Puchar Davisa 2018 (grupa światowa)
- Główny artykuł: Puchar Davisa 2018.
Grupa światowa Pucharu Davisa 2018 – najwyższa w hierarchii rozgrywek grupa, w której reprezentacje walczą o zwycięstwo w Pucharze. Mecze 1. rundy odbyły się pomiędzy 2–4 lutego, ćwierćfinały rozegrano między 6 a 8 kwietnia. Półfinały odbyły się w terminie 14–16 września, a mecz finałowy odbył się w dniach 23–25 listopada.
Przegrane zespoły z 1. rundy wzięły udział w barażach o grupę światową.
Uczestniczące reprezentacje
Uczestniczące reprezentacje | |||
---|---|---|---|
Australia | Belgia | Chorwacja | Francja |
Hiszpania | Holandia | Japonia | Kanada |
Kazachstan | Niemcy | Serbia | Stany Zjednoczone |
Szwajcaria | Węgry | Wielka Brytania | Włochy |
Rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
01 | Francja | finał |
02 | Belgia | ćwierćfinał |
03 | Wielka Brytania | 1. runda |
04 | Chorwacja | zwycięstwo |
05 | Szwajcaria | 1. runda |
06 | Australia | 1. runda |
07 | Serbia | 1. runda |
08 | Włochy | ćwierćfinał |
Drabinka
Pierwsza runda 2–4 lutego | Ćwierćfinały 6–8 kwietnia | Półfinały 14–16 września | Finał 23–25 listopada | |||||||||||||||
Albertville, Francja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
1 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Genua, Włochy (ceglana) | ||||||||||||||||||
Holandia | 1 | |||||||||||||||||
1 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Morioka, Japonia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
8 | Włochy | 1 | ||||||||||||||||
8 | Włochy | 3 | ||||||||||||||||
Lille, Francja (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
Japonia | 1 | |||||||||||||||||
1 | Francja | 3 | ||||||||||||||||
Marbella, Australia (ceglana) | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 2 | |||||||||||||||||
3 | Wielka Brytania | 1 | ||||||||||||||||
Walencja, Hiszpania (ceglana) | ||||||||||||||||||
Hiszpania | 3 | |||||||||||||||||
Hiszpania | 3 | |||||||||||||||||
Brisbane, Australia (twarda) | ||||||||||||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||||||||||
6 | Australia | 1 | ||||||||||||||||
Lille, Francja (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Niemcy | 3 | |||||||||||||||||
1 | Francja | 1 | ||||||||||||||||
Astana, Kazachstan (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
4 | Chorwacja | 3 | ||||||||||||||||
Kazachstan | 4 | |||||||||||||||||
Varaždin, Chorwacja (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
5 | Szwajcaria | 1 | ||||||||||||||||
Kazachstan | 1 | |||||||||||||||||
Osijek, Chorwacja (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
4 | Chorwacja | 3 | ||||||||||||||||
Kanada | 1 | |||||||||||||||||
Zadar, Chorwacja (ceglana) | ||||||||||||||||||
4 | Chorwacja | 3 | ||||||||||||||||
4 | Chorwacja | 3 | ||||||||||||||||
Nisz, Serbia (ceglana, hala) | ||||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 2 | |||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 3 | |||||||||||||||||
Nashville, Stany Zjednoczone (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
7 | Serbia | 1 | ||||||||||||||||
Stany Zjednoczone | 4 | |||||||||||||||||
Liège, Belgia (twarda, hala) | ||||||||||||||||||
2 | Belgia | 0 | ||||||||||||||||
Węgry | 2 | |||||||||||||||||
2 | Belgia | 3 |
I runda
Składy
Francja – Holandia
Francja 3 | Halle olympique, Albertville, Francja[1] 2–4 lutego Twarda (hala) | Holandia 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Japonia – Włochy
Japonia 1 | Morioka Takaya Arena, Morioka, Japonia[2] 2–4 lutego Twarda (hala) | Włochy 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Hiszpania – Wielka Brytania
Hiszpania 3 | Club de Tenis Puente Romano, Marbella, Hiszpania[3] 2–4 lutego Ceglana | Wielka Brytania 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Australia – Niemcy
Australia 1 | Queensland Tennis Centre, Brisbane, Australia[4] 2–4 lutego Twarda | Niemcy 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kazachstan – Szwajcaria
Kazachstan 4 | Daulet National Tennis Centre, Astana, Kazachstan[5] 2–4 lutego Twarda (hala) | Szwajcaria 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chorwacja – Kanada
Chorwacja 3 | Dvorana Gradski vrt, Osijek, Chorwacja[6] 2–4 lutego Ceglana (hala) | Kanada 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Serbia – Stany Zjednoczone
Serbia 1 | Čair Sports Center, Nisz, Serbia[7] 2–4 lutego Ceglana (hala) | Stany Zjednoczone 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Belgia – Węgry
Belgia 3 | Country Hall Liège, Liège, Belgia[8] 2–4 lutego Twarda (hala) | Węgry 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Ćwierćfinały
Składy
Włochy – Francja
Włochy 1 | Valletta Cambiaso ASD, Genua, Włochy[9] 6–8 kwietnia Ceglana | Francja 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Hiszpania – Niemcy
Hiszpania 3 | Plaza de Toros de Valencia, Walencja, Hiszpania[10] 6–8 kwietnia Ceglana | Niemcy 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chorwacja – Kazachstan
Chorwacja 3 | Varaždin Arena, Varaždin, Chorwacja[11] 6–8 kwietnia Ceglana (hala) | Kazachstan 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Stany Zjednoczone – Belgia
Stany Zjednoczone 4 | Curb Event Center, Nashville, Stany Zjednoczone[12] 6–8 kwietnia Twarda (hala) | Belgia 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Półfinały
Składy
Francja – Hiszpania
Francja 3 | Stade Pierre-Mauroy, Lille, Francja[13] 14–16 września Twarda (hala) | Hiszpania 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Chorwacja – Stany Zjednoczone
Chorwacja 3 | Višnjik, Zadar, Chorwacja[14] 14–16 września Ceglana | Stany Zjednoczone 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Finał
Składy
Francja | Chorwacja |
---|---|
Lucas Pouille Jérémy Chardy Pierre-Hugues Herbert Nicolas Mahut Jo-Wilfried Tsonga | Marin Čilić Borna Ćorić Franko Škugor Mate Pavić Ivan Dodig |
Wyniki
Francja 1 | Stade Pierre-Mauroy, Lille, Francja[15] 23–25 listopada Ceglana (hala) | Chorwacja 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Przypisy
- ↑ Francja – Holandia. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Japonia – Włochy. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Hiszpania – Wielka Brytania. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Australia – Niemcy. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Kazachstan – Szwajcaria. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Chorwacja – Kanada. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Serbia – Stany Zjednoczone. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Belgia – Węgry. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Włochy – Francja. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Hiszpania – Niemcy. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Chorwacja – Kazachstan. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Stany Zjednoczone – Belgia. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Francja – Hiszpania. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Chorwacja – Stany Zjednoczone. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
- ↑ Francja – Chorwacja. daviscup.com. [dostęp 2022-10-01]. (ang.).
Bibliografia
- Grupa światowa na oficjalnej stronie Pucharu Davisa. [dostęp 2022-10-01].