Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2008
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w dniach 15-18 maja 2008 roku w Mediolanie (Włochy).
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 6 | 7 | 5 | 18 |
2 | Rosja | 4 | 3 | 2 | 9 |
3 | Białoruś | 4 | 1 | 2 | 7 |
4 | Słowacja | 3 | 0 | 0 | 3 |
5 | Niemcy | 2 | 3 | 4 | 9 |
6 | Litwa | 2 | 1 | 1 | 4 |
7 | Dania | 2 | 0 | 0 | 2 |
7 | Wielka Brytania | 2 | 0 | 0 | 2 |
9 | Rumunia | 1 | 1 | 2 | 4 |
10 | Francja | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Polska | 0 | 3 | 3 | 6 |
12 | Hiszpania | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Ukraina | 0 | 2 | 1 | 3 |
12 | Serbia | 0 | 2 | 1 | 3 |
15 | Włochy | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Finlandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
17 | Bułgaria | 0 | 0 | 1 | 1 |
17 | Łotwa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 27 | 27 | 27 | 81 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Nikołaj Lipkin | 40,204 | Dzmitri Wajczikin | 41,627 | László Foltán | 41,707 |
C-1 500 m | Nikołaj Lipkin | 1:56,155 | Sebastian Brende | 1:56,435 | Jurij Czeban | 1:57,569 |
C-1 1000 m | Mathieu Goubel | 3:58,869 | Konstantin Fomiczew | 3:59,723 | Sebastian Brendel | 4:00,989 |
C-2 200 m | Litwa Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis | 37,167 | Rosja Jewgienij Ignatow Iwan Sztyl | 37,177 | Węgry Gergely Kovács Attila Végh | 38,577 |
C-2 500 m | Rosja Siergiej Ulegin Aleksandr Kostogłod | 1:48,271 | Węgry György Kolonics György Kozmann | 1:48,918 | Bułgaria Dejan Georgiew Adnan Aliew | 1:49,028 |
C-2 1000 m | Białoruś Andrej Bahdanowicz Alaksandr Bahdanowicz | 3:40,655 | Ukraina Rusłan Dżaliłow Petro Kruk | 3:41,192 | Polska Paweł Baraszkiewicz Wojciech Tyszyński | 3:41,955 |
C-4 200 m | Rosja Jewgienij Ignatow Iwan Sztyl Wiktor Melantiew Nikołaj Lipkin | 34,613 | Węgry Gábor Horváth Márton Joób Péter Balázs Pál Sarudi | 34,979 | Białoruś Dzmitri Rabczanka Alaksandr Żukouski Andrej Bahdanowicz Alaksandr Bahdanowicz | 35,096 |
C-4 500 m | Rumunia Ciprian Popa Nicolae Flocea Silviu Simioncencu Catalin Costache | 1:39,237 | Węgry Gábor Horváth Marton Joób Pál Sarudi Péter Balázs | 1:40,547 | Rosja Aleksandr Kowalow Roman Kruglakow Michaił Pawłow Dmitrij Siergiejew | 1:40,857 |
C-4 1000 m | Białoruś Dzmitri Rabczanka Dzmitri Wałczikin Kanstantin Szczarbak Aliaksandr Wałczeski | 3:23,386 | Rumunia Iosif Chirilă Andrei Cuculici Florin Mironcic Catalin Costache | 3:24,559 | Polska Łukasz Woszczyński Arkadiusz Toński Adam Ginter Łukasz Gros | 3:25,116 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Vytautas Vaičikonis | 36,333 | Péter Molnár | 36,506 | Aleksejs Rumjancevs | 36,536 |
K-1 500 m | Kasper Bleibach | 1:44,598 | Michele Zerial | 1:44,638 | Anton Riachow | 1:45,275 |
K-1 1000 m | Tim Brabants | 3:33,493 | Gábor Kucsera | 3:33,563 | Max Hoff | 3:34,960 |
K-2 200 m | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 32,920 | Litwa Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | 33,374 | Węgry Péter Molnár Viktor Kadler | 33,454 |
K-2 500 m | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskotter | 1:33,432 | Hiszpania Carlos Pérez Rial Saúl Craviotto | 1:33,925 | Litwa Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | 1:35,222 |
K-2 1000 m | Dania Kim Wraae Knudsen René Poulsen | 3:16,003 | Hiszpania Javier Hernanz Diego Cosgaya | 3:16,366 | Francja Philippe Colin Cyrille Carre | 3:17,616 |
K-4 200 m | Białoruś Raman Piatruszenka Dziamin Turczyn Wadzim Machnieu Rusłan Biczan | 30,721 | Serbia Ognjen Filipović Bora Sibinkić Milan Đenadić Dragan Zorić | 30,784 | Węgry Márton Sík Gergely Boros Balázs Babella Attila Csamangó | 31,094 |
K-4 500 m | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Juraj Tarr Erik Vlček | 1:20,655 | Węgry Zoltán Kammerer Gábor Kucsera Zoltán Benkő Viktor Kadler | 1:21,822 | Białoruś Raman Piatruszenka Aliaksiej Abalmasau Artur Litwińczuk Wadzim Machnieu | 1:21,882 |
K-4 1000 m | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | 3:02,876 | Niemcy Lutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt | 3:04,284 | Włochy Franco Benedini Antonio Rossi Alberto Ricchcetti Luca Piemonte | 3:04,532 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Lucy Wainwright | 41,399 | Inna Osypenko-Radomska | 41,607 | Dorota Kuczkowska | 42,471 |
K-1 500 m | Katalin Kovács | 1:56,195 | Katrin Wagner-Augustin | 1:56,475 | Josefa Idem | 1:57,035 |
K-1 1000 m | Dalma Benedek | 3:59,304 | Antonija Nađ | 4:03,961 | Marina Schuck | 4:04,134 |
K-2 200 m | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 38,198 | Polska Marta Walczykiewicz Sandra Pawełczak | 39,158 | Węgry Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 39,188 |
K-2 500 m | Węgry Danuta Kozák Gabriella Szabó | 1:48,459 | Finlandia Jenni Mikonen Anne Rikala | 1:49,426 | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 1:49,502 |
K-2 1000 m | Węgry Erika Medvelszky Bereniké Faldum | 3:44,105 | Polska Marta Walczykiewicz Sandra Pawełczak | 3:47,095 | Rumunia Alina Chirila Lidia Talpa | 3:49,932 |
K-4 200 m | Węgry Tímea Paksy Danuta Kozák Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 35,915 | Rosja Nadieżda Pietrowa Aleksandra Tomnikowa Nadieżda Piszczulina Natalia Łobowa | 36,559 | Serbia Miljana Knežević Antonia Panda Renata Major-Kubik Marta Tibor | 36,592 |
K-4 500 m | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Wassmuth Katrin Wagner-Augustin Nicole Reinhardt | 1:32,953 | Węgry Tímea Paksy Krisztina Fazekas Dalma Benedek Danuta Kozák | 1:33,547 | Hiszpania Beatriz Manchón Jana Šmidáková Sonia Molanes Teresa Portela | 1:34,813 |
K-4 1000 m | Węgry Tímea Paksy Krisztina Fazekas Dalma Benedek Alexandra Keresztesi | 3:28,303 | Polska Beata Mikołajczyk Edyta Dzieniszewska Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska | 3:30,613 | Rumunia Alina Chirila Lidia Talpa Florica Vulpes Iulia Pascu | 3:36,400 |
Bibliografia
- Kronika Sportu Polskiego internetowa – Kajakarstwo 2008 [online], kronikasportu.pl [dostęp 2012-03-10] (pol.).