Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce 2011
| |||
Organizator | Oceania Athletics Association | ||
---|---|---|---|
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Apia | ||
Arena | Apia Park | ||
Data otwarcia | 21 czerwca 2011 | ||
Data zamknięcia | 23 czerwca 2011 | ||
Liczba reprezentacji | 11+11 |
11. Mistrzostwa Oceanii w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na stadionie Apia Park w stolicy Samoa Apii od 21 do 23 czerwca 2011 roku. Były to drugie mistrzostwa oceanii w lekkoatletyce rizegrane w Apii (poprzednie odbyły się w 2006). Zmieniono format mistrzostw; rywalizacja odbywała się w dwóch grupach regionalnych – wschodniej i zachodniej. W każdej z nich startowali zawodnicy z 11 reprezentacji krajów skupionych w Oceania Athletics Association.
Region zachodni
W grupie regionalnej zachodniej startowali zawodnicy z następujących reprezentacji: Australia, Guam, Kiribati, Mariany Północne, Mikronezja, Nauru, Palau, Papua-Nowa Gwinea, Vanuatu, Wyspy Marshalla i Wyspy Salomona[1][2].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Kupun Wisil | 10,96 | Roman Cress | 11,19 | Jimmy Noklam | 11,32 |
Bieg na 200 m | Roman Cress | 22,54 | Reginald Monagi | 23,31 | Rodman Teltull | 23,37 |
Bieg na 400 m | Mowen Boino | 48,05 | Ethan Millward | 49,18 | David Benjimen | 49,30 |
Bieg na 800 m | Arnold Sorina | 1:54,64 | Kevin Kapmatana | 1:56,12 | Michael Gaitan | 2:03,54 |
Bieg na 1500 m | Derek Mandell | 4:04,59 | Michael Gaitan | 4:20,95 | Joshua Ilustre | 4:47,17 |
Bieg na 5000 m | Kupsy Bisamo | 16:12,94 | Philip Nausien | 16:23,37 | Masick Tena | 16:35,75 |
Bieg na 10 000 m | Kupsy Bisamo | 33:18,95 | Philip Nausien | 34:39,85 | Chris Votu | 35:14,97 |
Bieg na 110 m przez płotki | Reginald Monagi | 16,40 | Michael Herreros | 17,31 | Clayton Kenty | 17,43 |
Bieg na 400 m przez płotki[a][1] | Mowen Boino | 51,88 | David Benjimen | 52,94 | – | – |
Bieg na 3000 m z przeszkodami[b] | Chris Votu | 10:23,12 | Philip Nausien | 10:45,95 | – | – |
Sztafeta 4 × 400 m[c] | Vanuatu Arnold Sorina Philip Nausien Jimmy Noklam David Benjimen | 3:23,23 | – | – | – | – |
Skok wzwyż | Josh Hall | 2,19 | David Jessem | 1,99 | Reginald Monagi | 1,86 |
Skok o tyczce[d] | Reginald Monagi | 3,20 | – | – | – | – |
Skok w dal | Boitu Baiteke | 6,52 | Reginald Monagi | 6,03 | Jonavin Ichihara | 5,66 |
Trójskok[d] | Boitu Baiteke | 13,98 | – | – | – | – |
Pchnięcie kulą[d] | Joseph Dabana | 14,16 | – | – | – | – |
Rzut dyskiem | Mitchell Cooper | 45,51 | Drew Potts | 36,28 | Reginald Monagi | 33,03 |
Rzut oszczepem[b] | Reginald Monagi | 44,54 | Emelido Digno | 39,10 | – | – |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Madeleine Powell | 12,34 | Helen Philemon | 12,58 | Yvonne Bennet | 12,59 |
Bieg na 200 m | Vanessa Waro | 25,45 | Helen Philemon | 25,59 | Yvonne Bennet | 25,70 |
Bieg na 400 m | Yvonne Bennet | 57,66 | Vanessa Waro | 57,95 | Naomi Blaz | 1:00,12 |
Bieg na 800 m | Emma Dick | 2:18,99 | Amy Atkinson | 2:25,94 | Eunice Steven | 2:26,10 |
Bieg na 1500 m | Emma Dick | 4:53,88 | Amy Atkinson | 5:04,64 | Sharon Firisua | 5:06,23 |
Bieg na 5000 m | Amy Atkinson | 19:53,13 | Dianah Matekali | 21:12,18 | Bibiana Tinan | 27:11,59 |
Bieg na 10 000 m[e] | Dianah Matekali | 43:12,64 | – | – | – | – |
Bieg na 100 m przez płotki | Madeleine Powell | 14,34 | Eunice Steven | 16,94 | Sierra Daughtry | 17,88 |
Bieg na 400 m przez płotki | Lisa Spencer | 1:00,77 | Sierra Daughtry | 1:10,73 | Alex Daughtry | 1:13,77 |
Sztafeta 4 × 100 m[c] | Australia Tara Strano Madeleine Powell Lisa Spencer Emma Dick | 49,99 | – | – | – | – |
Skok wzwyż | Tara Strano | 1,77 | Teagan Harris | 1,71 | Eunice Steven | 1,50 |
Skok w dal | Helen Philemon | 5,45 | Eunice Steven | 4,69 | Kaingauee David | 4,52 |
Trójskok[f] | Naomi Blaz | 9,88 | Kaingauee David | 9,51 | – | – |
Pchnięcie kulą | Rebecca Direen | 12,27 | Nina Grundler | 10,08 | Eunice Steven | 8,86 |
Rzut dyskiem[e] | Nina Grundler | 29,01 | – | – | – | – |
Rzut młotem[e] | Rebecca Direen | 49,01 | – | – | – | – |
Rzut oszczepem[e] | Eunice Steven | 32,71 | – | – | – | – |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Papua-Nowa Gwinea | 11 | 9 | 5 | 25 |
02 !2. | Australia | 11 | 3 | 0 | 14 |
03 !3. | Guam | 3 | 5 | 5 | 13 |
04 !4. | Vanuatu | 2 | 4 | 2 | 8 |
05 !5. | Wyspy Salomona | 2 | 1 | 3 | 6 |
06 !6. | Kiribati | 2 | 1 | 1 | 4 |
07 !7. | Nauru | 2 | 1 | 0 | 3 |
08 !8. | Wyspy Marshalla | 1 | 2 | 0 | 3 |
09 !9. | Mariany Północne | 1 | 0 | 4 | 5 |
10 !10. | Palau | 0 | 0 | 2 | 2 |
Suma | 35 | 26 | 22 | 83 |
Region wschodni
W grupie regionalnej wschodniej startowali zawodnicy z następujących reprezentacji: Fidżi, Niue, Norfolk, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Polinezja Francuska, Samoa, Samoa Amerykańskie, Tonga, Tuvalu i Wyspy Cooka[3][4].
Rezultaty
WR - rekord świata | CR - rekord mistrzostw | NR - rekord kraju | AR - rekord kontynentu |
SB - najlepszy wynik w sezonie | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych | PB - rekord życiowy |
NJR - rekord kraju w kategorii juniorów | NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców |
Mężczyźni
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Banuve Tabakaucoro | 10,46 | Lepani Naivalu | 10,82 | Andy Lui | 10,82 |
Bieg na 200 m | Banuve Tabakaucoro | 21,01 | Lepani Naivalu | 22,14 | Cameron French | 22,21 |
Bieg na 400 m[b] | Benjamino Maravu | 47,93 | Siologa Sepa | 50,78 | – | – |
Bieg na 800 m | Varasiko Toge Tomeru | 1:55,02 | Rick Mou | 2:06,10 | Aporasa Tabulawaki | 2:43,65 |
Bieg na 1500 m[b] | Varasiko Toge Tomeru | 4:20,69 | Rick Mou | 4:23,58 | – | – |
Bieg na 5000 m | Nordine Benfodda | 15:39,61 | Francky Maraetaata | 17:04,38 | Sébastien Guesdon | 17:20,27 |
Bieg na 10 000 m[b] | Nordine Benfodda | 33:08,99 | Francky Maraetaata | 35:12,90 | – | – |
Bieg na 110 m przez płotki[b] | Ah Chong Sam Chong | 17,30 | Darren Tinai | 17,87 | – | – |
Bieg na 400 m przez płotki | Cameron French | 54,25 | Phil Simms | 54,42 | Roy Ravana | 56,69 |
Sztafeta 4 × 100 m | Fidżi Benjamino Maravu Lepani Naivalu Roy Ravana Banuve Tabakaucoro | 41,71 | Nowa Zelandia Ryan Howe Zac Topping Cameron French Phil Simms | 42,41 | Samoa Siologa Sepa John Bosco Stowers Pesamino Ivo Wayne Aimaasu | 43,84 |
Sztafeta 4 × 400 m | Fidżi Roy Ravana Benjamino Maravu Varasiko Toge Tomeru Banuve Tabakaucoro | 3:17,62 | Nowa Zelandia Phil Simm Ryan Howe Zac Topping Cameron French | 3:28,30 | Samoa Siologa Sepa Titi Fiaalii Jack Matoka Fred Penie | 3:36,44 |
Skok wzwyż[b] | Raihau Maiau | 2,02 | Daniel Griffiths | 1,70 | – | – |
Skok w dal | Raihau Maiau | 7,58 | Ryan Howe | 7,22 | Okilani Tinilau | 7,02 |
Trójskok | Scott Thompson | 14,39 | Raihau Maiau | 14,29 | Okilani Tinilau | 13,61 |
Pchnięcie kulą | Emanuele Fuamatu | 17,79 | Shaka Sola | 15,29 | Hau I Hetesi Sakalia | 12,53 |
Rzut dyskiem | Shaka Sola | 43,10 | Emanuele Fuamatu | 42,14 | Jinnam Hopotoa | 38,97 |
Rzut młotem[b] | Emanuele Fuamatu | 46,70 | Shaka Sola | 36,04 | – | – |
Rzut oszczepem | Ben Langton-Burnell | 59,65 | Franco Patu | 57,56 | Michael Jackson | 49,04 |
Kobiety
Konkurencja: | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
Bieg na 100 m | Elenoa Sailosi | 12,46 | Kelsey Berryman | 12,51 | Mariah Ririnui | 12,74 |
Bieg na 200 m | Elenoa Sailosi | 25,39 | Suliana Gusuivalu | 25,79 | Tracey Hale | 25,98 |
Bieg na 400 m | Miriama Senokonoko | 56,44 | Suliana Gusuivalu | 57,57 | Toimata Mooria | 1:04,64 |
Bieg na 5000 m | Anne-Sophie Barle | 19:31,91 | Isabelle Oblet | 19:48,65 | Mereseini Naidau | 19:52,67 |
Bieg na 10 000 m[f] | Anne-Sophie Barle | 41:46,63 | Isabelle Oblet | 42:55,40 | – | – |
Bieg na 100 m przez płotki[f] | Kelsey Berryman | 14,78 | Kiana MuʻAmoholeva | 17,49 | – | – |
Bieg na 400 m przez płotki[f] | Tracey Hale | 1:01,60 | Ana Kaloucava | 1:06,79 | – | – |
Sztafeta 4 × 100 m[g] | Fidżi Suliana Gusuivalu Ana Kaloucava Miriama Senokonoko Elenoa Sailosi | 48,09 | Nowa Zelandia Tracey Hale Mariah Ririnui Emma Sutherland Kelsey Berryman | 50,04 | – | – |
Sztafeta 4 × 400 m[g] | Fidżi Ana Kaloucava Miriama Senokonoko Elenoa Sailosi Suliana Gusuivalu | 4:03,57 | Nowa Zelandia Tracey Hale Tori Peeters Mariah Ririnui Kelsey Berryman | 4:34,77 | – | – |
Skok wzwyż[e] | Emma Sutherland | 1,65 | – | – | – | – |
Skok o tyczce[e] | Dolores Dogba | 3,00 | – | – | – | – |
Skok w dal | Mariah Ririnui | 5,62 | Kelsey Berryman | 5,46 | Sopolemalama Tuitama | 5,19 |
Trójskok | Ana Katiloka | 11,17 | Kiana MuʻAmoholeva | 10,80 | Sopolemalama Tuitama | 10,31 |
Pchnięcie kulą | Margaret Satupai | 15,43 | Chei Kenneally | 13,04 | Tereapii Tapoki | 12,91 |
Rzut dyskiem | Margaret Satupai | 47,12 | Tereapii Tapoki | 46,21 | Joelyn Iro | 26,70 |
Rzut młotem[f] | Margaret Satupai | 43,52 | Chei Kenneally | 42,13 | – | – |
Rzut oszczepem | Teruerani Tanepau | 42,62 | Tori Peeters | 42,41 | Patricia Taea | 27,67 |
Tabela medalowa
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Fidżi | 12 | 5 | 2 | 19 |
02 !2. | Nowa Zelandia | 7 | 11 | 3 | 21 |
03 !3. | Samoa | 7 | 6 | 4 | 17 |
04 !4. | Polinezja Francuska | 6 | 5 | 1 | 12 |
05 !5. | Nowa Kaledonia | 2 | 2 | 1 | 5 |
06 !6. | Tonga | 1 | 2 | 2 | 5 |
07 !7. | Wyspy Cooka | 0 | 1 | 3 | 4 |
08 !8. | Norfolk | 0 | 1 | 0 | 1 |
09 !9. | Niue | 0 | 0 | 2 | 2 |
Tuvalu | 0 | 0 | 2 | 2 | |
11 !11. | Samoa Amerykańskie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Suma | 35 | 33 | 21 | 89 |
Uwagi
- ↑ Dostępne źródło nie wskazuje zawodnika, który zajął 3. miejsce, natomiast podaje zawodników z miejsc 4.–8.
- ↑ a b c d e f g h Wystąpiło tylko dwóch zawodników.
- ↑ a b Wystąpiła tylko jedna sztafeta.
- ↑ a b c Wystąpił tylko jeden zawodnik.
- ↑ a b c d e f Wystąpiła tylko jedna zawodniczka.
- ↑ a b c d e Wystąpiły tylko dwie zawodniczki.
- ↑ a b Wystąpiły tylko dwie sztafety.
Przypisy
- ↑ a b Oceania Regional Championships 2011 – 21/06/2011 to 23/06/2011 Apia Park, Apia – Samoa Results – East [online], sportingpulse.com [dostęp 2022-09-08] [zarchiwizowane z adresu 2001-08-18] (ang.).
- ↑ Şevket F. Erbay: 2011 Oceania Champs W. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- ↑ Oceania Regional Championships 2011 – 21/06/2011 to 23/06/2011 Apia Park, Apia – Samoa Results – West [online], sportingpulse.com [dostęp 2022-09-08] [zarchiwizowane z adresu 2001-08-18] (ang.).
- ↑ Şevket F. Erbay: 2011 Oceania Champs E. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
Bibliografia
- Oceania Regional Championships 2011 – 21/06/2011 to 23/06/2011 Apia Park, Apia – Samoa Results – West [online], sportingpulse.com [dostęp 2022-09-08] [zarchiwizowane z adresu 2001-08-18] (ang.).
- Oceania Regional Championships 2011 – 21/06/2011 to 23/06/2011 Apia Park, Apia – Samoa Results – East [online], sportingpulse.com [dostęp 2022-09-08] [zarchiwizowane z adresu 2001-08-18] (ang.).
- Şevket F. Erbay: 2011 Oceania Champs W. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- Şevket F. Erbay: 2011 Oceania Champs E. athleticspodium.com. [dostęp 2022-09-08]. (ang.).
- p
- d
- e