1978-as síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1978) | |||
Adatok | |||
Ország | Jugoszlávia | ||
Rendező város | Belgrád | ||
Dátum | augusztus 10– 13. | ||
Fő helyszín | Ada Ciganlija | ||
Versenyszámok | 18 | ||
|
Az 1978-as síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a jugoszláviai Belgrádban rendezték 1978-ban. Ez a tizennegyedik kajak-kenu világbajnokság volt. A magyar csapat az éremtáblázaton a második helyezést érte el összesítésben. A rendezés jogát 1974-ben Kanada kapta.[1] A Dartmouth-ba tervezett eseményt a rendezők anyagi okokra hivatkozva 1976-ban lemondták.[2] A rendezést Belgrád vállalta át.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NDK | 7 | 0 | 1 | 8 |
2. | Magyarország | 4 | 3 | 2 | 9 |
3. | Szovjetunió | 2 | 5 | 5 | 12 |
4. | Románia | 2 | 4 | 7 | 13 |
5. | Jugoszlávia | 2 | 1 | 1 | 4 |
6. | Bulgária | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Lengyelország | 0 | 1 | 1 | 2 |
Spanyolország | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9. | Franciaország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norvégia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Összesen | 18 | 18 | 18 | 54 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | Ljubomir Ljubenov Bulgária | 1:57,17 | Hajdú Gyula Magyarország | 1:57,30 | Szergej Liminovics Szovjetunió | 1:57,90 |
C1 1000 m | Matija Ljubek (Jugoszlávia) | 4:05,26 | Wichmann Tamás Magyarország | 4:05,62 | Ivan Patzaichin Románia | 4:05,99 |
C1 10 000 m | Ivan Patzaichin Románia | 47:03,33 | Wichmann Tamás Magyarország | 47:15,40 | Matija Ljubek Jugoszlávia | 47:18,08 |
C2 500 m | Foltán László Vaskuti István Magyarország | 1:46,50 | Szerhij Petrenko Petras Grigonis Szovjetunió | 1:49,96 | Gheorghe Simionov Toma Simionov Románia | 1:48,10 |
C2 1000 m | Buday Tamás Frey Oszkár Magyarország | 3:46,02 | Gheorghe Simionov Toma Simionov Románia | 3:46,35 | Szergej Posztrehin Jurij Lobanov Szovjetunió | 3:49,49 |
C2 10 000 m | Buday Tamás Vaskuti István Magyarország | 42:53,15 | Gheorghe Simionov Toma Simionov Románia | 43:15,73 | Viktor Vorobjov Alekszandr Belej Szovjetunió | 43:21,99 |
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Vasile Dîba Románia | 1:47,45 | Vlagyimir Parfenovics Szovjetunió | 1:48,24 | Peter Hempel NDK | 1:48,74 |
K1 1000 m | Rüdiger Helm NDK | 3:49,43 | Milan Janić Jugoszlávia | 3:50,42 | Vitalij Truksin Szovjetunió | 3:50,64 |
K1 10 000 m | Milan Janić Jugoszlávia | 44:34,76 | Nyikolaj Sztyepanyenko Szovjetunió | 44:37,03 | Joós István Magyarország | 44:53,10 |
K2 500 m | Bernd Olbricht Rüdiger Helm NDK | 1:36,12 | Nicuşor Eşanu Ion Bîrlădeanu Románia | 1:37,34 | Szergej Csuhraj Vlagyimir Tajnyikov Szovjetunió | 1:37,81 |
K2 1000 m | Szergej Csuhraj Vlagyimir Tajnyikov Szovjetunió | 3:27,29 | Einar Rasmussen Olaf Søyland Norvégia | 3:28,38 | Bakó Zoltán Szabó István Magyarország | 3:29,29 |
K2 10 000 m | Bakó Zoltán Szabó István Magyarország | 40:23,91 | Alain Lebas Jean-Paul Hanquier Franciaország | 40:24,36 | Nicuşor Eşanu Grigore Constantin Románia | 40:32,70 |
K4 500 m | Frank-Peter Bischof Bernd Duvigneau Roland Graupner Harald Marg NDK | 1:29,36 | Herminio Menéndez Martin Vásquez Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Spanyolország | 1:30,10 | Ryszard Oborski Daniel Wełna Grzegorz Kołtan Grzegorz Śledziewski Lengyelország | 1:30,19 |
K4 1000 m | Bernd Olbricht Bernd Duvigneau Rüdiger Helm Harald Marg NDK | 3:05,64 | Nicuşor Eşanu Ion Bîrlădeanu Mihail Zaifu Alexandru Giura Románia | 3:06,73 | Herminio Rodriguez José María Esteban Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Spanyolország | 3:07,34 |
K4 10 000 m | Alekszandr Saparenko Szergej Nyikolszkij Vlagyimir Morozov Alekszandr Avgyejev Szovjetunió | 35:43,39 | Andrzej Klimaszewski Krzysztof Lepianka Zbigniew Torzecki Zdzisław Szubski Lengyelország | 35:59,55 | Cuprian Macareanu Ciobann Marian Stefan Popa Nicolae Tico Románia | 36:32,21 |
Nők
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Roswitha Eberl NDK | 1:59,80 | Olga Makarova Szovjetunió | 2:03,02 | Maria Cosma Románia | 2:03,23 |
K2 500 m | Marion Rösiger Martina Fischer NDK | 1:48,50 | Natalja Kalasnyikova Nyina Doroh Szovjetunió | 1:49,52 | Agafia Orlov Natasia Nichitov Románia | 1:50,02 |
K4 500 m | Marion Rösiger Roswitha Eberl Carsta Genäuß Martina Fischer NDK | 1:38,00 | Vanya Geseva Marija Mincseva Natasa Janakijeva Ilijana Nikolova Bulgária | 1:40,88 | Agafia Orlov Natasia Nichitov Maria Nicolae Nastasia Buri Románia | 1:40,91 |
A magyar csapat
Az 1978-as magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Jegyzetek
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- A magyar sport évkönyve 1978. Budapest: Sport. 1979. 100. o.