Campionat del món de rem de 2017
Nom en la llengua original | (en) 2017 World Rowing Championships |
---|---|
Tipus | Campionat del món de rem |
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem |
Localització i Dates | |
Localització | Nathan Benderson Park (comtat de Sarasota) 27° 22′ N, 82° 27′ O / 27.37°N,82.45°O / 27.37; -82.45 |
Estat | Estats Units d'Amèrica |
Interval de temps | 24 setembre 2017 – 1r octubre 2017 |
Número d'edició | 47 (2017) |
Competició | |
Resultat | |
Scull individual lleuger masculí | Paul O'Donovan (Irlanda) temps de cursa: 06:48,87. |
Dos sense timoner lleuger masculí | Paul O'Donovan juntament amb Shane O'Driscoll (Irlanda) temps de cursa: 06:32,42. |
Doble scull lleuger masculí | Pierre Houin juntament amb Jérémie Azou (França) temps de cursa: 06:13,1. |
Quatre sense timoner lleuger masculí | Federico Duchich juntament amb Leone Barbaro (Itàlia) temps de cursa: 02:59,6. |
Quàdruple scull lleuger masculí | François Teroin juntament amb Damien Piqueras (França) temps de cursa: 05:51,85. |
Scull individual lleuger femení | Kirsten McCann (Sud-àfrica) temps de cursa: 07:38,78. |
Doble scull lleuger femení | Ionela-Livia Lehaci juntament amb Gianina Elena Beleagă (Romania) temps de cursa: 06:55,88. |
Quàdruple scull lleuger | Asja Maregotto juntament amb Paola Piazzolla (Itàlia) temps de cursa: 06:33,97. |
Scull individual masculí | Ondřej Synek (Txèquia) temps de cursa: 06:40,64. |
Dos amb timoner | Adrián Juhász juntament amb Béla Simon (Hongria) temps de cursa: 06:54,8. |
Dos sense timoner masculí | Matteo Lodo juntament amb Giuseppe Vicino (Itàlia) temps de cursa: 06:16,22. |
Doble scull masculí | John Storey juntament amb Chris Harris (Nova Zelanda) temps de cursa: 06:10,07. |
Quatre sense timoner masculí | Joshua Hicks juntament amb Spencer Turrin (Austràlia) temps de cursa: 05:55,24. |
Quàdruple scull masculí | Dovydas Nemeravičius juntament amb Martynas Džiaugys (Lituània) temps de cursa: 05:43,1. |
Vuit amb timoner | Johannes Weißenfeld juntament amb Felix Wimberger (Alemanya) temps de cursa: 05:26,85. |
Scull individual femení | Jeannine Gmelin (Suïssa) temps de cursa: 07:22,58. |
Dos sense timoner femení | Grace Prendergast juntament amb Kerri Gowler (Nova Zelanda) temps de cursa: 07:00,53. |
Doble scull femení | Brooke Donoghue juntament amb Olivia Loe (Nova Zelanda) temps de cursa: 06:45,8. |
Quatre sense timoner femení | Lucy Stephan juntament amb Katrina Werry (Austràlia) temps de cursa: 06:33,58. |
Quàdruple scull femení | Olivia van Rooijen juntament amb Inge Janssen (Països Baixos) temps de cursa: 06:16,72. |
Vuit amb timoner femení | Ioana Vrinceanu juntament amb Viviana Iuliana Bejinariu (Romania) temps de cursa: 10:10:40. |
Altres | |
Etiqueta | #WRChamps |
Lloc web | wrch2017.com |
← 2016 2018 World Rowing Championships (en) → |
El campionat del món de rem de 2017 va ser la 47a edició del campionat del món de rem, que es va celebrar entre el 24 de setembre i l'1 d'octubre de 2017 a Sarasota, a l'estat de Florida (Estats Units).[1][2]
Resultats
Categories no olímpiques
Categories masculines
Event | Or | Plata | Bronze | |||
M1x[3] | Ondřej Synek Txèquia | 6:40.64 | Ángel Fournier Cuba | 6:43.49 | Tom Barras Regne Unit | 6:45.14 |
M2x[4] | Nova Zelanda John Storey Chris Harris | 6:10.07 | Polònia Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | 6:10.66 | Itàlia Filippo Mondelli Luca Rambaldi | 6:11.33 |
M4x[5] | Lituània Dovydas Nemeravičius Martynas Džiaugys Rolandas Maščinskas Aurimas Adomavičius | 5:43.10 | Regne Unit Jack Beaumont Jonathan Walton John Collins Graeme Thomas | 5:45.03 | Estònia Kaur Kuslap Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo | 5:45.32 |
M2−[6] | Itàlia Matteo Lodo Giuseppe Vicino | 6:16.22 | Croàcia Martin Sinković Valent Sinković | 6:16.56 | Nova Zelanda Tom Murray James Hunter | 6:20.85 |
M4−[7] | Austràlia Joshua Hicks Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill | 5:55.24 | Itàlia Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale Matteo Castaldo Domenico Montrone | 5:57.19 | Regne Unit Matthew Rossiter Mohamed Sbihi Matthew Tarrant William Satch | 5:57.99 |
M2+[8] | Hongria Adrián Juhász Béla Simon Andrea Vanda Kolláth | 6:54.80 | Austràlia Darcy Wruck Angus Widdicombe James Rook | 6:56.60 | Alemanya Malte Grossmann Finn Schröder Jonas Wiesen | 6:58.37 |
M8+[9] | Alemanya Johannes Weißenfeld Felix Wimberger Max Planer Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | 5:26.85 | Estats Units Dariush Aghai Yohann Rigogne Alexander Karwoski Jordan Vanderstoep Thomas Peszek Nicholas Mead Andrew Reed Patrick Eble Julian Venonsky | 5:28.45 | Itàlia Cesare Gabbia Emanuele Liuzzi Luca Parlato Paolo Perino Bruno Rosetti Mario Paonessa Davide Mumolo Leonardo Pietra Enrico D'Aniello | 5:28.90 |
LM1x[10] | Irlanda Paul O'Donovan | 6:48.87 | Nova Zelanda Matthew Dunham | 6:52.16 | Noruega Kristoffer Brun | 6:52.35 |
LM2x[11] | França Pierre Houin Jérémie Azou | 6:13.10 | Itàlia Stefano Oppo Pietro Ruta | 6:15.15 | R.P. de la Xina Sun Man Fan Junjie | 6:15.40 |
LM4x[12] | França François Teroin Damien Piqueras Maxime Demontfaucon Stany Delayre | 5:51.85 | Regne Unit Edward Fisher Zak Lee-Green Peter Chambers Gavin Horsburgh | 5:52.02 | Grècia Ninos Nikolaidis Panagiotis Magdanis Spyridon Giannaros Eleftherios Konsolas | 5:53.64 |
LM2−[13] | Irlanda Mark O'Donovan Shane O'Driscoll | 6:32.42 | Itàlia Giuseppe Di Mare Alfonso Scalzone | 6:34.20 | Brasil Xavier Vela Willian Giaretton | 6:35.30 |
LM4−[14] | Itàlia Federico Duchich Leone Barbaro Lorenzo Tedesco Piero Sfiligoi | 5:59.60 | Rússia Maksim Telitcyn Aleksandr Bogdashin Alexander Chaukin Aleksey Vikulin | 6:01.91 | Alemanya Patrik Stöcker Sven Kessler Jonathan Koch Julius Peschel | 6:03.37 |
Categories femenines
Event | Or | Plata | Bronze | |||
W1x[15] | Jeannine Gmelin Suïssa | 7:22.58 | Victoria Thornley Regne Unit | 7:24.50 | Magdalena Lobnig Àustria | 7:26.56 |
W2x[16] | Nova Zelanda Brooke Donoghue Olivia Loe | 6:45.08 | Estats Units Meghan O'Leary Ellen Tomek | 6:46.57 | Austràlia Olympia Aldersey Madeleine Edmunds | 6:49.76 |
W4x[17] | Països Baixos Olivia van Rooijen Inge Janssen Sophie Souwer Nicole Beukers | 6:16.72 | Polònia Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann | 6:17.71 | Regne Unit Bethany Bryan Mathilda Hodgkins-Byrne Jessica Leyden Holly Nixon | 6:19.93 |
W2−[18] | Nova Zelanda Grace Prendergast Kerri Gowler | 7:00.53 | Estats Units Megan Kalmoe Tracy Eisser | 7:04.37 | Dinamarca Hedvig Rasmussen Christina Johansen | 7:06.21 |
W4−[19] | Austràlia Lucy Stephan Katrina Werry Sarah Hawe Molly Goodman | 6:33.58 | Polònia Olga Michalkiewicz Joanna Dittmann Monika Ciaciuch Maria Wierzbowska | 6:34.25 | Rússia Elena Oriabinskaia Anastasia Tikhanova Ekaterina Potapova Alevtina Savkina | 6:34.67 |
W8+[20] | Romania Ioana Vrinceanu Viviana-Iuliana Bejinariu Mihaela Petrila Iuliana Popa Mădălina Bereș Denisa Tilvescu Adelina Bogus Laura Oprea Daniela Druncea | 6:06.40 | Canadà Lisa Roman Kristin Bauder Nicole Hare Hillary Janssens Christine Roper Susanne Grainger Jennifer Martins Rebecca Zimmerman Kristen Kit | 6:07.09 | Nova Zelanda Ashlee Rowe Ruby Tew Georgia Perry Kelsey Bevan Kelsi Walters Rebecca Scown Lucy Spoors Emma Dyke Sam Bosworth | 6:07.27 |
LW1x[21] | Sud-àfrica Kirsten McCann | 7:38.78 | Països Baixos Marieke Keijser | 7:41.00 | Estats Units Mary Jones | 7:42.45 |
LW2x[22] | Romania Ionela-Livia Lehaci Gianina Beleaga | 6:55.88 | Nova Zelanda Zoe McBride Jackie Kiddle | 6:56.09 | Estats Units Emily Schmieg Michelle Sechser | 6:56.38 |
LW4x[23] | Itàlia Asja Maregotto Paola Piazzolla Federica Cesarini Giovanna Schettino | 6:33.97 | Austràlia Amy James Alice Arch Georgia Miansarow Georgia Nesbitt | 6:35.47 | R.P. de la Xina Xuan Xulian Shen Ling Pan Dandan Chen Fang | 6:36.33 |
Categories adaptades
Totes les categories menys PR3Mix2x també són paralímpiques.
Event | Or | Plata | Bronze | |||
PR1W1x | Birgit Skarstein Noruega | 11:14.17 | Moran Samuel Israel | 11:20.81 | Sylvia Pille-Steppart Alemanya | 11:55.75 |
PR1M1x | Erik Horrie Austràlia | 9:39.48 | Roman Polianskyi Ucraïna | 9:47.89 | Alexey Chuvashev Rússia | 9:52.25 |
PR2Mix2x | Països Baixos Annika van der Meer Corne de Koning | 8:11.00 | Ucraïna Iaroslav Koiuda Iryna Kyrychenko | 8:28.71 | Polònia Michal Gadowski Jolanta Majka | 8:29.77 |
PR3Mix2x[24] | Brasil Diana Barcelos de Oliveira Jairo Klug | 7:28.95 | França Antoine Jesel Guylaine Marchand | 7:34.70 | Alemanya Jessica Dietz Valentin Luz | 7:40.72 |
PR3Mix4+ | Regne Unit Grace Clough Giedre Rakauskaite Oliver Stanhope James Fox Anna Corderoy (c) | 6:55.70 | Estats Units Jaclyn Smith Michael Varro Zachary Burns Danielle Hansen Jennifer Sichel (c) | 7:18.80 | Itàlia Lucilla Aglioti Tommaso Schettino Luca Agoletto Paola Protopapa Gaetano Iannuzzi (c) | 7:23.52 |
Medaller
Pos. | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Itàlia | 3 | 3 | 3 | 9 |
2 | Nova Zelanda | 3 | 2 | 2 | 7 |
3 | Austràlia | 3 | 2 | 1 | 6 |
4 | França | 2 | 1 | 0 | 3 |
Països Baixos | 2 | 1 | 0 | 3 | |
6 | Irlanda | 2 | 0 | 0 | 2 |
Romania | 2 | 0 | 0 | 2 | |
8 | Regne Unit | 1 | 3 | 3 | 7 |
9 | Alemanya | 1 | 0 | 4 | 5 |
10 | Brasil | 1 | 0 | 1 | 2 |
Noruega | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12 | Txèquia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hongria | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Lituània | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Sud-àfrica | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Suïssa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17 | Estats Units | 0 | 4 | 2 | 6 |
18 | Polònia | 0 | 3 | 1 | 4 |
19 | Ucraïna | 0 | 2 | 0 | 2 |
20 | Rússia | 0 | 1 | 2 | 3 |
21 | Canadà | 0 | 1 | 0 | 1 |
Croàcia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Cuba | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Israel | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | R.P. de la Xina | 0 | 0 | 2 | 2 |
26 | Àustria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dinamarca | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Estònia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Grècia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 26 | 26 | 26 | 78 |
Referències
- ↑ «Event Information». International Rowing Federation. [Consulta: 7 desembre 2016].
- ↑ «Summary of proposed changes to the FISA Rules of Racing, related Bye-Laws and Event Regulations». FISA. [Consulta: 13 febrer 2017].
- ↑ «(M1x) Men's Single Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(M2x) Men's Double Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(M4x) Men's Quadruple Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(M2-) Men's Pair – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(M4-) Men's Four – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(M2+) Men's Coxed Pair – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(M8+) Men's Eight – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(LM1x) Lightweight Men's Single Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(LM2x) Lightweight Men's Double Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(LM4x) Lightweight Men's Quadruple Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(LM2-) Lightweight Men's Pair – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(LM4-) Lightweight Men's Four – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W1x) Women's Single Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W2x) Women's Double Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W4x) Women's Quadruple Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W2-) Women's Pair – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W4-) Women's Four – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(W8+) Women's Eight – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(LW1x) Lightweight Women's Single Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(LW2x) Lightweight Women's Double Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 1r octubre 2017].
- ↑ «(LW4x) Lightweight Women's Quadruple Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].
- ↑ «(PR3 Mix2x) PR3 Mixed Double Sculls – Final». International Rowing Federation. [Consulta: 30 setembre 2017].