Proba de judo categoria 48 de kg feminin de la Jocurile Olimpice de vară din 2020 de la Tokyo a avut loc la data de 24 iulie 2021, la Nippon Budokan.[ 1]
Program Orele sunt ora Japoniei (UTC+9)
Data Timp Etapă Sâmbătă, 24 iulie 2021 11:00 Etapa eliminatorie Sferturi de finală Sâmbătă, 24 iulie 2021 17:00 Recalificări Semifinale Meciul pentru locul 3 Finala
Rezultate
Finale
Semifinale Finala
Distria Krasniqi (KOS) 01
Urantsetseg Munkhbat (MGL) 00
Distria Krasniqi (KOS) 01
Funa Tonaki (JPN) 00
Daria Bilodid (UKR) 00
Funa Tonaki (JPN) 01
Recalificări Recalificări Meciul pentru medalia de bronz Daria Bilodid (UKR) 10 Shira Rishony (ISR) 00 Lin Chen-hao (TPE) 00 Shira Rishony (ISR) 10
Recalificări Meciul pentru medalia de bronz Urantsetseg Munkhbat (MGL) 10 Catarina Costa (POR) 00 Catarina Costa (POR) 01 Paula Pareto (ARG) 00
Grupe
Grupa A
16-imi de finală Optimi de finală Sferturi de finală
Distria Krasniqi (KOS) 10
Gabriela Chibana (BRA) 00
Gabriela Chibana (BRA) 10
Harriet Boniface (MAW) 00
Distria Krasniqi (KOS) 10
Lin Chen-hao (TPE) 00
Irina Dolgova (COR) 10
Soniya Bhatta (NEP) 00
Irina Dolgova (COR) 00
Lin Chen-hao (TPE) 01
Francesca Milani (ITA) 01
Lin Chen-hao (TPE) 10
Grupa B
16-imi de finală Optimi de finală Sferturi de finală
Urantsetseg Munkhbat (MGL) 10
Mary Dee Vargas Ley (CHI) 00
Katharina Menz (GER) 00
Mary Dee Vargas Ley (CHI) 01
Urantsetseg Munkhbat (MGL) 11
Shira Rishony (ISR) 00
Julia Figueroa (ESP) 10
Gülkader Șentürk (TUR) 00
Julia Figueroa (ESP) 00
Shira Rishony (ISR) 10
Shira Rishony (ISR) 10
Luz Álvarez (COL) 00
Grupa C
16-imi de finală Optimi de finală Sferturi de finală
Daria Bilodid (UKR) 01
Milica Nikolić (SRB) 00
Shirine Boukli (FRA) 00
Milica Nikolić (SRB) 10
Daria Bilodid (UKR) 10
Catarina Costa (POR) 00
Catarina Costa (POR) 01
Aisha Gurbanli (AZE) 00
Catarina Costa (POR) 10
Li Yanan (CHN) 00
Galbadrakhyn Otgontsetseg (KAZ) 00
Li Yanan (CHN) 10
Grupa D
16-imi de finală Optimi de finală Sferturi de finală
Funa Tonaki (JPN) 10
Éva Csernoviczki (HUN) 00
Shushila Devi Likmabam (IND) 00
Éva Csernoviczki (HUN) 10
Funa Tonaki (JPN) 10
Paula Pareto (ARG) 00
Paula Pareto (ARG) 10
Geronay Whitebooi (RSA) 00
Paula Pareto (ARG) 10
Maruša Štangar (SLO) 00
Kang Yu-jeong (KOR) 01
Maruša Štangar (SLO) 10
Referințe ^ „Judo Competition Schedule”. Tokyo 2020. Arhivat din original la 3 iulie 2021 . Accesat în 4 iunie 2021 .