1988 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler serbest 82 kg |
Yer | Sangmu Spor Salonu |
---|
Tarih | 29 Eylül-1 Ekim 1988 |
---|
Ülke sayısı | 29 |
---|
Sporcu sayısı | 29 |
---|
Madalya kazananlar |
|
← 1984 | 1992 → |
Erkekler serbest 82 kg müsabakaları 1988 Yaz Olimpiyatları'nda 29 Eylül-1 Ekim 1988 tarihlerinde Sangmu Spor Salonu'nda düzenlenmiştir.[1]
Turnuva sonuçları
Güreşçiler 2 gruba ayrıldı. Her grubun galibi bir çift eleme sistemi ile karar verdi.
- Legend
- TF — Tuş ile kazandı
- SP — Üstünlükle Kazandı, 12-14 puan farkı, puanlı kaybeden
- SO — Üstünlükle Kazandı, 12-14 puan farkı, puansız kaybeden
- ST — Teknik Üstünlükle Kazandı, 15 puan farkı
- PP — Puanla Kazandı, teknik puanlı kaybeden
- PO — Puanla Kazandı, teknik puansız kaybeden
- P0 — Pasiflikle Kazandı, sıfır puan
- P1 — Pasiflikle Kazandı, 1-11 puan önde iken
- PS — Pasiflikle Kazandı, 12-14 puan önde iken
- PA — Rakibin Sakatlanmasıya Kazandı
- DQ — Çekilme ile kazandı
- DNA — Rakibi maça çıkmadı
- L — Yenilgi
- ER — Eleme Turu
- CP — Klasman Puanları
- TP — Teknik Puanları
Eleme turları
A Grubu
M | | CP | TP | | M |
1.Tur |
1 | Barthelémy N'To (CMR) | 0-4 TF | 2:28 | Ahmad Afghan (IRI) | 0 |
0 | Han Myung-woo (KOR) | 3-1 PP | 6-2 | Christopher Rinke (CAN) | 1 |
0 | Jozef Lohyňa (TCH) | 4-0 ST | 15-0 | Pierre-Didier Jollien (SUI) | 1 |
1 | Matarr Jarju (GAM) | 0-4 TF | 3:24 | Daniel Iglesias (ARG) | 0 |
0 | Atsushi Ito (JPN) | 3-0 PO | 4-0 | Moustafa Ramadan Hussein (EGY) | 1 |
0 | Chi Man-hsien (TPE) | 4-0 TF | 4:19 | Čedo Nikolovski (YUG) | 1 |
0 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 4-0 ST | 15-0 | Oumar N'Gom (SEN) | 1 |
0 | Francisco Iglesias (ESP) | | | Bye | |
2.Tur |
1 | Francisco Iglesias (ESP) | 0-4 ST | 0-15 | Ahmad Afghan (IRI) | 0 |
0 | Han Myung-woo (KOR) | 3-1 PP | 2-1 | Jozef Lohyňa (TCH) | 1 |
1 | Christopher Rinke (CAN) | 3-0 PO | 10-0 | Pierre-Didier Jollien (SUI) | 2 |
2 | Matarr Jarju (GAM) | 0-4 TF | 1:35 | Atsushi Ito (JPN) | 0 |
1 | Daniel Iglesias (ARG) | 1-3 PP | 5-10 | Moustafa Ramadan Hussein (EGY) | 1 |
1 | Chi Man-hsien (TPE) | .5-3.5 SP | 3-16 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 0 |
1 | Čedo Nikolovski (YUG) | 3-1 PP | 6-1 | Oumar N'Gom (SEN) | 2 |
1 | Barthelémy N'To (CMR) | | | DNA | |
3.Tur |
2 | Francisco Iglesias (ESP) | 0-3.5 SO | 0-13 | Han Myung-Woo (KOR) | 0 |
1 | Ahmad Afghan (IRI) | 1-3 PP | 6-7 | Christopher Rinke (CAN) | 1 |
1 | Jozef Lohyňa (TCH) | 4-0 TF | 0:35 | Daniel Iglesias (ARG) | 2 |
0 | Atsushi Ito (JPN) | 4-0 TF | 1:37 | Chi Man-Hsien (TPE) | 2 |
2 | Moustafa Ramadan Hussein (EGY) | 1-3 PP | 4-6 | Čedo Nikolovski (YUG) | 1 |
0 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | | | Bye | |
4.Tur |
0 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 4-0 ST | 15-0 | Ahmad Afghan (IRI) | 2 |
0 | Han Myung-woo (KOR) | 3-0 PO | 6-0 | Atsushi Ito (JPN) | 1 |
2 | Christopher Rinke (CAN) | 0-3 PO | 0-10 | Jozef Lohyňa (TCH) | 1 |
1 | Čedo Nikolovski (YUG) | | | Bye | |
5.Tur |
2 | Čedo Nikolovski (YUG) | 0-3 PO | 0-10 | Han Myung-woo (KOR) | 0 |
1 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 0-3 PO | 0-11 | Jozef Lohyňa (TCH) | 1 |
1 | Atsushi Ito (JPN) | | | Bay | |
6.Tur |
2 | Atsushi Ito (JPN) | .5-3.5 SP | 1-14 | Jozef Lohyňa (TCH) | 1 |
2 | Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 1-3 PP | 4-5 | Han Myung-woo (KOR) | 0 |
Güreşçi | M | ER | CP |
Han Myung-woo (KOR) | 0 | - | 18.5 |
Jozef Lohyňa (TCH) | 1 | - | 18.5 |
Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 2 | 6 | 12.5 |
Atsushi Ito (JPN) | 2 | 6 | 11.5 |
Čedo Nikolovski (YUG) | 2 | 5 | 6 |
Ahmad Afghan (IRI) | 2 | 4 | 9 |
Christopher Rinke (CAN) | 2 | 4 | 7 |
Daniel Iglesias (ARG) | 2 | 3 | 5 |
Chi Man-hsien (TPE) | 2 | 3 | 4.5 |
Moustafa Ramadan Hussein (EGY) | 2 | 3 | 4 |
Francisco Iglesias (ESP) | 2 | 3 | 0 |
Oumar N'Gom (SEN) | 2 | 2 | 1 |
Matarr Jarju (GAM) | 2 | 2 | 0 |
Pierre-Didier Jollien (SUI) | 2 | 2 | 0 |
Barthelémy N'To (CMR) | 1 | 1 | 0 |
B Grubu
M | | CP | TP | | M |
1.Tur |
1 | Ubaldo Rodríguez (PUR) | 0-3 PO | 0-11 | Mohamad Zayar (SYR) | 0 |
0 | Victor Kodei (NGR) | 3-1 PP | 15-9 | Martin Doyle (GBR) | 1 |
1 | Aleksandar Nanev (BUL) | 0-3 PO | 0-4 | Mark Schultz (USA) | 0 |
1 | Andrzej Radomski (POL) | 1-3 PP | 9-12 | Reiner Trik (FRG) | 0 |
1 | László Dvorák (HUN) | 0-4 TF | 1:44 | Necmi Gençalp (TUR) | 0 |
0 | Hans Gstöttner (GDR) | 4-0 ST | 15-0 | Mohammed Jabouri (IRQ) | 1 |
0 | Aleksandr Tambovtsev (URS) | 3-0 PO | 3-0 | Jouni Ilomäki (FIN) | 1 |
2.Tur |
2 | Ubaldo Rodríguez (PUR) | 0-4 TF | 1:53 | Victor Kodei (NGR) | 0 |
0 | Mohamad Zayar (SYR) | 3-1 PP | 6-1 | Martin Doyle (GBR) | 2 |
2 | Alexander Nanev (BUL) | 1-3 PP | 1-4 | Andrzej Radomski (POL) | 1 |
0 | Mark Schultz (USA) | 4-0 ST | 16-1 | Reiner Trik (FRG) | 1 |
2 | László Dvorák (HUN) | 0-3 PO | 0-4 | Hans Gstöttner (GDR) | 0 |
0 | Necmi Gençalp (TUR) | 3-1 PP | 5-4 | Alexander Tambouvtsev (URS) | 1 |
2 | Mohammed Abdul-Sattar (IRQ) | 0-3 PO | 0-7 | Jouni Ilomäki (FIN) | 1 |
3.Tur |
1 | Mohamad Zayar (SYR) | 1-3 PP | 1-7 | Victor Kodei (NGR) | 0 |
0 | Mark Schultz (USA) | 3-1 PP | 8-1 | Andrzej Radomski (POL) | 2 |
2 | Reiner Trik (FRG) | 0-3 PO | 0-8 | Necmi Gençalp (TUR) | 0 |
1 | Hans Gstöttner (GDR) | 1-3 PP | 4-7 | Alexander Tambouvtsev (URS) | 1 |
1 | Jouni Ilomäki (FIN) | | | Bye | |
4.Tur |
1 | Jouni Ilomäki (FIN) | 3-0 P1 | 5:08 | Mohamad Zayar (SYR) | 2 |
1 | Victor Kodei (NGR) | 0-4 TF | 1:41 | Mark Schultz (USA) | 0 |
1 | Necmi Gençalp (TUR) | 1-3 PP | 6-8 | Hans Gstöttner (GDR) | 1 |
1 | Alexander Tambouvtsev (URS) | | | Bye | |
5.Tur |
1 | Alexander Tambouvtsev (URS) | 4-0 TF | 2:40 | Victor Kodei (NGR) | 2 |
2 | Jouni Ilomäki (FIN) | 1-3 PP | 1-2 | Necmi Gençalp (TUR) | 1 |
0 | Mark Schultz (USA) | 4-0 TF | 2:02 | Hans Gstöttner (GDR) | 2 |
6.Tur |
1 | Alexander Tambouvtsev (URS) | 3-1 PP | 7-3 | Mark Schultz (USA) | 1 |
1 | Necmi Gençalp (TUR) | | | Bye | |
7.Tur |
1 | Necmi Gençalp (TUR) | 3.5-0 SO | 14-0 | Mark Schultz (USA) | 2 |
1 | Alexander Tambouvtsev (URS) | | | Bye | |
Güreşçi | M | ER | CP | Beraberlik bozma |
Necmi Gençalp (TUR) | 1 | - | 17.5 | 3 |
Alexander Tambouvtsev (URS) | 1 | - | 14 | 1 |
Mark Schultz (USA) | 2 | 7 | 19 |
Hans Gstöttner (GDR) | 2 | 5 | 11 |
Victor Kodei (NGR) | 2 | 5 | 10 |
Jouni Ilomäki (FIN) | 2 | 5 | 7 |
Mohamad Zayar (SYR) | 2 | 4 | 7 |
Andrzej Radomski (POL) | 2 | 3 | 5 |
Reiner Trik (FRG) | 2 | 3 | 3 |
Martin Doyle (GBR) | 2 | 2 | 2 |
Alexander Nanev (BUL) | 2 | 2 | 1 |
László Dvorák (HUN) | 2 | 2 | 0 |
Mohammed Abdul-Sattar (IRQ) | 2 | 2 | 0 |
Ubaldo Rodríguez (PUR) | 2 | 2 | 0 |
Final turu
| CP | TP | |
7.lik maçı |
Atsushi Ito (JPN) | 3-1 PP | 5-4 | Hans Gstöttner (GDR) |
5.lik maçı |
Puntsagiin Sükhbat (MGL) | 4-0 PA | | Mark Schultz (USA) |
Bronz madalya maçı |
Jozef Lohyňa (TCH) | 3-0 P1 | 7:54 | Alexander Tambouvtsev (URS) |
Altın madalya maçı |
Han Myung-woo (KOR) | 3-0 PO | 4-0 | Necmi Gençalp (TUR) |
Final sıralaması
- Han Myung-woo (KOR)
- Necmi Gençalp (TUR)
- Jozef Lohyňa (TCH)
- Alexander Tambouvtsev (URS)
- Puntsagiin Sükhbat (MGL)
- Mark Schultz (USA)
- Atsushi Ito (JPN)
- Hans Gstöttner (GDR)
Kaynakça
- ^ "Wrestling at the 1988 Seoul Summer Games: Men's Middleweight, Freestyle". Sports Reference. 18 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Nisan 2019.
Dış bağlantılar
- Resmi sonuçlar 30 Eylül 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
|
---|
|
- -73 kg (1908)
- -75 kg (1920)
- -79 kg (1924-1960)
- -87 kg (1964-1968)
- -82 kg (1972-1996)
- -85 kg (2000)
- -84 kg (2004-2012)
- -86 kg (2016-günümüz)
|