Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2009
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2009 odbyły się w dniach 25 czerwca-28 czerwca 2009 roku w Brandenburgu (Niemcy).
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 6 | 9 | 5 | 20 |
2 | Węgry | 6 | 9 | 2 | 17 |
3 | Białoruś | 4 | 1 | 1 | 6 |
4 | Rosja | 2 | 3 | 5 | 10 |
5 | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 3 |
6 | Litwa | 1 | 1 | 1 | 3 |
7 | Hiszpania | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | Dania | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Azerbejdżan | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Ukraina | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Portugalia | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Słowacja | 0 | 2 | 1 | 3 |
14 | Polska | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Wielka Brytania | 0 | 0 | 2 | 2 |
15 | Czechy | 0 | 0 | 2 | 2 |
17 | Słowenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 27 | 27 | 27 | 81 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Walentin Demianienko | 39,90 | Iwan Sztyl | 40,01 | Jevgenijus Šuklinas | 40,33 |
C-1 500 m | Dzianis Haraża | 1:50,298 | Jevgenijus Šuklinas | 1:50,466 | Sebastian Brendel | 1:50,611 |
C-1 1000 m | Attila Vajda | 3:51,934 | Sebastian Brendel | 3:52,854 | José Luis Bouza | 3:55,007 |
C-1 4 × 200 m sztafeta | Rosja Iwan Sztyl Wiktor Mielantiew Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatow | 2:48,13 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Chris Wned Sebastian Brendel | 2:51,09 | Węgry Attila Vajda Attila Bozsik Gábor Horváth László Foltán | 2:51,25 |
C-2 200 m | Litwa Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | 36,50 | Rosja Jewgienij Ignatow Iwan Sztyl | 36,99 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz | 37,43 |
C-2 500 m | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz | 1:40,365 | Polska Paweł Skowroński Roman Rynkiewicz | 1:41,684 | Azerbejdżan Maksym Prokopienko Siergiej Bezguły | 1:41,876 |
C-2 1000 m | Węgry Mátyás Sáfrán Mihály Sáfrán | 3:34,942 | Niemcy Erik Leue Tomasz Wylenzek | 3:36,470 | Rosja Wiktor Mielantiew Nikołaj Lipkin | 3:36,900 |
C-4 200 m | Rosja Siergiej Ulegin Aleksandr Kostogłod Wiktor Mielantiew Nikołaj Lipkin | 33,47 | Węgry Péter Balázs Gábor Horváth Attila Bozsik Pál Sarudi | 33,75 | Białoruś Dimitrij Rabczanka Dzimitr Wajczikin Andrej Bohdanowicz Alaksandr Wauczeski | 33,79 |
C-4 1000 m | Niemcy Chris Wend Thomas Luck Roland Verch Erik Rebstock | 3:20,283 | Węgry Marton Toth Viktor Volein Pál Sarudi Robert Mike | 3:21,356 | Rosja Roman Kruglakow Iwan Kuzniecow Ilja Sztokałow Oleg Szelegow | 3:22,690 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ołeh Chartonow | 35,29 | Jonas Ems | 35,51 | Filip Šváb | 35,53 |
K-1 500 m | Anders Gustafsson | 1:35,894 | Ronald Rauhe | 1:36,253 | Anton Riachow | 1:36,868 |
K-1 1000 m | Max Hoff | 3:29,101 | Andreas Gustafsson | 3:30,419 | René Holten Poulsen | 3:31,820 |
K-1 4 × 200 m sztafeta | Dania Kasper Bleibach Esben Oestergaard Lasse Nielsen Casper Nielsen | 2:29,84 | Niemcy Jonas Ems Torsten Lubisch Norman Bröckl Ronald Rauhe | 2:30,62 | Hiszpania Francisco Llera Borja Prieto Pablo Andres Ekaitz Saies | 2:31,29 |
K-2 200 m | Hiszpania Saúl Craviotto Carlos Pérez | 32,25 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 32,37 | Ukraina Mykoła Kremer Serhij Serwula | 32,66 |
K-2 500 m | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 1:27,425 | Węgry Zoltán Kammerer Gábor Kucsera | 1:27,918 | Niemcy Marcus Gros Hendrik Bertz | 1:28,006 |
K-2 1000 m | Norwegia Eirik Verås Larsen Jacob Norenberg | 3:12,864 | Węgry Gábor Gonczy Roland Kokeny | 3:13,119 | Niemcy Sebastian Lindner Norman Zahm | 3:14,242 |
K-4 200 m | Białoruś Raman Piatruszenka Taras Wałko Dziamin Turczyn Wadzim Machnieu | 30,27 | Rosja Stiepan Szewczuk Aleksandr Djaczenko Siergiej Chowański Roman Zarubin | 30,29 | Węgry Rudolf Dombi Gergely Gyertyános Viktor Kadler Gergely Boros | 30,71 |
K-4 1000 m | Białoruś Raman Piatruszenka Alaksiej Abałmasau Artur Litwinczuk Wadzim Machnieu | 2:54,589 | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | 2:56,323 | Czechy Ondřej Horský Jan Souček Jan Andrlík Jan Štěrba | 2:56,760 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Teresa Portela | 41,010 | Tímea Paksy | 41,090 | Špela Ponomarenko | 41,090 |
K-1 500 m | Katalin Kovács | 1:49,644 | Katrin Wagner-Augustin | 1:49,862 | Rachel Cawthorn | 1:51,693 |
K-1 1000 m | Katalin Kovács | 3:56,310 | Franziska Weber | 3:57,458 | Henriette Engel | 3:58,169 |
K-1 4 × 200 m sztafeta | Niemcy Nicole Reinhardt Fanny Fischer Katrin Wagner-Augustin Conny Waßmuth | 2:54,35 | Węgry Zomilla Hegyi Danuta Kozák Tímea Paksy Natasa Janics | 2:54,65 | Rosja Aleksandra Tomnikowa Swietłana Kudinowa Julia Kaczałowa Natalia Borysowa | 2:58,06 |
K-2 200 m | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 37,010 | Węgry Katalin Kovács Natasa Janics | 37,130 | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 37,560 |
K-2 500 m | Węgry Gabriella Szabó Danuta Kozák | 1:39,914 | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 1:41,091 | Niemcy Fanny Fischer Franziska Weber | 1:41,504 |
K-2 1000 m | Szwecja Josefin Nordlow Sofia Paldanius | 3:35,848 | Węgry Gabriella Szabó Tamara Csipes | 3:36,533 | Rosja Anastazja Siergiejewa Julia Sałachowa | 3:37,111 |
K-4 200 m | Węgry Katalin Kovács Tímea Paksy Natasa Janics Krisztina Fazekas | 35,00 | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Katrin Wagner-Augustin Tina Dietze | 35,06 | Wielka Brytania Jessica Walker Rachel Cawthorn Hayleigh Mason Loisa Sawers | 35,88 |
K-4 500 m | Niemcy Carolin Leonhardt Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Tina Dietze | 1:31,236 | Węgry Tamara Csipes Erika Medveczky Natasa Janics Dalma Benedek | 1:33,116 | Polska Marta Walczykiewicz Ewelina Wojnarowska Małgorzata Chojnacka Magdalena Krukowska | 1:33,444 |
Bibliografia
- Canoeing – Europen Championships – Flatwater 2009 [online], the-sports.org [dostęp 2012-02-14] (ang.).
- Kronika Sportu Polskiego internetowa – Kajakarstwo w roku 2009 [online], kronikasportu.pl [dostęp 2012-02-14] [zarchiwizowane z adresu 2014-01-16] .