2003-04 Kadınlar Top Teams Kupası
Avrupa Bayanlar Voleybol Top Teams Kupası 2003-2004 Sezonu’nda toplam 34 takım mücadele etti. Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki bu iki numaralı kupasında “Dörtlü Final” maçları 13-14 Mart 2004 tarihlerinde Bursa’da yapıldı ve VakıfBank şampiyonluğu kazandı.
Eleme Grupları
Brno Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | USC Münster | 6 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX. | 225 | 148 | 1.520 |
2. | Kralovo Pole Brno | 5 | 2 | 1 | 6 | 5 | 1.200 | 257 | 247 | 1.040 |
3. | Longa'59 Lichtenvoorde | 4 | 1 | 2 | 4 | 6 | 0.667 | 214 | 225 | 0.951 |
4. | Azena-Kumicic Velika Gorica | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 0.111 | 174 | 250 | 0.696 |
24 Ekim 2003 | ||
USC Münster | Longa'59 Lichtenvoorde | 3 - 0 (25:20, 25:21, 25:9) |
Kralovo Pole Brno | Azena-Kumicic Velika Gorica | 3 - 1 (26:24, 25:16, 24:26, 25:17) |
25 Ekim 2003 | ||
Longa'59 Lichtenvoorde | Azena-Kumicic Velika Gorica | 3 - 0 (25:19, 25:22, 25:14) |
USC Münster | Kralovo Pole Brno | 3 - 0 (25:22, 25:17, 25:23) |
26 Ekim 2003 | ||
Azena-Kumicic Velika Gorica | USC Münster | 0 - 3 (16:25, 8:25, 12:25) |
Kralovo Pole Brno | Longa'59 Lichtenvoorde | 3 - 1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:23) |
Luzern Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | CS Madeira | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4.500 | 254 | 201 | 1.264 |
2. | Concordia BTV Luzern | 5 | 2 | 1 | 8 | 4 | 2.000 | 272 | 223 | 1.220 |
3. | DHG Odense | 4 | 1 | 2 | 3 | 7 | 0.429 | 195 | 230 | 0.848 |
4. | Polo Kalesija | 3 | 0 | 3 | 2 | 9 | 0.222 | 200 | 267 | 0.749 |
24 Ekim 2003 | ||
Polo Kalesija | CS Madeira | 0 - 3 (21:25, 20:25, 12:25) |
Concordia BTV Luzern | DHG Odense | 3 - 0 (25:17, 25:19, 25:16) |
25 Ekim 2003 | ||
Polo Kalesija | Concordia BTV Luzern | 1 - 3 (14:25, 12:25, 25:20, 16:25) |
CS Madeira | DHG Odense | 3 - 0 (25:19, 25:12, 25:15) |
26 Ekim 2003 | ||
DHG Odense | Polo Kalesija | 3 - 1 (25:17, 25:20, 22:25, 25:18) |
Concordia BTV Luzern | CS Madeira | 2 - 3 (25:22, 19:25, 25:17, 20:25, 13:15) |
Nova Gorica Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | Filathletic Club Vrilissia | 6 | 3 | 0 | 9 | 2 | 4.500 | 261 | 218 | 1.197 |
2. | Jenestra Odesa | 5 | 2 | 1 | 8 | 3 | 2.667 | 256 | 208 | 1.231 |
3. | Hit Nova Gorica | 4 | 1 | 2 | 3 | 6 | 0.500 | 190 | 197 | 0.964 |
4. | AEL Limassol | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0.000 | 141 | 225 | 0.627 |
24 Ekim 2003 | ||
Jenestra Odesa | Filathletic Club Vrilissia | 2 - 3 (15:25, 28:30, 25:18, 25:22, 13:15) |
AEL Limassol | Hit Nova Gorica | 0 - 3 (15:25, 18:25, 13:25) |
25 Ekim 2003 | ||
Jenestra Odesa | AEL Limassol | 3 - 0 (25:14, 25:14, 25:13) |
Hit Nova Gorica | Filathletic Club Vrilissia | 0 - 3 (12:25, 22:25, 24:26) |
26 Ekim 2003 | ||
Filathletic Club Vrilissia | AEL Limassol | 3 - 0 (25:18, 25:19, 25:20) |
Hit Nova Gorica | Jenestra Odesa | 0 - 3 (23:25, 17:25, 17:25) |
Tiran Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | Castelo Da Maja GC | 6 | 3 | 0 | 9 | 1 | 9.000 | 251 | 183 | 1.372 |
2. | Unic Piatra Neamt | 5 | 2 | 1 | 6 | 5 | 1.200 | 236 | 209 | 1.129 |
3. | Studenti Tiran | 4 | 1 | 2 | 6 | 6 | 1.000 | 256 | 249 | 1.028 |
4. | Apollon Limassol | 3 | 0 | 3 | 0 | 9 | 0.000 | 123 | 225 | 0.547 |
24 Ekim 2003 | ||
Unic Piatra Neamt | Castelo Da Maja GC | 0 - 3 (18:25, 20:25, 21:25) |
Studenti Tiran | Apollon Limassol | 3 - 0 (25:15, 25:14, 25:17) |
25 Ekim 2003 | ||
Apollon Limassol | Castelo Da Maja GC | 0 - 3 (17:25, 4:25, 13:25) |
Studenti Tiran | Unic Piatra Neamt | 2 - 3 (16:25, 12:25, 25:20, 25:17, 13:15) |
26 Ekim 2003 | ||
Unic Piatra Neamt | Apollon Limassol | 3 - 0 (25:13, 25:17, 25:13) |
Castelo Da Maja GC | Studenti Tiran | 3 - 1 (27:25, 25:16, 23:25, 26:24) |
Riga Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | Aibo-RATB-Rapid Bükreş | 6 | 3 | 0 | 9 | 0 | MAX. | 225 | 122 | 1.844 |
2. | Örebro Volley | 5 | 2 | 1 | 6 | 6 | 1.000 | 258 | 249 | 1.036 |
3. | Speks-R Riga | 4 | 1 | 2 | 5 | 6 | 0.833 | 206 | 239 | 0.862 |
4. | Holte IF | 3 | 0 | 3 | 1 | 9 | 0.111 | 169 | 248 | 0.681 |
24 Ekim 2003 | ||
Speks-R Riga | Holte IF | 3 - 0 (25:19, 26:24, 25:15) |
Örebro Volley | Aibo-RATB-Rapid Bükreş | 0 - 3 (13:25, 20:25, 22:25) |
25 Ekim 2003 | ||
Speks-R Riga | Örebro Volley | 2 - 3 (25:21, 16:25, 25:20, 15:25, 13:15) |
Holte IF | Aibo-RATB-Rapid Bükreş | 0 - 3 (7:25, 10:25, 14:25) |
26 Ekim 2003 | ||
Holte IF | Örebro Volley | 1 - 3 (23:25, 25:22, 17:25, 15:25) |
Aibo-RATB-Rapid Bükreş | Speks-R Riga | 3 - 0 (25:12, 25:12, 25:12) |
Cherkasy Grubu
Maçlar | Setler | Sayılar | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Takımlar | P | G | M | As | Vs | Oran | As. | Vs. | Oran | |
1. | Universitet Belgorod | 5 | 2 | 1 | 7 | 3 | 2.333 | 247 | 207 | 1.193 |
2. | Khimvolokno Cherkasy | 5 | 2 | 1 | 8 | 5 | 1.600 | 306 | 291 | 1.052 |
3. | TV Hämeenlinna | 4 | 1 | 2 | 4 | 6 | 0.667 | 217 | 237 | 0.916 |
4. | Katrineholm VK | 4 | 1 | 2 | 3 | 8 | 0.375 | 223 | 258 | 0.864 |
24 Ekim 2003 | ||
Katrineholm VK | Khimvolokno Cherkasy | 3 - 2 (22:25, 22:25, 25:22, 26:24, 15:12) |
Universitet Belgorod | TV Hämeenlinna | 3 - 0 (25:22, 25:17, 25:19) |
25 Ekim 2003 | ||
Khimvolokno Cherkasy | Universitet Belgorod | 3 - 1 (27:29, 26:24, 25:23, 25:23) |
TV Hämeenlinna | Katrineholm VK | 3 - 0 (25:23, 25:22, 25:22) |
26 Ekim 2003 | ||
Universitet Belgorod | Katrineholm VK | 3 - 0 (25:17, 25:15, 25:14) |
TV Hämeenlinna | Khimvolokno Cherkasy | 1 - 3 (15:25, 22:25, 25:20, 22:25) |
Çeyrek Final Maçları
- 1.Maçlar 9-11 Aralık 2003
- 2.Maçlar 16-17 Aralık 2003
1. Takım | Sonuçlar | 2. Takım |
---|---|---|
ULM Aliud Pharma | 3 - 0 (25-16, 25-22, 25-22) 3 - 1 (18-25, 25-15, 26-24, 25-20) | CS Madeira |
Filathletic Club Vrilissia | 3 - 0 (25-12, 25-17, 25-19) 1 - 3 (20-25, 26-24, 21-25, 17-25) | Slavia UK Bratislava |
Levski Siconco Sofya | 3 - 0 (25-20, 25-12, 18-25, 25-17) 2 - 3 (25-23, 18-25, 16-25, 25-13, 7-15) | PSV Kuoni Schwechat |
USC Münster | 3 - 0 (25-20, 25-22, 25-21) 2 - 3 (25-23, 23-25, 24-26, 25:22, 12:15) | USSP Albi |
V.B Güneş Sigorta | 3 - 1 (25-18, 21-25, 25-17, 25:19) 3 - 0 (25-18, 25-22, 25-23) * | Universitet Belgorod |
Castelo Da Maja GC | 3 - 0 (25-22, 25-23, 25-19) 3 - 1 (25-16, 25-21, 15-25, 25-22) | Arke Pollux Oldenzaal |
Nafta Gaz Pila | 3 - 1 (19-25, 25-18, 26-24, 25:16) 1 - 3 (15-25, 25-19, 16-25, 20-25) | Filathlitikos Selanik |
Aibo-RATB-Rapid Bükreş | 0 - 3 (25-27, 24-26, 22-25) 0 - 3 (18-25, 15-25, 18-25) | Eburon Tongeren |
* İki maç ta Türkiye’de oynandı.
Yarı Final Maçları
- 1.Maçlar 21-22 Ocak 2004
- 2.Maçlar 28 Ocak 2004
1. Takım | Sonuçlar | 2. Takım |
---|---|---|
ULM Aliud Pharma | 3 - 0 (26-24, 25-22, 25-14) 2 - 3 (25-23, 22-25, 23-25, 25-22, 18-20) | Filathletic Club Vrilissia |
Levski Siconco Sofya | 0 - 3 (21-25, 23-25, 21-25) 3 - 1 (25-22, 25-17, 20-25, 25:23) | USC Münster |
V.B. Güneş Sigorta | 3 - 0 (25-0, 25-0, 25-0) 3 - 0 (25-0, 25-0, 25-0)* | Castelo Da Maja GC |
Filathlitikos Selanik | 2 - 3 (25-22, 10-25, 25-20, 20-25, 8-15) 0 - 3 (21-25, 15-25, 12-25) | Eburon Tongeren |
* Castelo Da Maja GC turnuvadan çekildi.
Dörtlü Final Maçları
Yarı Final Maçları
13 Mart 2004 | ||
ULM Aliud Pharma | USC Münster | 3 - 1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:20) |
V.B. Güneş Sigorta | Eburon Tongeren | 3 - 1 (25:17, 14:25, 25:14, 25:22) |
3°/4° Maçı
14 Mart 2004 | ||
USC Münster | Eburon Tongeren | 0 - 3 (20:25, 17:25, 14:25) |
Final Maçı
14 Mart 2004 | ||
ULM Aliud Pharma | V.B. Güneş Sigorta | 0 - 3 (19:25, 15:25, 24:26) |
Yarı Final | Final | ||||||
13 Mart 2004-Bursa | |||||||
ULM Aliud Pharma | 3 | ||||||
USC Münster | 1 | ||||||
14 Mart 2004-Bursa | |||||||
USC Münster | 0 | ||||||
Eburon Tongeren | 3 | ||||||
Üçüncülük Maçı | |||||||
13 Mart 2004-Bursa | 14 Mart 2004-Bursa | ||||||
V.B. Güneş Sigorta | 3 | ULM Aliud Pharma | 0 | ||||
Eburon Tongeren | 1 | V.B. Güneş Sigorta | 3 |
Sıralama
|
Antrenör: Vladmir Buzayev. |
Ödüller
En değerli oyuncu | En iyi blok | En iyi smaçör | En iyi servis | En iyi pasör | En iyi libero |
---|---|---|---|---|---|
Neslihan Demir V.B.Güneş Sigorta | Aysun Özbek V.B.Güneş Sigorta | Alice Blom ULM Aliud Pharma | Neslihan Demir V.B.Güneş Sigorta | Tanja Hart ULM Aliud Pharma | Necla Güçlü V.B.Güneş Sigorta |