Светско првенство у пливању 2017 — 50 м делфин за мушкарце
Светско првенство у пливању Будимпешта 2017. | |||
---|---|---|---|
Борилиште: | Дунав арена | ||
Датум: | 23−30. јул 2017. | ||
Дисциплина | 42 | ||
Слободни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
800 метара | мушкарци | жене | |
1.500 метара | мушкарци | жене | |
Леђни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Прсни стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Делфин стил | |||
50 метара | мушкарци | жене | |
100 метара | мушкарци | жене | |
200 метара | мушкарци | жене | |
Мешовити стил | |||
200 метара | мушкарци | жене | |
400 метара | мушкарци | жене | |
Штафете | |||
4×100 слоб. | мушкарци | жене | |
4×200 слоб. | мушкарци | жене | |
4×100 меш. | мушкарци | жене | |
Мушко-женске штафете | |||
4×100 микс | слобод. | мешов. |
Такмичење у пливању у дисциплини 50 метара делфин стилом за мушкарце на Светском првенству у пливању 2017. одржано је 23. јула (квалификације и полуфинала) и 24. јула (финале) као део програма Светског првенства у воденим спортовима. Трке су се одржавале у базену Дунав арене у Будимпешта.
За трке у овој дисциплини било је пријављено 89 такмичара из 84 земље, међутим чак 6 такмичара није наступило у својим квалификационим групама. Титулу светског првака освојио је британски пливач Бен Прауд који је финалну трку испливао у времену 22,75 минута, што је уједно био и нови национални рекорд. Сребрну медаљу освојио је репрезентативац Бразила Николас Сантос, док је бронза припала Украјинцу Андрију Говорову.
Српски репрезентативац Себастијан Сабо је своју квалификациону трку испливао у времену од 23,51 секунди и тако се као 13. пласирао у полуфинале. У полуфиналу пливао је 23,54 што је било довољно за 13. место. Репрезентативац Црне Горе Бошко Радуловић у квалификацијама је пливао 25,24 што је било довољно тек за укупно 53. место.
Освајачи медаља
Резултат | Резултат | Резултат | |||
Бен Прауд (ВБР) | 22,75 | Николас Сантос (БРА) | 22,79 | Андриј Говоров (УКР) | 22,84 |
Званични рекорди
Пре почетка такмичења званични свестки рекорд и рекорд шампионата у овој дисциплини су били следећи:
Рекорд | Име | Резултат | Место | Датум |
---|---|---|---|---|
Светски рекорд СР | Рафаел Муњоз (ШПА) | 22,43 | Малага (Шпанија) | 5. април 2009. |
Рекорд светских првенстава РПр | Милорад Чавић (СРБ) | 22,67 | Рим (Србија) | 27. јул 2009. |
Квалификације
За такмичење у тркама на 500 метара делфин стилом било је пријављено 89 такмичара из 84 земље, свака од земаља је имала право на максимално два такмичара у овој дисциплини, а у квалификацијама су наступила 83 пливача.[1] Квалификационе трке пливане су 23. јула у јутарњем делу програма, са почетком од 10:33 по локалном времену, а пласман у полуфинале остварило је 16 такмичара са најбољим резултатима квалификација.[2] Квалификације су се пливале у 9 квалификационих група.
ПЛ. | Трка | Стаза | Пливач | Држава | Резултат | Напомена |
---|---|---|---|---|---|---|
01. | 8 | 4 | Андриј Говоров | Украјина | 22,92 | КВ |
02. | 8 | 5 | Кајлеб Дресел | Сједињене Државе | 22,97 | КВ |
03. | 8 | 7 | Џозеф Скулинг | Сингапур | 23,05 | КВ НР KР |
04. | 7 | 4 | Бен Прауд | Велика Британија | 23,11 | КВ |
05. | 9 | 4 | Николас Сантос | Бразил | 23,24 | КВ |
06. | 9 | 5 | Енрике Мартинс | Бразил | 23,34 | КВ |
07. | 7 | 3 | Тим Филипс | Сједињене Државе | 23,38 | КВ |
08. | 9 | 3 | Ласло Чех | Мађарска | 23,41 | КВ |
09. | 9 | 6 | Конрад Черњак | Пољска | 23,42 | КВ |
10. | 7 | 2 | Јевгениј Седов | Русија | 23,49 | КВ |
11. | 7 | 6 | Пјеро Кодија | Италија | 23,50 | КВ |
12. | 8 | 8 | Себастијан Сабо | Србија | 23,51 | КВ |
13. | 9 | 1 | Матијс Госен | Холандија | 23,52 | КВ НР |
14. | 9 | 2 | Андриј Хлопцов | Украјина | 23,54 | КВ |
15. | 8 | 6 | Јевген Цуркин | Белорусија | 23,55 | КВ |
16. | 8 | 2 | Јегор Додолев | Белорусија | 23,66 | КВ |
17. | 7 | 5 | Олег Костин | Русија | 23,68 | |
18. | 5 | 4 | Луис Мартинез | Гватемала | 23,71 | |
19. | 6 | 6 | Дилан Картер | Тринидад и Тобаго | 23,73 | |
20. | 7 | 1 | Кристијан Голомејев | Грчка | 23,85 | |
21. | 8 | 3 | Ли Џухао | Кина | 23,86 | |
22. | 7 | 7 | Ши Јанг | Кина | 23,91 | |
22. | 9 | 7 | Рику Пејтекиви | Финска | 23,91 | |
24. | 6 | 5 | Бенхамин Хокин | Парагвај | 23,93 | |
25. | 9 | 0 | Данијел Зајцев | Естонија | 23,94 | |
26. | 7 | 0 | Сантијаго Граси | Аргентина | 23,99 | |
27. | 7 | 9 | Маркус Шлесингер | Израел | 24,00 | |
28. | 7 | 8 | Дамјан Вирлинг | Немачка | 24,09 | |
28. | 9 | 9 | Јан Шефл | Чешка | 24,09 | |
30. | 8 | 1 | Тадас Душкинас | Литванија | 24,10 | |
31. | 8 | 0 | Адилбек Мусин | Казахстан | 24,13 | |
32. | 8 | 9 | Даглас Ерасмус | Јужна Африка | 24,17 | |
33. | 9 | 8 | Дејвид Морган | Аустралија | 24,19 | |
34. | 6 | 3 | Артјом Козљук | Узбекистан | 24,20 | |
35. | 6 | 1 | Омар Ејса | Египат | 24,43 | |
36. | 6 | 4 | Јанг Џунгду | Јужна Кореја | 24,45 | |
37. | 5 | 5 | Џосија Бинема | Канада | 24,50 | |
38. | 6 | 9 | Антани Иванов | Бугарска | 24,54 | |
39. | 6 | 8 | Ралф Говеја | Замбија | 24,56 | |
40. | 5 | 2 | Ади Мешетовић | Босна и Херцеговина | 24,58 | |
41. | 6 | 7 | Џастин Плашка | Јамајка | 24,63 | |
41. | 6 | 0 | Николајс Маскаљенко | Летонија | 24,63 | |
43. | 6 | 2 | Глен Виктор Сутанто | Индонезија | 24,65 | |
44. | 5 | 8 | Кан Ајар | Турска | 24,73 | |
45. | 5 | 3 | Павел Избисчук | Молдавија | 24,80 | |
46. | 4 | 4 | Мехди Ансари | Иран | 25,02 | |
47. | 5 | 1 | Брајан Алварез | Костарика | 25,06 | |
48. | 2 | 6 | Иса Мохамед | Кенија | 25,12 | |
49. | 5 | 9 | Черанта де Силва | Шри Ланка | 25,15 | |
50. | 5 | 6 | Антони Барбар | Либан | 25,17 | |
51. | 4 | 5 | Ененхин Фернандер | Бахаме | 25,20 | |
52. | 5 | 7 | Оливер Елиот | Чиле | 25,23 | |
53. | 4 | 3 | Бошко Радуловић | Црна Гора | 25,24 | |
54. | 4 | 6 | Хосе Алберто Квинтаниља | Боливија | 25,35 | |
55. | 5 | 0 | Назим Белхоџа | Алжир | 25,43 | |
56. | 1 | 7 | Тибо Дано | Обала Слоноваче | 25,74 | |
57. | 4 | 1 | Стефано Мичел | Антигва и Барбуда | 25,98 | |
58. | 4 | 7 | Наранг Порнсирипорн | Тајланд | 25,99 | |
59. | 2 | 4 | Јелоу Јеија | Нигерија | 26,11 | |
60. | 3 | 7 | Абдулах ал Дори | Ирак | 26,28 | |
61. | 2 | 2 | Данијел Франсиско | Ангола | 26,33 | |
62. | 2 | 8 | Денилсон да Коста | Мозамбик | 26,35 | |
63. | 4 | 8 | Хилал Хемед Хилал | Танзанија | 26,40 | |
64. | 4 | 0 | Вахан Мхитарјан | Јерменија | 26,44 | |
65. | 4 | 9 | Георг Хабур | Хондурас | 26,69 | |
66. | 3 | 8 | Мјагмарин Делгерку | Монголија | 26,95 | |
67. | 3 | 4 | Џејхан Одлум Смит | Света Луција | 26,99 | |
68. | 3 | 0 | Адам Моншери | Сејшели | 27,23 | |
69. | 3 | 9 | Тол Тоун | Камбоџа | 27,45 | |
70. | 3 | 5 | Љум Жавели | Косово | 27,47 | |
71. | 1 | 4 | Џозеф Денобрега | Гвајана | 27,50 | |
72. | 1 | 3 | Бели Крезус Ганира | Бурунди | 27,52 | |
73. | 3 | 6 | Калео Кихленг | Микронезија | 27,98 | |
74. | 1 | 0 | Анубав Суба | Непал | 28,26 | |
75. | 3 | 1 | Исмах Серунџоји | Уганда | 28,57 | |
76. | 1 | 5 | Албашир Муктар | Нигер | 29,63 | |
77. | 2 | 5 | Слава Сиханоувонг | Лаос | 29,81 | |
78. | 1 | 6 | Папи Досу | Хаити | 30,08 | |
79. | 2 | 1 | Атумане Солихи | Комори | 30,53 | |
80. | 2 | 7 | Ендру Лапука | Тонга | 30,59 | |
81. | 1 | 2 | Осман Камара | Сијера Леоне | 33,70 | |
82 | 1 | 1 | Момоду Сајне | Гамбија | Нису наступили | |
1 | 8 | Абеику Џексон | Гана | |||
2 | 3 | Руслан Назаров | Туркменистан | |||
2 | 0 | Мухамед Рајаби | Авганистан | |||
2 | 9 | Алфа Дијало | Гвинеја | |||
3 | 3 | Јакуб ал Сади | Уједињени Арапски Емирати | |||
3 | 2 | Дилон Гудинг | Свети Винсент и Гренадини | Дисквалификовани | ||
4 | 2 | Омар Туре | Мали |
Резултати полуфинала
Полуфиналне трке одржане су у вечерњем делу програма 23. јула са почетком од 17:53 часова по локалном времену.[3] Пласман у финале остварило је 8 пливача са најбољим временима.
- Прво полуфинале
ПЛ. | Стаза | Пливач | Држава | Резултат | Нап. |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Кајлеб Дресел | Сједињене Државе | 22,76 | КВ НР |
2. | 5 | Бен Прауд | Велика Британија | 22,92 | КВ |
3. | 3 | Енрике Мартинс | Бразил | 23,13 | КВ |
4. | 1 | Андриј Хлопцов | Украјина | 23,31 | КВ |
5. | 6 | Ласло Чех | Мађарска | 23,51 | |
6. | 7 | Себастијан Сабо | Србија | 23,54 | |
7. | 8 | Јегор Додолев | Белорусија | 23,71 | |
8. | 2 | Јевгениј Седов | Русија | 23,72 |
- Друго полуфинале
ПЛ. | Стаза | Пливач | Држава | Резултат | Нап. |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | Андриј Говоров | Украјина | 22,77 | КВ |
2. | 3 | Николас Сантос | Бразил | 22,84 | КВ |
3. | 5 | Џозеф Скулинг | Сингапур | 22,93 | КВ НР KР |
4. | 6 | Тим Филипс | Сједињене Државе | 23,25 | КВ |
5. | 2 | Конрад Черњак | Пољска | 23,37 | |
6. | 7 | Пјеро Кодија | Италија | 23,41 | |
7. | 1 | Матијс Госен | Холандија | 23,52 | = НР |
8. | 8 | Јевген Цуркин | Белорусија | 23,62 |
Финале
Финална трка пливана је 24. јула у вечерњем делу програма од 18:17 часова.[4]
ПЛ. | Стаза | Пливач | Држава | Резултат | Нап. |
---|---|---|---|---|---|
6 | Бен Прауд | Велика Британија | 22,75 | НР | |
3 | Николас Сантос | Бразил | 22,79 | ||
5 | Андриј Говоров | Украјина | 22,84 | ||
4. | 4 | Кајлеб Дресел | Сједињене Државе | 22,89 | |
5. | 2 | Џозеф Скулинг | Сингапур | 22,95 | |
6. | 7 | Енрике Мартинс | Бразил | 23,14 | |
7. | 8 | Андриј Хлопцов | Украјина | 23,31 | |
8. | 1 | Тим Филипс | Сједињене Државе | 23,38 |
Види још
Референце
- ^ „Званична стартна листа”. Архивирано из оригинала 25. 07. 2017. г. Приступљено 29. 07. 2017.
- ^ „Званични резултати квалификација”. Архивирано из оригинала 28. 07. 2017. г. Приступљено 29. 07. 2017.
- ^ „Званични резултати полуфинала”. Архивирано из оригинала 26. 07. 2017. г. Приступљено 29. 07. 2017.
- ^ „Званични резултати финала”. Архивирано из оригинала 27. 07. 2017. г. Приступљено 29. 07. 2017.
Спољашње везе
- Званични веб-сајт
- п
- р
- у
- Будимпешта (Мађарска)
- Дунав арена
- Национални пливачки стадион Алфред Хајош
- језеро Балатон
- Сатница
- Учесници
- Освајачи медаља
- Биланс медаља
- ФИНА
- Мушкарци
- Жене
- Мушкарци: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Жене: 5 километара
- 10 километара
- 25 километара
- Екипно мешовито
- Мушкарци: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Жене: 50 слободно
- 100 слободно
- 200 слободно
- 400 слободно
- 800 слободно
- 1.500 слободно
- 50 леђно
- 100 леђно
- 200 леђно
- 50 прсно
- 100 прсно
- 200 прсно
- 50 делфин
- 100 делфин
- 200 делфин
- 200 мешовито
- 400 мешовито
- 4 × 100 слободно
- 4 × 200 слободно
- 4 × 100 мешовито
- Мешовите штафете: 4 × 100 слободно
- 4 × 100 мешовито
- --
- Мушкарци: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Жене: даска 1 метар појединачно
- даска 3 метра (појединачно
- синхронизовано)
- торањ 10 м (појединачно
- синхронизовано)
- Мешовити тимови: даска 3 м синхронизовано
- торањ 10 м синхронизовано
- екипно
- мушкарци
- жене