År | Lopp | Häst | Kusk |
2002 | Bronsdivisionens final, nov | E.V.Cane | Jorma Kontio |
2003 | Silverdivisionens final, maj | E.V.Cane | Jorma Kontio |
2005 | Bronsdivisionens final, mars | Maximilian O.C. | Claes Svensson |
2006 | Klass II-final, mars | Rite on Dirt | Jorma Kontio |
2007 | Klass I-final, aug | Sir Remington | Jorma Kontio |
2007 | Silverdivisionens final, dec | Harmonic Silvio | Björn Goop |
2007 | Klass II-final, dec | Staro Allentown | Per Lennartsson |
2008 | Klass I-final, maj | Dude Kemp | Jorma Kontio |
2008 | Grand Prix du Conseil Municipal | Vala Boko | Nicolas Roussel |
2008 | Bronsdivisionens final, aug | Carmel | Carl-Erik Lindblom |
2008 | Klass I-final, aug | B.B.S.Bigtrade | Jorma Kontio |
2009 | Bronsdivisionens final, aug | Target Player | Örjan Kihlström |
2009 | Klass I-final, okt | Vector du Ling | Per Lennartsson |
2009 | Bronsdivisionens final, dec | Omega Boko | Björn Goop |
2009 | Klass I-final, dec | Caddie Comet | Björn Goop |
2010 | Silverdivisionens final, feb | Omega Boko | Johnny Takter |
2010 | Klass I-final, okt | Nelle Pelle | Ulf Ohlsson |
2011 | Silverdivisionens final, dec | Caddie Comet | Jorma Kontio |
2011 | Klass II-final, dec | Going for Gold Zaz | Jorma Kontio |
2013 | Prix Florestan | Canaka B.F. | Dominiek Locqueneux |
2013 | Grand Prix Paris-Turf | Canaka B.F. | Dominiek Locqueneux |
2013 | Prix de Chambery | Twigs Tarzan | Franck Nivard |
2013 | Grand Prix du Conseil General de la Maye | Beau Mec | Éric Raffin |
2013 | Prix Louis Baudron | Beau Mec | Dominiek Locqueneux |
2013 | Breeders' Crown, 2-åriga | Eunice Boko | Jorma Kontio |
2013 | Silverdivisionens final, nov | Seabiscuit | Jorma Kontio |
2014 | Silverdivisionens final, feb | Montgomery Gel | Jorma Kontio |
2014 | Klass I-final, sept | Coldtown | Jorma Kontio |
2014 | Bronsdivisionens final, nov | Coldtown | Jorma Kontio |
2014 | Bronsdivisionens final, dec | Coldtown | Jorma Kontio |
2015 | Prix de Lille | Chelsea Boko | Björn Goop |
2015 | Prix du Plateau de Gravelle | Chelsea Boko | Björn Goop |
2015 | Klass I-final, sept | Only One Winner | Björn Goop |
2015 | Bronsdivisionens final, dec | Only One Winner | Björn Goop |
2016 | Klass II-final, juli | Ceasar Sisu | Björn Goop |
2016 | Bronsdivisionens final, dec | Tjacko Zaz | Erik Adielsson |
2017 | Margaretas Tidiga Unghästserie, mars | Mellby Fire | Jorma Kontio |
2017 | Prix Hygica | Sir Ratzeputz | Björn Goop |
2017 | Prix du Roussillon | Sir Ratzeputz | Björn Goop |
2017 | Silverdivisionens final, sept | Zenit Brick | Björn Goop |
2017 | Klass II-final, okt | Global Trust | Jorma Kontio |
2017 | Gävle Stora Pris | Zenit Brick | Björn Goop |
2018 | Steinlagers Äreslöp | Sir Ratzeputz | Björn Goop |
2018 | Diamantstoets final, april | Ile Saint Louis | Jorma Kontio |
2018 | Margaretas Tidiga Unghästserie, juni | Hevin Boko | Johnny Takter |
2018 | Silverdivisionens final, aug | Globalsatisfaction | Ulf Ohlsson |
2018 | Klass I-final, sept | Laskari | Jorma Kontio |
2018 | Klass II-final, sept | Emile Zola Sisu | Jorma Kontio |
2018 | Big Noons Jubileumspokal | Global Trustworthy | Jorma Kontio |
2019 | Klass II-final, feb | Victory Topline | Jorma Kontio |
2019 | Silverdivisionens final, feb | Erik Sting | Örjan Kihlström |
2019 | Klass II-final, mars | Magic Cash | Jorma Kontio |
2019 | Klass II-final, maj | Viking Brodde | Örjan Kihlström |
2019 | Bronsdivisionens final, juni | Eelis | Björn Goop |
2019 | Bronsdivisionens final, aug | Global Undecided | Örjan Kihlström |
2019 | Klass II-final, sept | Deede Star | Örjan Kihlström |
2019 | Gunnar Nordins Lopp | Inti Boko | Björn Goop |
2019 | Klass I-final, dec | Seismic Wave | Örjan Kihlström |
2020 | Silverdivisionens final, maj | Man at Work | Jorma Kontio |
2020 | Bronsdivisionens final, maj | Seismic Wave | Örjan Kihlström |
2020 | Klass I-final, juni | Vaduz Wise As | Jorma Kontio |
2022 | Klass I-final, feb | Amalencius B.B. | Örjan Kihlström |
2022 | Bronsdivisionens final, feb | Champ Lane | Örjan Kihlström |