2018 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası
2018 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | İtalya, Roma |
Tarih | 30 Temmuz-05 Ağustos 2018 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Rusya |
Kadınlar | Rusya |
← 2017 2019 → |
2018 Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası(U20), 30 Temmuz-05 Ağustos 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Roma kentinde gerçekleştirildi.[1][2][3]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( İtalya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 13 | 2 | 7 | 22 |
2 | Ermenistan | 4 | 0 | 6 | 10 |
3 | Ukrayna | 3 | 3 | 8 | 14 |
4 | Türkiye | 3 | 3 | 7 | 13 |
5 | Gürcistan | 2 | 1 | 5 | 8 |
6 | Azerbaycan | 1 | 4 | 4 | 9 |
7 | Belarus | 1 | 3 | 4 | 8 |
8 | Almanya | 1 | 2 | 4 | 7 |
9 | Moldova | 1 | 2 | 1 | 4 |
10 | İsveç | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | Bulgaristan | 0 | 3 | 0 | 3 |
12 | İtalya* | 0 | 2 | 5 | 7 |
13 | Macaristan | 0 | 2 | 2 | 4 |
14 | Romanya | 0 | 1 | 3 | 4 |
15 | Avusturya | 0 | 1 | 0 | 1 |
16 | Finlandiya | 0 | 0 | 1 | 1 |
İsrail | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (17 Ülke) | 30 | 30 | 59 | 119 |
Takım sıralaması
Rank | Erkekler Serbest | Erkekler Grekoromen | Kadınlar Serbest | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 195 | Rusya | 159 | Rusya | 186 |
2 | Azerbaycan | 136 | Gürcistan | 113 | Ukrayna | 160 |
3 | Ermenistan | 135 | Ermenistan | 101 | Türkiye | 136 |
4 | Türkiye | 126 | Belarus | 91 | İtalya | 93 |
5 | Ukrayna | 109 | Ukrayna | 80 | Almanya | 77 |
Madalya özeti
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Arsen Harutyunyan | Andrii Dzhelep | Teimuraz Vanishvili |
Aliabbas Rzazade | |||
61 kg | Vazgen Tevanyan | Intigam Valizada | Ramaz Turmanidze |
İhor Nikiforuk | |||
65 kg | Aznaur Tavaev | Nicolai Grahmez | Gegham Galstyan |
Mikita Strakh | |||
70 kg | Chermen Valiev | Khadzhimurad Gadzhiyev | Stepan Lylyk |
Arman Andreasyan | |||
74 kg | Akhmed Shokumov | Dzhemal Rushen Ali | Ismail Abdullaev |
Piotr Caraseni | |||
79 kg | Ramazan Sarı | Andrian Grosul | Orkhan Abasov |
Adlan Bataiev | |||
86 kg | Arif Özen | Patrik Szurovszki | Uri Kalashnikov |
Demur Megeneishvili | |||
92 kg | Azamat Zakuev | Askhab Hamzatov | Ertugrul Ağca |
Erhan Yaylacı | |||
97 kg | Zuriko Urtashvili | Feyzullah Aktürk | Yaraslau Slavikouski |
Alen Khubulov | |||
125 kg | Hovhannes Maghakyan | Yurii Idzinskyi | Oktay Güngör |
Rahid Hamidli |
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Tigran Minasyan | Giovanni Freni | Cihat Ahmet Liman |
Andrei Ivanov | |||
60 kg | Andrej Ginc | Abu Muslim Amaev | Ararat Manucharyan |
Jacopo Sandron | |||
63 kg | Oleksandr Hruşın | Maksim Nehoda | István Váncza |
Leri Abuladze | |||
67 kg | Aliaksandr Liavonchyk | Joni Khetsuriani | Miakhdi Iakhiaev |
İsmail Gün | |||
72 kg | Ulvi Ganizade | Magomed Yarbilov | Malhas Amoyan |
Tamás Lévai | |||
77 kg | Egor Kadirov | Zahari Rosenov Zashev | Beka Guruli |
Vahe Poghosyan | |||
82 kg | Aleksandr Komarov | Nicu Ojog | Kirıl Maskeviç |
Vitalii Andriiovych | |||
87 kg | Temuri Tchkuaselidze | Alex Szőke | Ihar Yarashevich |
Sayd Magomed Abubakarov | |||
97 kg | Artur Sargsyan | Markus Ragginger | Arvi Savolainen |
Luca Svaicari | |||
130 kg | Oleg Agakhanov | Franz Richter | Lenard Istvan Berei |
David Ovasapyan |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Veronika Gurskaya | Aynur Erge | Emanuela Liuzzi |
Ellen Riesterer | |||
53 kg | Zeynep Yetgil | Tatyana Varansova | Andreea Ana |
Ekaterina Verbina | |||
55 kg | Aleksandra Nitsenko | Darya Sinkavets | Eda Tekin |
Khrystyna Demko | |||
57 kg | Victoriia Vaulina | Johanna Lindborg | Alina Hruşına |
Serena Boelke | |||
59 kg | Anastasia Nichita | Tetyana Rijko | Morena De Vita |
Debora Lawnitzak | |||
62 kg | Anhelina Lysak | Yuliyana Yaneva | Daria Bobrulko |
Linnea Svensson | |||
65 kg | Oksana Chudyk | Eyleen Sewina | Elena Esposito |
Aslı Demir | |||
68 kg | Khanum Velieva | Yauheniya Andreichykava | Kadriye Aksoy |
Alina Levytska | |||
72 kg | Evgeniya Zakharchenko | Enrica Rinaldi | Maria Larisa Nitu |
Romana Vovchak | |||
76 kg | Denise Makota Ström | Ayşegül Özbege | Elmira Khalaeva |
Kaynakça
- ^ "European Championships". United World Wrestling. 11 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi.
- ^ "Junior_european_championships_rome2018.pdf" (PDF). 11 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.
- ^ "Greco Roman Wrestling 2018 European Junior Championships". 27 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.