Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2005
| |||
Data | 28–31 lipca 2005 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Poznań | ||
Liczba konkurencji | 27 |
17. Mistrzostwa Europy w kajakarstwie odbyły się w dniach 28–31 lipca 2005 w Poznaniu[1].
Rozegrano 18 konkurencji męskich i 9 kobiecych. Mężczyźni startowali w kanadyjkach jedynkach (C-1), dwójkach (C-2) i czwórkach (C-4) oraz w kajakach jedynkach (K-1), dwójkach (K-2) i czwórkach (K-4), zaś kobiety w kajakach jedynkach, dwójkach i czwórkach. Liczba i rodzaj konkurencji nie zmieniły się od poprzednich mistrzostw.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej wywalczyli reprezentanci Niemiec.
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maksim Opalew | 40,164 | Wałentyn Demjanenko | 40,266 | Paweł Baraszkiewicz | 40,968 |
C-1 500 m | Maksim Opalew | 1:48,450 | Paweł Baraszkiewicz | 1:48,480 | Andreas Dittmer | 1:48,564 |
C-1 1000 m | Andreas Dittmer | 3:49,686 | Maksim Opalew | 3:52,218 | Alaksandr Żukouski | 3:54,906 |
C-2 200 m | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 37,619 | Rosja Jewgienij Ignatow Nikołaj Lipkin | 37,757 | Węgry Gergely Kovács Attila Bozsik | 37,901 |
C-2 500 m | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 1:41,667 | Polska Łukasz Woszczyński Michał Śliwiński | 1:42,267 | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod | 1:43,173 |
C-2 1000 m | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:31,336 | Węgry György Kozmann György Kolonics | 3:33,676 | Polska Roman Rynkiewicz Paweł Skowroński | 3:34,030 |
C-4 200 m | Czechy Petr Procházka Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka | 34,580 | Rosja Aleksandr Kowalow Aleksandr Kostogłod Roman Kruglakow Maksim Opalew | 34,874 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Stephan Breuing Thomas Lück | 34,988 |
C-4 500 m | Rumunia Iosif Chirilă Florin Popescu Loredan Popa Silviu Simioncencu | 1:33,057 | Polska Andrzej Jezierski Michał Gajownik Adam Ginter Roman Rynkiewicz | 1:33,897 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Stephan Breuing Thomas Lück | 1:34,899 |
C-4 1000 m | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Stephan Breuing Thomas Lück | 3:17,096 | Polska Andrzej Jezierski Michał Gajownik Arkadiusz Toński Wojciech Tyszyński | 3:17,714 | Rumunia Ciprian Popa Petre Condrat Florin Mironcic Loredan Popa | 3:17,972 |
Kajaki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Carlos Pérez | 36,098 | Gergely Boros | 36,374 | Kimmo Latvamäki | 36,470 |
K-1 500 m | Ákos Vereckei | 1:38,493 | Lutz Altepost | 1:39,123 | Stjepan Janić | 1:39,333 |
K-1 1000 m | Eirik Verås Larsen | 3:27,274 | Zoltán Benkő | 3:28,426 | Emanuel Silva | 3:29,674 |
K-2 200 m | Polska Marek Twardowski Adam Wysocki | 32,974 | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 33,016 | Serbia i Czarnogóra Ognjen Filipović Dragan Zorić | 33,304 |
K-2 500 m | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:28,860 | Polska Marek Twardowski Adam Wysocki | 1:29,268 | Węgry Zoltán Kammerer Gábor Kucsera | 1:30,312 |
K-2 1000 m | Rumunia Ionuț Anghel Marian Sevici | 3:12,417 | Węgry Roland Kökény Gábor Kucsera | 3:13,515 | Niemcy Andreas Ihle Marco Herszel | 3:14,379 |
K-4 200 m | Węgry Viktor Kadler István Beé Balázs Babella Gergely Gyertyános | 30,673 | Czechy Filip Šváb Pavel Holubář Svatopluk Baťka Jan Štěrba | 30,697 | Niemcy Norman Bröckl Björn Bach Björn Goldschmidt Jonas Ems | 31,051 |
K-4 500 m | Białoruś Raman Piatruszenka Alaksiej Abałmasau Dziamian Turczyn Wadzim Machnieu | 1:21,315 | Słowacja Michal Riszdorfer Juraj Tarr Andrej Wiebauer Róbert Erban | 1:21,597 | Rumunia Marian Băban Alin Anton Florean Mada Ștefan Vasile | 1:22,353 |
K-4 1000 m | Słowacja Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Róbert Erban | 2:49,875 | Rumunia Marian Băban Alin Anton Florean Mada Ștefan Vasile | 2:51,015 | Polska Paweł Baumann Marek Twardowski Adam Wysocki Tomasz Mendelski | 2:52,035 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja: | Złoto: | Rezultat | Srebro: | Rezultat | Brąz: | Rezultat |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Szilvia Szabó | 41,892 | Conny Waßmuth | 42,228 | Jenni Honkanen | 42,360 |
K-1 500 m | Nicole Reinhardt | 1:51,946 | Erzsébet Viski | 1:52,138 | Karolina Głażewska | 1:52,486 |
K-1 1000 m | Katrin Wagner-Augustin | 3:58,646 | Sofia Paldanius | 3:59,336 | Michala Strnadová | 3:59,838 |
K-2 200 m | Węgry Katalin Kovács Natasa Janics | 37,392 | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová | 38,239 | Niemcy Birgit Fischer Fanny Fischer | 38,388 |
K-2 500 m | Węgry Katalin Kovács Natasa Janics | 1:41,959 | Niemcy Maike Nollen Nadine Opgen-Rhein | 1:44,275 | Francja Marie Delattre Anne-Laure Viard | 1:44,515 |
K-2 1000 m | Węgry Katalin Kovács Natasa Janics | 3:36,171 | Dania Mette Barfod Anne Lolk Thomsen | 3:37,131 | Niemcy Maike Nollen Nadine Opgen-Rhein | 3:37,305 |
K-4 200 m | Niemcy Katrin Wagner-Augustin Carolin Leonhardt Nicole Reinhardt Judith Hörmann | 34,987 | Węgry Tímea Paksy Erzsébet Viski Melinda Patyi Krisztina Fazekas | 35,113 | Szwecja Josefin Nordlöw Karin Johansson Anna Karlsson Sofia Paldanius | 35,767 |
K-4 500 m | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Judith Hörmann Katrin Wagner-Augustin | 1:33,530 | Węgry Tímea Paksy Dalma Benedek Szilvia Szabó Kinga Bóta | 1:34,292 | Polska Beata Mikołajczyk Małgorzata Chojnacka Aneta Konieczna Małgorzata Czajczyńska | 1:34,730 |
K-4 1000 m | Polska Edyta Dzieniszewska Beata Mikołajczyk Iwona Pyżalska Aneta Białkowska | 3:15,199 | Niemcy Birgit Fischer Carolin Leonhardt Judith Hörmann Maren Knebel | 3:15,717 | Rumunia Florica Vulpeș Lidia Talpă Mariana Ciobanu Alina Platon | 3:17,313 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 10 | 5 | 7 | 22 |
2 | Węgry | 6 | 7 | 2 | 15 |
3 | Polska | 2 | 5 | 5 | 12 |
4 | Rosja | 2 | 3 | 1 | 6 |
5 | Rumunia | 2 | 1 | 3 | 6 |
6 | Słowacja | 1 | 2 | 0 | 3 |
7 | Czechy | 1 | 1 | 1 | 3 |
8 | Białoruś | 1 | 0 | 1 | 2 |
9 | Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Hiszpania | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11 | Szwecja | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Dania | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ukraina | 0 | 1 | 0 | 1 | |
14 | Finlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
15 | Chorwacja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Francja | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugalia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serbia i Czarnogóra | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 27 | 27 | 27 | 81 |
Przypisy
- ↑ BogdanB. Chruścicki BogdanB. (red.), Kronika Sportu Polskiego 2005, 2006, s. 98–99, ISBN 83-862-44-45-3 (pol.).
Bibliografia
- 2004 ECh Poznan, POL [online], canoeresults.eu [dostęp 2022-05-18] (ang.).
- BogdanB. Chruścicki BogdanB. (red.), Kronika Sportu Polskiego 2005, 2006, s. 98–99, ISBN 83-862-44-45-3 (pol.).