Rajd Monte Carlo 1991
1 runda RSMŚ 1991 | |
Państwo | Monako |
---|---|
Od | 24 stycznia 1991 |
Do | 30 stycznia 1991 |
Dł. odcinków | 628,64 km (27 OS) |
Nawierzchnia | mieszana (asfalt, śnieg) |
Meta | |
Zgł. załóg | 165 |
Sklas. załóg | 75 |
Zwycięzca | Carlos Sainz |
Rajd Monte Carlo 1991 (59. Rallye Automobile de Monte-Carlo) – rajd samochodowy rozgrywany w Monaco od 24 do 30 stycznia 1991 roku. Była to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Świata w roku 1991. Rajd został rozegrany na asfalcie i śniegu[1].
Wyniki końcowe rajdu[1]
Msc. | Kierowca | Pilot | Samochód | Czas | Strata | Grupa | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT-4 (ST165) | 6:57:21 | 0.0 | A8 | 20 |
2. | Massimo Biasion | Tiziano Siviero | Lancia Delta HF Integrale 16v | +4m 59 | A8 | 15 | |
3. | Francois Delecour | Anne-Chantal Pauwels | Ford Sierra Cosworth 4x4 | +5m 12 | A8 | 12 | |
4. | Armin Schwarz | Arne Hertz | Toyota Celica GT-4 (ST165) | +6m 31 | A8 | 10 | |
5. | Juha Kankkunen | Juha Piironen | Lancia Delta HF Integrale 16v | +7m 46 | A8 | 8 | |
6. | Bruno Saby | Daniel Grataloup | Lancia Delta HF Integrale 16v | +9m 13 | A8 | 6 | |
7. | Malcolm Wilson | Nicky Grist | Ford Sierra Cosworth 4x4 | +11m 15 | A8 | 4 | |
8. | Timo Salonen | Voitto Silander | Mitsubishi Galant VR-4 | +11m 22 | A8 | 3 | |
9. | Yves Loubet | Jean-Paul Chiaroni | Lancia Delta HF Integrale 16v | +12m 39 | A8 | 2 | |
10. | Alessandro Fiorio | Luigi Pirollo | Ford Sierra Cosworth 4x4 | +23m 42 | A8 | 1 |
Zwycięzcy odcinków specjalnych[2]
Dzień | OS | Nazwa | Długość | Godz. startu | Zwycięzca | Pilot | Samochód | Czas | Lider |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dzień 1 26 I | |||||||||
OS1 | Col de Turini | 6,29 km | 08:38 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 03:54 | Carlos Sainz | |
OS2 | Point des Miolans – St. Auban | 23,15 km | 10:32 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 13:52 | ||
OS3 | Col de Corobin | 19,60 km | 12:15 | Armin Schwarz | Arne Hertz | Toyota Celica GT4 | 13:05 | ||
OS4 | Col de Petry | 27,37 km | 14:38 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 16:29 | ||
OS5 | La Motte – St. Nazaire le Desert | 23,44 km | 16:16 | Didier Auriol | Bernard Occelli | Lancia Delta Integrale 16V | 14:16 | ||
OS6 | Col de la Fayolle | 35,97 km | 18:50 | Didier Auriol | Bernard Occelli | Lancia Delta Integrale 16V | 22:17 | ||
Dzień 2 27 I | |||||||||
OS7 | Burzet | 41,41 km | 09:00 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 25:56 | ||
OS8 | St. Bonnet le Froid | 25,69 km | 10:54 | Timo Salonen | Voitto Silander | Mitsubishi Galant VR4 | 15:27 | ||
OS9 | Col du Marchand | 32,76 km | 11:43 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 20:02 | ||
OS10 | St. Jean en Royans | 25,52 km | 14:28 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 15:17 | ||
OS11 | Col de Grimone | 12,22 km | 16:20 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 06:55 | ||
OS12 | Sisteron - Thoard | 36,87 km | 18:05 | Armin Schwarz | Arne Hertz | Toyota Celica GT4 | 26:12 | ||
Dzień 3 28 I | |||||||||
OS13 | Maijai - Puimichel | 12,32 km | 09:48 | Armin Schwarz | Arne Hertz | Toyota Celica GT4 | 09:48 | ||
OS14 | Clumanc – Lambruisse | 14,94 km | 11:26 | Armin Schwarz | Arne Hertz | Toyota Celica GT4 | 11:26 | ||
OS15 | Col de la Colle Saint Michel | 18,62 km | 12:14 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 12:14 | ||
OS16 | Trigance - Chateauvieux | 27,57 km | 14:07 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 14:07 | ||
OS17 | Col de Bleine | 35,52 km | 15:25 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 15:25 | ||
OS18 | Loda - Lucéram | 16,49 km | 17:18 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 17:18 | ||
Dzień 4 29 I | |||||||||
OS19 | Moulinet – La Bollène Vésubie 1 | 22,21 km | 16:33 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 15:42 | François Delecour | |
OS20 | Col de la Couillole 1 | 22,15 km | 18:16 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 16:07 | Carlos Sainz | |
OS21 | Ascros - Toudon 1 | 23,52 km | 19:31 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 16:34 | ||
OS22 | Col de la Madone 1 | 18,46 km | 21:34 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 15:29 | ||
OS23 | Moulinet – La Bollène Vésubie 2 | 22,21 km | 22:57 | Carlos Sainz | Luis Moya | Toyota Celica GT4 | 16:12 | ||
Dzień 5 30 I | |||||||||
OS24 | Col de la Couillole 2 | 22,15 km | 01:25 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 13:45 | François Delecour | |
OS25 | Ascros - Toudon 1 | 23,52 km | 02:40 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 16:10 | ||
OS26 | Col de la Madone 2 | 18,46 km | 04:43 | François Delecour | Anne-Cantal Pauwels | Ford Sierra RS Cosworth | 14:18 | ||
OS27 | Moulinet – La Bollène Vésubie 3 | 22,21 km | 06:06 | Bruno Saby | Daniel Grataloup | Lancia Delta Integrale 16V | 16:31 | Carlos Sainz |
Klasyfikacja po 1 rundzie
Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.
Kierowcy
Lp. | Kierowca | Pkt |
---|---|---|
1 | Carlos Sainz | 20 |
2 | Massimo Biasion | 15 |
3 | Francois Delecour | 12 |
4 | Armin Schwarz | 10 |
5 | Juha Kankkunen | 8 |
Producenci
Lp. | Producent | Pkt |
---|---|---|
1 | Toyota | 20 |
2 | Lancia | 17 |
3 | Ford | 14 |
4 | Mitsubishi | 4 |
Przypisy
- p
- d
- e
- p
- d
- e
|