Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2011
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2011 odbyły się w dniach 17 czerwca–19 czerwca 2011 roku w Belgradzie (Serbia).
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 6 | 2 | 2 | 10 |
2 | Białoruś | 4 | 5 | 3 | 12 |
3 | Niemcy | 4 | 4 | 1 | 9 |
4 | Rosja | 4 | 1 | 3 | 8 |
5 | Azerbejdżan | 2 | 2 | 0 | 4 |
6 | Rumunia | 2 | 1 | 2 | 5 |
7 | Polska | 1 | 2 | 4 | 7 |
8 | Wielka Brytania | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Portugalia | 1 | 0 | 3 | 4 |
10 | Litwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Hiszpania | 0 | 3 | 1 | 4 |
12 | Ukraina | 0 | 1 | 2 | 3 |
13 | Szwecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 |
14 | Słowacja | 0 | 1 | 0 | 1 |
15 | Serbia | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Dania | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 26 | 26 | 26 | 78 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Walentin Demianienko | 39,855 | Alfonso Benavides Lopez De Ayala | 40,047 | Jurij Czeban | 40,161 |
C-1 500 m | Walentin Demianienko | 1:50,681 | Paweł Baraszkiewicz | 1:50,693 | Dzianis Haraża | 1:50,939 |
C-1 1000 m | Sebastian Brendel | 3:47,155 | Iosif Chirilă | 3:49,645 | Jose Luis Bouza Pregal | 3:50,065 |
C-1 5000 m | Niemcy Sebastian Brendel | 24:07,383 | Hiszpania Jose Luis Bouza Pregal | 24:15,819 | Czechy Lukáš Koranda | 24:28,725 |
C-2 200 m | Litwa Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | 37,416 | Białoruś Alaksandr Wauczetski Dimitrij Rabczanka | 37,866 | Węgry Attila Bozsik Gábor Horváth | 37,914 |
C-2 500 m | Rumunia Victor Mihalachi Liviu-Alexandru Dumitrescu-Lazar | 1:41,641 | Azerbejdżan Maksim Prokopenko Sergiej Bezuglij | 1:41,689 | Polska Mariusz Kruk Roman Rynkiewicz | 1:41,959 |
C-2 1000 m | Rosja Aleksiej Korowaszkow Ilja Pierwuchin | 3:28,584 | Białoruś Andrej Bahdanowicz Alaksandr Bahdanowicz | 3:28,614 | Rumunia Victor Mihalachi Aleksandr Liviu Dumitrescu-Lazar | 3:28,818 |
C-4 1000 m | Węgry Marton Toth Matyas Safran Mihaly Safran Robert Mike | 3:16,042 | Białoruś Andrej Bahdanowicz Dimitrj Rabczanka Alaksandr Bahdanowicz Alieksandr Wauczecki | 3:16,270 | Rosja Iwan Kuzniecow Rasul Iszmuchamedow Kirił Szamszurin Władimir Czernyszkow | 3:16,528 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Piotr Siemionowski | 35,418 | Péter Molnár | 35,460 | Edward Mckeever | 35,538 |
K-1 500 m | Jurij Postrugaj | 1:39,418 | Anders Gustafsson | 1:39,532 | Kasper Bleibach | 1:39,550 |
K-1 1000 m | Max Hoff | 3:22,485 | Aleh Jurenia | 3:25,029 | Fernando Pimenta | 3:25,881 |
K-1 5000 m | Aleh Jurenia | 20:45,612 | Eirik Verås Larsen | 20:45,966 | René Holten Poulsen | 21:04,908 |
K-2 200 m | Wielka Brytania Liam Heath Jonathan Schofield | 32,487 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 32,775 | Szwecja Anders Svensson Christian Svanqvist | 32,793 |
K-2 500 m | Białoruś Wadzim Machnieu Raman Piatruszenka | 1:30,355 | Słowacja Erik Vlček Peter Gelle | 1:30,601 | Portugalia João Ribeiro Emanuel Silva | 1:30,739 |
K-2 1000 m | Niemcy Andreas Ihle Martin Hollstein | 3:07,095 | Rosja Witalij Jurczenko Wasilij Pogrieban | 3:07,827 | Węgry Roland Kokeny Rudolf Dombi | 3:08,205 |
K-4 1000 m | Portugalia David Fernandes Emanuel Silva João Ribeiro Fernando Pimenta | 2:49,618 | Niemcy Robert Gleinert Norman Bröckl Marcus Gross Max Hoff | 2:49,960 | Rumunia Stefan Vasile Petrus Gavrila Jonel Traian Neagu Jonel Joneticu Toni | 2.50,056 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Natalja Łobowa | 40,120 | Teresa Portela Rivas | 40,282 | Teresa Portela | 40,300 |
K-1 500 m | Danuta Kozák | 1:51,552 | Inna Osypenko-Radomska | 1:53,154 | Ewelina Wojnarowska | 1:54,204 |
K-1 1000 m | Katalin Kovács | 3:55,232 | Antonija Nađ | 3:57,716 | Edyta Dzieniszewska | 4:02,732 |
K-1 5000 m | Maryna Pautaran | 23:12,661 | Lani Belcher | 23:21,415 | Ludmiła Gałuszko | 23:28,315 |
K-2 200 m | Węgry Danuta Kozák Katalin Kovács | 37,820 | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze | 38,036 | Białoruś Maryna Pautaran Wolha Chudzienka | 38,300 |
K-2 500 m | Węgry Katalin Kovács Tamara Csipes | 1:40,207 | Polska Aneta Konieczna Beata Mikołajczyk | 1:40,339 | Rosja Anastasija Siergiejewa Juliana Sałachowa | 1:41,671 |
K-2 1000 m | Węgry Tamara Csipes Gabriella Szabó | 3:31,741 | Niemcy Franziska Weber Tina Dietze | 3:32,629 | Rosja Anastasija Siergiejewa Juliana Sałachowa | 3:34,927 |
K-4 500 m | Białoruś Iryna Pamiałowa Nadzieja Papok Wolha Chudzienka Maryna Pautaran | 1:33,088 | Węgry Gabriella Szabó Anna Karasz Dalma Benedek Danuta Kozák | 1:34,006 | Niemcy Tina Dietze Silke Hoermann Franziska Weber Carolin Leonhardt | 1:34,834 |
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maria Kazakowa | 50,455 | Lidia Weber | 52,999 | Kaciaryna Herasimenka | 53,275 |
Bibliografia
- GSIS – Results. ec2011.sportline.hu. [dostęp 2016-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-04-22)]. (ang.).
- Canoeing – European Championships – Flatwater 2011. the-sports.org. [dostęp 2016-07-24]. (ang.).