Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2018
Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2018 Pjongczang | |||
| |||
Miejsce | Jeongseon, Jeongseon Alpine Centre | ||
---|---|---|---|
Data | 7 – 18 marca 2018 | ||
Liczba konkurencji | 30 |
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2018 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas igrzysk w dniach 7–18 marca 2018 w Jeongseon, w Korei Południowej. Podczas zawodów odbędzie się 30 konkurencji[1].
Terminarz
Oficjalny terminarz igrzysk[2].
Data | Godzina | Konkurencja | Mistrz IP 2014 |
---|---|---|---|
10 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Zjazd kobiet, osoby niewidzące | Henrieta Farkašová |
9:47 (UTC+09:00) / 1:47 (CET) | Zjazd kobiet, osoby stojące | Marie Bochet | |
10:17 (UTC+09:00) / 2:17 (CET) | Zjazd kobiet, osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | |
10:47 (UTC+09:00) / 2:47 (CET) | Zjazd mężczyzn, osoby niewidzące | Jon Santacana | |
11:07 (UTC+09:00) / 3:07 (CET) | Zjazd mężczyzn, osoby stojące | Markus Salcher | |
11:57 (UTC+09:00) / 3:57 (CET) | Zjazd mężczyzn, osoby siedzące | Akira Kano | |
11 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Supergigant kobiet, osoby niewidzące | Kelly Gallagher |
9:52 (UTC+09:00) / 1:52 (CET) | Supergigant kobiet, osoby stojące | Marie Bochet | |
10:32 (UTC+09:00) / 2:32 (CET) | Supergigant kobiet, osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | |
11:02 (UTC+09:00) / 3:02 (CET) | Supergigant mężczyzn, osoby niewidzące | Jakub Krako | |
11:32 (UTC+09:00) / 3:32 (CET) | Supergigant mężczyzn, osoby stojące | Markus Salcher | |
12:12 (UTC+09:00) / 4:12 (CET) | Supergigant mężczyzn, osoby siedzące | Akira Kano | |
13 marca | 15:00 (UTC+09:00) / 7:00 (CET) | Superkombinacja kobiet, osoby niewidzące | Aleksandra Francewa |
15:22 (UTC+09:00) / 7:22 (CET) | Superkombinacja kobiet, osoby stojące | Marie Bochet | |
15:42 (UTC+09:00) / 7:42 (CET) | Superkombinacja kobiet, osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | |
16:02 (UTC+09:00) / 8:02 (CET) | Superkombinacja mężczyzn, osoby niewidome | Walerij Redkozubow | |
16:22 (UTC+09:00) / 8:22 (CET) | Superkombinacja mężczyzn, osoby stojące | Aleksiej Bugajew | |
16:42 (UTC+09:00) / 8:42 (CET) | Superkombinacja mężczyzn, osoby siedzące | Josh Dueck | |
14 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Slalom mężczyzn, osoby niewidzące | Walerij Redkozubow |
Slalom mężczyzn, osoby stojące | Aleksiej Bugajew | ||
Slalom mężczyzn, osoby siedzące | Takeshi Suzuki | ||
15 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Slalom kobiet, osoby niewidzące | Aleksandra Francewa |
Slalom kobiet, osoby stojące | Andrea Rothfuss | ||
Slalom kobiet, osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | ||
17 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Slalom gigant mężczyzn, osoby niewidzące | Mac Marcoux |
Slalom gigant mężczyzn, osoby stojące | Vincent Gauthier-Manuel | ||
Slalom gigant mężczyzn, osoby siedzące | Christoph Kunz | ||
18 marca | 9:30 (UTC+09:00) / 1:30 (CET) | Slalom gigant kobiet, osoby niewidzące | Henrieta Farkašová |
Slalom gigant kobiet, osoby stojące | Marie Bochet | ||
Slalom gigant kobiet, osoby siedzące | Anna Schaffelhuber |
Medaliści
Konkurencja | Klasa | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zjazd kobiet | Osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | 1:33,26 | Momoka Muraoka | 1:34,75 | Laurie Stephens | 1:35,80 |
Osoby stojące | Marie Bochet | 1:30,30 | Andrea Rothfuss | 1:32,53 | Mollie Jepsen | 1:34,60 | |
Osoby niewidome | Henrieta Farkašová | 1:29,72 | Millie Knight | 1:30,58 | Eléonor Sana | 1:31,60 | |
Supergigant kobiet | Osoby siedzące | Anna Schaffelhuber | 1:34,76 | Claudia Lösch | 1:35,71 | Momoka Muraoka | 1:36,10 |
Osoby stojące | Marie Bochet | 1:32,83 | Andrea Rothfuss | 1:33,10 | Alana Ramsay | 1:35,20 | |
Osoby niewidome | Henrieta Farkašová | 1:30,17 | Millie Knight | 1:33,76 | Menna Fitzpatrick | 1:34,54 | |
Superkombinacja kobiet | Osoby siedzące | Anna-Lena Forster | 2:27,59 | Anna Schaffelhuber | 2:30,11 | Momoka Muraoka | 2:30,25 |
Osoby stojące | Mollie Jepsen | 2:32,70 | Andrea Rothfuss | 2:33,07 | Alana Ramsay | 2:36,08 | |
Osoby niewidome | Henrieta Farkašová | 2:27,72 | Menna Fitzpatrick | 2:29,00 | Melissa Perrine | 2:30,82 | |
Slalom gigant kobiet | Osoby siedzące | Momoka Muraoka | 2:26,53 | Linda van Impelen | 2:29,24 | Claudia Lösch | 2:29,30 |
Osoby stojące | Marie Bochet | 2:22,92 | Andrea Rothfuss | 2:25,18 | Mollie Jepsen | 2:25,72 | |
Osoby niewidome | Henrieta Farkašová | 2:23,00 | Menna Fitzpatrick | 2:28,34 | Melissa Perrine | 2:28,81 | |
Slalom kobiet | Osoby siedzące | Anna-Lena Forster | 1:55,82 | Momoka Muraoka | 2:01,19 | Heike Eder | 2:04,85 |
Osoby stojące | Marie Bochet | 1:55,46 | Mollie Jepsen | 1:59,59 | Andrea Rothfuss | 2:00,08 | |
Osoby niewidome | Menna Fitzpatrick | 1:51,80 | Henrieta Farkašová | 1:52,46 | Millie Knight | 1:53,39 | |
Zjazd mężczyzn | Osoby siedzące | Andrew Kurka | 1:24,11 | Taiki Morii | 1:25,75 | Corey Peters | 1:26,01 |
Osoby stojące | Théo Gmür | 1:25,45 | Arthur Bauchet | 1:26,29 | Markus Salcher | 1:26,39 | |
Osoby niewidome | Mac Marcoux | 1:23,93 | Jakub Krako | 1:25,35 | Giacomo Bertagnolli | 1:26,46 | |
Supergigant mężczyzn | Osoby siedzące | Kurt Oatway | 1:25,83 | Andrew Kurka | 1:26,89 | Frédéric François | 1:26,98 |
Osoby stojące | Théo Gmür | 1:24,83 | Arthur Bauchet | 1:26,64 | Markus Salcher | 1:27,89 | |
Osoby niewidome | Jakub Krako | 1:26,11 | Giacomo Bertagnolli | 1:26,29 | Miroslav Haraus | 1:26,66 | |
Superkombinacja mężczyzn | Osoby siedzące | Jeroen Kampschreur | 2:11,59 | Frédéric François | 2:12,91 | Jesper Pedersen | 2:13,74 |
Osoby stojące | Aleksiej Bugajew | 2:10,56 | Arthur Bauchet | 2:10,88 | Adam Hall | 2:15,32 | |
Osoby niewidome | Miroslav Haraus | 2:14,22 | Jon Santacana | 2:15,13 | Walerij Redkozubow | 2:17,10 | |
Slalom gigant mężczyzn | Osoby siedzące | Jesper Pedersen | 2:13,45 | Tyler Walker | 2:13,79 | Igor Sikorski | 2:15,90 |
Osoby stojące | Théo Gmür | 2:12,47 | Aleksiej Bugajew | 2:13,49 | Alexis Guimond | 2:13,67 | |
Osoby niewidome | Giacomo Bertagnolli | 2:10,51 | Jakub Krako | 2:15,59 | Mac Marcoux | 2:17,51 | |
Slalom mężczyzn | Osoby siedzące | Dino Sokolović | 1:39,82 | Tyler Walker | 1:40,55 | Frédéric François | 1:42,03 |
Osoby stojące | Adam Hall | 1:36,11 | Arthur Bauchet | 1:36,50 | Jamie Stanton | 1:37,37 | |
Osoby niewidome | Giacomo Bertagnolli | 1:36,12 | Jakub Krako | 1:37,54 | Walerij Redkozubow | 1:38,02 |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona igrzysk paraolimpijskich. pyeongchang2018.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-08)]. (ang.)