hoff Jacob Schopf Németország | 3:20,53 | Francisco Cubelos Íñigo Peña Spanyolország | 3:21,79 | Cyrille Carré Étienne Hubert Franciaország | 3:22,96 |
K4 500 m[16] | Tom Liebscher Ronald Rauhe Max Rendschmidt Max Lemke Németország | 1:19,26 | Saúl Craviotto Carlos Arévalo Rodrigo Germade Marcus Walz Spanyolország | 1:19,77 | Erik Vlček Adam Botek Zalka Csaba Samuel Baláž Szlovákia | 1:20,96 |
K4 1000 m[17] | Lukas Reuschenbach Felix Frank Jakob Thordsen Tobias-Pascal Schultz Németország | 2:48,79 | Vaszilij Pogreban Alekszej Vosztrikov Oleg Szinyjavin Igor Kalasnyikov Oroszország | 2:49,78 | Jakubik Gábor Juraj Tarr Denis Myšák Gacsai Ákos Szlovákia | 2:50,44 |
Kenu
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m[18] | Henrikas Žustautas Litvánia | 39,36 | Arcjom Kozir Fehéroroszország | 40,08 | Zaza Nadiradze Grúzia | 40,24 |
C1 500 m[19] | Sebastian Brendel Németország | 1:53,59 | Angel Kodinov Bulgária | 1:54,49 | Oleg Tarnovschi Moldova | 1:54,94 |
C1 1000 m[20] | Isaquias Queiroz Brazília | 3:59,23 | Tomasz Kaczor Lengyelország | 4:00,92 | Adrien Bart Franciaország | 4:01,55 |
C1 5000 m[21] | Sebastian Brendel Németország | 22:15,86 | Adolf Balázs Magyarország | 22:19,15 | Fernando Jorge Kuba | 22:30,46 |
C2 200 m[22] | Alberto Pedrero Pablo Graña Spanyolország | 36,06 | Michał Łubniewski Arsen Śliwiński Lengyelország | 36,18 | Artur Guliev Elyorjon Mamadaliev Üzbegisztán | 36,42 |
C2 500 m[23] | Li Qiang Xing Song Kína | 1:37,33 | Hajdu Jonatán Fekete Ádám Magyarország | 1:38,41 | Sete Benavides Antoni Segura Spanyolország | 1:38,97 |
C2 1000 m[24] | Liu Hao Wang Hao Kína | 3:40,55 | Serguey Torres Fernando Jorge Kuba | 3:41,46 | Erlon Silva Isaquias Queiroz Brazília | 3:44,34 |
C4 500 m[25] | Ivan Stil Pavel Petrov Viktor Melantyev Mihail Pavlov Oroszország | 1:34,69 | Jan Vandrey Conrad-Robin Scheibner Tim Hecker Moritz Adam Németország | 1:35,83 | Andrej Bahdanovics Javhen Tenhel Makszim Kriszko Vitali Aszecki Fehéroroszország | 1:37,14 |
Női
Kajak
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m[26] | Lisa Carrington Új-Zéland | 39,39 | Marta Walczykiewicz Lengyelország | 41,33 | Emma Jørgensen Dánia Teresa Portela Spanyolország | 41,34 |
K1 500 m[27] | Lisa Carrington Új-Zéland | 1:55,76 | Volha Hudzenka Fehéroroszország | 1:57,39 | Kozák Danuta Magyarország | 1:58,01 |
K1 1000 m[28] | Csipes Tamara Magyarország | 4:07,90 | Justyna Iskrzycka Lengyelország | 4:09,26 | Lizzie Broughton Egyesült Királyság | 4:10,44 |
K1 5000 m[29] | Bodonyi Dóra Magyarország | 22:03,23 | Tabea Medert Németország | 22:03,85 | Marina Litvincsuk Fehéroroszország | 22:04,08 |
K2 200 m[30] | Marina Litvincsuk Volha Hudzenka Fehéroroszország | 36,21 | Špela Ponomarenko Janić Anja Osterman Szlovénia | 36,72 | Kiss Bianka Lucz Anna Magyarország | 36,97 |
K2 500 m[31] | Marina Litvincsuk Volha Hudzenka Fehéroroszország | 1:42,55 | Karolina Naja Anna Puławska Lengyelország | 1:43,34 | Špela Ponomarenko Janić Anja Osterman Szlovénia | 1:44,21 |
K2 1000 m[32] | Hagymási Réka Medveczky Erika Magyarország | 3:34,23 | Tabea Meder Sarah Brüssler Németország | 3:35,59 | Karina Alanis Marica Montemayor Mexikó | 3:40,91 |
K4 500 m[33] | Bodonyi Dóra Medveczky Erika Csipes Tamara Gazsó Alida Dóra Magyarország | 1:32,91 | Marina Litvincsuk Volha Hudzenka Nadzeja Ljapeska Marharita Mahneva Fehéroroszország | 1:33,69 | Karolina Naja Anna Puławska Katarzyna Kołodziejczyk Helena Wiśniewska Lengyelország | 1:34,77 |
Kenu
* Olimpiai kvótaszerző versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m[34] | Nevin Harrison USA | 49,30 | Oleszja Romaszenko Oroszország | 49,74 | Alena Nazdrova Fehéroroszország | 49,99 |
C1 500 m[35] | Alena Nazdrova Fehéroroszország | 2:00,73 | Kszenyija Kuracs Oroszország | 2:01,64 | Anasztaszija Csetverikova Ukrajna | 2:03,83 |
C1 5000 m[36] | Volha Klimava Fehéroroszország | 25:34,67 | María Mailliard Chile | 25:56,41 | Zhang Yajue Kína | 26:14,90 |
C2 200 m[37] | Lin Wenjun Zhang Luqi Kína | 44,69 | Takács Kincső Balla Virág Magyarország | 45,16 | Dilnoza Rakhmatova Nilufar Zokirova Üzbegisztán | 46,60 |
C2 500 m[38] | Sun Mengya Xu Shixiao Kína | 2:02,81 | Takács Kincső Balla Virág Magyarország | 2:04,49 | Volha Klimava Nadzeja Makarcsanka Fehéroroszország | 2:07,74 |
Parakenu
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Királyság | 3 | 2 | 1 | 6 |
2. | Ukrajna | 3 | 0 | 1 | 4 |
3. | Ausztrália | 2 | 1 | 1 | 4 |
4. | Brazília | 1 | 1 | 2 | 4 |
5. | Japán | 1 | 0 | 0 | 1 |
Magyarország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Üzbegisztán | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8. | Németország | 0 | 3 | 0 | 3 |
9. | Oroszország | 0 | 2 | 1 | 3 |
10. | Olaszország | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Portugália | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | Chile | 0 | 0 | 2 | 2 |
13. | Irán | 0 | 0 | 1 | 1 |
Új-Zéland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lengyelország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 12 | 12 | 11 | 35 |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m[39] | Kiss Péter Pál Magyarország | 45,42 | Esteban Farias Olaszország | 46,17 | Luís Cardoso da Silva Brazília | 46,49 |
KL2 200 m[40] | Curtis McGrath Ausztrália | 42,35 | Federico Mancarella Olaszország | 42,80 | Scott Martlew Új-Zéland | 43,51 |
KL3 200 m[41] | Szerhij Jemeljanov Ukrajna | 40,03 | Leonyid Krilov Oroszország | 40,56 | Caio Riberio de Carvalho Brazília | 40,70 |
VL1 200 m[42] | Mikola Fedorenko Ukrajna | 1:05,18 | Peter Happ Németország | 1:07,81 | Robinson Mendez Chile | 1:14,27 |
VL2 200 m[43] | Luís Cardoso da Silva Brazília | 51,68 | Norberto Mourao Portugália | 52,82 | Jakub Tokarz Lengyelország | 53,21 |
VL3 200 m[44] | Curtis McGrath Ausztrália | 47,42 | Caio Riberio de Carvalho Brazília | 47,52 | Stuart Wood Egyesült Királyság | 48,42 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
KL1 200 m[45] | Marina Mazsula Ukrajna | 55,99 | Edina Müller Németország | 56,97 | Katherine Wollermann Chile | 58,03 |
KL2 200 m[46] | Charlotte Henshaw Egyesült Királyság | 47,62 | Emma Wiggs Egyesült Királyság | 49,03 | Susan Seipel Ausztrália | 51,12 |
KL3 200 m[47] | Shakhnoza Mirzaeva Üzbegisztán | 47.29 | Laura Sugar Egyesült Királyság | 47.32 | Shahla Behrouzirad Irán | 48.96 |
VL1 200 m[48] | Monika Seryu Japán | 1:14,56 | Esther Bode Németország | 1:35,66 | nem osztották ki | |
VL2 200 m[49] | Emma Wiggs Egyesült Királyság | 56,10 | Susan Seipel Ausztrália | 57,74 | Marija Nyikiforova Oroszország | 59,24 |
VL3 200 m[50] | Charlotte Henshaw Egyesült Királyság | 56,82 | Larissza Volik Oroszország | 57,84 | Natalija Lahutenko Ukrajna | 59,07 |
Jegyzetek
- ↑ Kajak-kenu: Szeged rendezi a 2019-es világbajnokságot. www.nemzetisport.hu (2015. március 21.) (Hozzáférés: 2018. április 7.)
- ↑ Kajak-kenu: a világ egyik legmodernebb pályája lesz a szegedi. www.nemzetisport.hu (2018. április 13.) (Hozzáférés: 2018. április 14.)
- ↑ Megbukott a doppingteszten a 11-szeres világbajnok női kenus. index.hu (Hozzáférés: 2018. augusztus 19.)
- ↑ „Vincent-Lapointe out of world titles after failing doping test”, ICF Media, 2019. augusztus 19. (Hozzáférés: 2019. augusztus 19.)
- ↑ Kajak-kenu: Kopasz Bálint tudja, hogy fájni fog. www.nemzetisport.hu (2019. augusztus 20.) (Hozzáférés: 2019. augusztus 20.)
- ↑ Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden. www.nemzetisport.hu (2019. augusztus 19.) (Hozzáférés: 2019. augusztus 20.)
- ↑ Kajak-kenu: női kenusaink kirobbanó formában, a férfiaknál csoda kell. www.nemzetisport.hu (2019. augusztus 17.) (Hozzáférés: 2019. augusztus 20.)
- ↑ Kajak-kenu vb: megvan a magyar keret, Kozák két számban indul. www.nemzetisport.hu (2019. július 16.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Men 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Men 5000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K2 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K2 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K2 Men 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K4 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K4 Men 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Men 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Men 5000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C2 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C2 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C2 Men 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ [2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C4 Men 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Women 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Women 1000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K1 Women 5000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K2 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K2 Women 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes a kajak-kenu vb-n– élőben az NSO-n!. nemzetisport.hu. (Hozzáférés: 2019. augusztus 23.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | K4 Women 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Women 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C1 Women 5000m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C2 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | C2 Women 500m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. augusztus 25.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL1 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL2 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL3 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL1 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL2 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL3 Men 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL1 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL2 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | KL3 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL1 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL2 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
- ↑ 2019 ICF CANOE SPRINT & PARACANOE WORLD CHAMPIONSHIPS | VL3 Women 200m - Final A. Digicorp. (Hozzáférés: 2019. szeptember 9.)
Források
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap