Campionat del món de rem de 2004
Tipus | Campionat del món de rem |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem |
Format per | 2004 World Rowing Championships – lightweight men's single scull (en) 2004 World Rowing Championships – men's coxed four (en) 2004 World Rowing Championships – men's coxed pair (en) 2004 World Rowing Championships – PR1 men's single scull (en) 2004 World Rowing Championships – PR2 mixed double scull (en) 2004 World Rowing Championships – PR3 mixed coxed four (en) 2004 World Rowing Championships – lightweight women's quad scull (en) 2004 World Rowing Championships – lightweight men's eight (en) 2004 World Rowing Championships – lightweight women's single scull (en) 2004 World Rowing Championships – lightweight men's coxless pair (en) 2004 World Rowing Championships – lightweight men's quad scull (en) 2004 World Rowing Championships – women's coxless four (en) |
Localització i Dates | |
Localització | estany de Banyoles (Banyoles) 42° 07′ 31″ N, 2° 45′ 19″ E / 42.1253°N,2.7553°E / 42.1253; 2.7553 |
Estat | Espanya |
Interval de temps | 27 juliol 2004 – 1r agost 2004 |
Número d'edició | 34 (2004) |
← 2003 World Rowing Championships (en) 2005 → |
El campionat del món de rem de 2004 va ser el campionat del món que es va celebrar entre el 27 de juliol i l'1 d'agost de 2004 a l'estany de Banyoles, al municipi homònim de Catalunya.[1] Com que el 2004 era any olímpic pel rem, el campionat del món no va incloure cap categoria olímpica programada pels Jocs Olímpics d'Atenes.
Resultats
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
Masculí | ||||||
M4+ | Itàlia Lorenzo Carboncini (b) Stefano Introzzi (2) Edoardo Verzotti (3) Valerio Massimo (s) Alessandro Speranza (c) | 6:11.53 | Canadà Robert Weitemeyer (b) Malcolm Howard (2) Peter Dembicki (3) Andrew Ireland (s) Stephen Cheng (c) | 06:11.55 | Estats Units Andrew Brennan (b) Paul Daniels (2) Steve Coppola (3) Josh Inman (s) Marcus McElhenney (c) | 6:11.97 |
M2+ | Itàlia Mattia Trombetta (b) Mario Palmisano (s) Luigi Longobardi (c) | 6:54.46 | Polònia Marcin Wika (b) Piotr Basta (s) Rafal Cholewinski (c) | 6:55.63 | Dinamarca Gunnar Levring (b) Morten Nielsen (s) Jacob Neergaard (c) | 6:56.12 |
LM1x | Alemanya Peter Ording | 7:03.04 | Suïssa Stephan Steiner | 7:18.53 | Ucraïna Oleksandr Serdiuk | 7:05.93 |
LM4x | Itàlia Franco Sancassani (b) Alessandro Lodigiani (2) Daniele Gilardoni (3) Marcello Miani (s) | 5:58.38 | Canadà Jeff Bujas (b) Scott Moore (2) Matt Jensen (3) Daniel Parsons (s) | 5:58.57 | Alemanya Nils Budde (b) Matthias Schömann-Finck (2) Nils Ipsen (3) Jens Wittwer (s) | 6:01.43 |
LM2- | Dinamarca Bo Helleberg (b) Mads Kruse Andersen | 6:40.29 | Itàlia Nicola Moriconi (b) Salvatore Di Somma | 6:40.59 | Canadà Douglas Vandor (b) Mike Lewis (s) | 6:44.03 |
LM8+ | França Franck Solforosi (b) Damien Margat (2) Alexis Saitta (3) Jérémy Pouge (4) Franck Bussiere (5) Vincent Faucheux (6) Nicolas Planque (7) Fabien Tilliet (s) Nicolas Majerus (c) | 5:42.49 | Itàlia Santino Faggioli (b) Luigi Scala (2) Bruno Pasqualini (3) Giuseppe Del Gaudio (4) Fabrizio Gabriele (5) Stefano De Piccoli (6) Livio La Padula (7) Emanuele Federici (s) Gianluca Barattolo (c) | 5:43.88 | Austràlia George Roberts (b) Sam Waley (2) Ross Brown (3) Kaspar Hebblewhite (4) Thomas Gibson (5) Tom Nicholls (6) Tim Smith (7) Samuel Beltz (s) Marc Douez (c) | 5:46.64 |
Femení | ||||||
W4- | França Marjolaine Rossit (b) Celia Foulon (2) Audrey Galy (3) Marie Le Nepvou (s) | 6:36.28 | Rússia Valeriya Starodubrovskaya (b) Yulia Inozemtseva (2) Natalia Melnikova (3) Vera Pochitaeva (s) | 6:38:00 | Belarús Iryna Bazyleuskaya (b) Natallia Lialina (2) Tamara Samakhvalava (3) Hanna Nakhayeva (s) | 6:38:07 |
LW1x | Alemanya Nina Gäßler | 7:38.51 | Regne Unit Jo Hammond | 7:40.22 | Finlàndia Minna Nieminen | 7:40.27 |
LW4x | R.P. de la Xina Wang Yanni (b) Deng Yanping (2) Tan Meiyun (3) Zhou Weijuan (s) | 6:36.78 | Canadà Gen Meredith (b) Sheryl Preston (2) Shona Mclaren (3) Elizabeth Urbach (s) | 6:40.86 | Estats Units Maria Picone (b) Mary Obidinski (2) Julie Nichols (3) Renee Hykel (s) | 6:42.56 |
Medaller
Posició | Estat | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Itàlia | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | Alemanya | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | França | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | Dinamarca | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | R.P. de la Xina | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Canadà | 0 | 3 | 1 | 4 |
7 | Regne Unit | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rússia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Suïssa | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polònia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | Estats Units | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Finlàndia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belarús | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ucraïna | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Austràlia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 9 | 9 | 9 | 27 |
Referències
- ↑ «2004 World Rowing Championships». International Rowing Federation. Arxivat de l'original el 2016-03-17. [Consulta: 18 març 2016].