Lista meczów reprezentacji Białorusi w piłce nożnej mężczyzn
Lista meczów reprezentacji Białorusi w piłce nożnej mężczyzn – lista oficjalnych meczów reprezentacji Białorusi.
1992–2000
Lp. | Data | Miejsce | Gospodarz | Wynik | Gość | Bramki dla Białorusi | Rozgrywki |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1992 | |||||||
1. | 20.07 | Wilno | Litwa | 1:1 (1:0) | Białoruś | Radzislaw Orłowski | Mecz towarzyski |
2. | 28.10 | Mińsk | Białoruś | 1:1 (0:0) | Ukraina | Siarhiej Hocmanau | Mecz towarzyski |
1993 | |||||||
3. | 28.01 | Guayaquil | Ekwador | 1:1 (1:0) | Białoruś | Siarhiej Hierasimiec | Mecz towarzyski |
4. | 30.01 | Lima | Peru | 1:1 (1:1) | Białoruś | Radzislaw Orłowski | Mecz towarzyski |
1994 | |||||||
5. | 25.05 | Kijów | Ukraina | 3:1 (0:1) | Białoruś | Walancin Bialkiewicz | Mecz towarzyski |
6. | 17.08 | Radom | Polska | 1:1 (1:1) | Białoruś | Jurij Wergejczyk | Mecz towarzyski |
7. | 07.09 | Ullevaal Stadion, Oslo | Norwegia | 1:0 (0:0) | Białoruś | El. ME 1996 | |
8. | 12.10 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 2:0 (0:0) | Luksemburg | Siarhiej Hierasimiec, Mirasłau Ramaszczanka | El. ME 1996 |
9. | 16.11 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:4 (0:2) | Norwegia | El. ME 1996 | |
1995 | |||||||
10. | 29.03 | Stadion Bazaly, Ostrawa | Czechy | 4:2 (2:1) | Białoruś | Siarhiej Hierasimiec, Ihar Hurynowicz | El. ME 1996 |
11. | 26.04 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:1 (0:0) | Malta | Alaksandr Tajkow | El. ME 1996 |
12. | 07.06 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:0 (1:0) | Holandia | Siarhiej Hierasimiec | El. ME 1996 |
13. | 29.07 | Wilno | Litwa | 1:1 (1:0) | Białoruś | Piotr Kaczura | Mecz towarzyski |
14. | 06.09 | Stadion Feijenoord, Rotterdam | Holandia | 1:0 (0:0) | Białoruś | El. ME 1996 | |
15. | 07.10 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:2 (0:1) | Czechy | El. ME 1996 | |
16. | 11.10 | Stade Josy Barthel, Luksemburg | Luksemburg | 0:0 | Białoruś | El. ME 1996 | |
17. | 12.11 | Ta’ Qali Stadium, Ta’ Qali | Malta | 0:2 (0:0) | Białoruś | Siarhiej Hierasimiec x2 | El. ME 1996 |
1996 | |||||||
18. | 14.02 | Izmir | Turcja | 3:2 (2:1) | Białoruś | Walancin Bialkiewicz, Siarhiej Sztaniuk | Mecz towarzyski |
19. | 27.03 | Bratysława | Słowacja | 4:0 (2:0) | Białoruś | Mecz towarzyski | |
20. | 01.06 | Stadion MOSiR, Mielec | Polska | 1:1 (1:0) | Białoruś | Piotr Kaczura | Mecz towarzyski |
21. | 27.05 | Stadion Miejski, Mołodeczno | Białoruś | 2:2 (0:0) | Azerbejdżan | Piotr Kaczura, Alaksandr Kulczy | Mecz towarzyski |
22. | 01.06 | Råsundastadion, Solna | Szwecja | 5:1 (2:0) | Białoruś | Walancin Bialkiewicz | El. MŚ 1998 |
23. | 31.07 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 2:2 (1:1) | Litwa | Alaksandr Kulczy, Wasiljew | Mecz towarzyski |
24.[1] | 20.08 | Trolli ARENA, Fürth | Białoruś | 0:1 (0:1) | ZEA | Mecz towarzyski | |
25. | 31.08 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:0 (1:0) | Estonia | Uładzimir Makouski | El. MŚ 1998 |
26. | 05.10 | Stadion Kadriorg, Tallinn | Estonia | 1:0 (0:0) | Białoruś | El. MŚ 1998 | |
27. | 09.10 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:1 (0:1) | Łotwa | Uładzimir Makouski | El. MŚ 1998 |
1997 | |||||||
28. | 05.01 | Alexandria Stadium, Aleksandria | Egipt | 2:0 (1:0) | Białoruś | Mecz towarzyski | |
29. | 26.02 | Podiebrady | Czechy | 4:1 (1:1) | Białoruś | Maksim Razumow | Mecz towarzyski |
30. | 30.04 | Stadion Daugava, Ryga | Łotwa | 2:0 (1:0) | Białoruś | El. MŚ 1998 | |
31. | 08.05 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:1 (0:0) | Szkocja | El. MŚ 1998 | |
32. | 05.08 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 2:3 (0:0) | Izrael | Ridniuk, Wadim Skripczenko | Mecz towarzyski |
33. | 20.08 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:2 (1:0) | Szwecja | Siarhiej Hurenka | El. MŚ 1998 |
34. | 07.09 | Pittodrie Stadium, Aberdeen | Szkocja | 4:1 (1:0) | Białoruś | Piotr Kaczura | El. MŚ 1998 |
35. | 10.09 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:1 (0:0) | Austria | El. MŚ 1998 | |
36. | 10.10 | Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń | Austria | 4:0 (3:0) | Białoruś | El. MŚ 1998 | |
1998 | |||||||
37. | 07.06 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 5:0 (2:0) | Litwa | A. Astrouski, W. Baranau, S. Hierasimiec, U. Makouski, M. Ramaszczanka | Mecz towarzyski |
38. | 19.08 | Stadion Narodowy, Wilno | Litwa | 0:3 (0:2) | Białoruś | Andrej Astrouski, Uładzimir Makouski, Maksim Ramaszczanka | Mecz towarzyski |
39. | 05.09 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:0 | Dania | El. ME 2000 | |
40. | 14.10 | Ninian Park, Cardiff | Walia | 3:2 (1:1) | Białoruś | Walancin Bialkiewicz, Siarhiej Hurenka | El. ME 2000 |
1999 | |||||||
41. | 09.02 | Hajfa | Izrael | 2:1 (1:1) | Białoruś | Wasil Baranau | Mecz towarzyski |
42. | 27.03 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:1 (0:0) | Szwajcaria | El. ME 2000 | |
43. | 31.03 | Stadio del Conero, Ankona | Włochy | 1:1 (1:1) | Białoruś | Walancin Bialkiewicz | El. ME 2000 |
44. | 19.05 | Stadion Arsienał, Tuła | Rosja | 1:1 (1:0) | Białoruś | Igor Tarłowski | Mecz towarzyski |
45. | 05.06 | Parken, Kopenhaga | Dania | 1:0 (1:0) | Białoruś | El. ME 2000 | |
46. | 18.08 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:2 (0:1) | Rosja | Mecz towarzyski | |
47. | 04.09 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 1:2 (1:1) | Walia | Wasil Baranau | El. ME 2000 |
48. | 08.09 | Stade Olympique de la Pontaise, Lozanna | Szwajcaria | 2:0 (0:0) | Białoruś | El. ME 2000 | |
49. | 09.10 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 0:0 | Włochy | El. ME 2000 | |
2000 | |||||||
50. | 29.03 | Sofia | Bułgaria | 4:1 (2:0) | Białoruś | Wadim Skripczenko | Mecz towarzyski |
51. | 26.04 | Stadion Komunalny, Andora | Andora | 2:0 (0:0) | Białoruś | Mecz towarzyski | |
52. | 04.06 | Stadion Kadriorg, Tallinn | Estonia | 2:0 (1:0) | Białoruś | Mecz towarzyski | |
53. | 16.08 | Stadion Skonto, Ryga | Łotwa | 0:1 (0:0) | Białoruś | Raman Wasiluk | Mecz towarzyski |
54. | 02.09 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 2:1 (1:0) | Walia | Walancin Bialkiewicz, Alaksandr Chackiewicz | El. MŚ 2002 |
55. | 07.10 | Stadion Widzewa Łódź, Łódź | Polska | 3:1 (1:1) | Białoruś | Mikałaj Ryndziuk | El. MŚ 2002 |
56. | 11.10 | Stadion Dynama Mińsk, Mińsk | Białoruś | 2:1 (2:0) | Armenia | Alaksandr Chackiewicz, Mikałaj Ryndziuk | El. MŚ 2002 |
2001–2010
2011–2020
Zwycięstwo
Remis
Porażka
Bilans meczów
Przeciwnik | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bramki + | Bramki – | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Albania | 7 | 2 | 2 | 3 | 10 | 10 | 0 |
Andora | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 |
Anglia | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 | -5 |
Arabia Saudyjska | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Argentyna | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Armenia | 7 | 3 | 2 | 2 | 9 | 9 | 0 |
Austria | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 12 | -12 |
Azerbejdżan | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 7 | -3 |
Bahrajn | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Belgia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 9 | -9 |
Bośnia i Hercegowina | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 |
Bułgaria | 9 | 3 | 1 | 5 | 7 | 12 | -5 |
Chorwacja | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Cypr | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 |
Czarnogóra | 5 | 0 | 2 | 3 | 1 | 6 | -5 |
Czechy | 7 | 0 | 0 | 7 | 4 | 18 | -14 |
Dania | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | -1 |
Egipt | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 |
Ekwador | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Estonia | 9 | 4 | 1 | 4 | 10 | 10 | 0 |
Finlandia | 5 | 0 | 3 | 2 | 4 | 7 | -3 |
Francja | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 10 | -4 |
Gabon | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 |
Gruzja | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 4 | 0 |
Hiszpania | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 10 | -9 |
Holandia | 10 | 2 | 0 | 8 | 6 | 23 | -17 |
Honduras | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0 |
Indie | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 |
Iran | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 3 | +1 |
Irlandia | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 |
Irlandia Północna | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | -5 |
Islandia | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 |
Izrael | 8 | 2 | 0 | 6 | 9 | 16 | -7 |
Japonia | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Jordania | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kanada | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Kazachstan | 7 | 4 | 2 | 1 | 16 | 6 | +10 |
Kirgistan | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Korea Południowa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Kosowo | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Liban | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Liechtenstein | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 |
Litwa | 11 | 5 | 5 | 1 | 20 | 8 | +12 |
Luksemburg | 12 | 6 | 4 | 2 | 13 | 5 | +8 |
Łotwa | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 |
Macedonia Północna | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 |
Malta | 4 | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 |
Meksyk | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 |
Mołdawia | 8 | 2 | 4 | 2 | 9 | 7 | +2 |
Niemcy | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 8 | -6 |
Norwegia | 7 | 2 | 2 | 3 | 5 | 9 | -4 |
Nowa Zelandia | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Oman | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 |
Peru | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Polska | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 9 | +1 |
Rosja | 5 | 0 | 2 | 3 | 4 | 12 | -8 |
Rumunia | 7 | 0 | 3 | 4 | 8 | 16 | -8 |
San Marino | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | +7 |
Słowacja | 5 | 1 | 1 | 3 | 3 | 9 | -6 |
Słowenia | 5 | 2 | 2 | 1 | 8 | 5 | +3 |
Syria | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Szkocja | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 |
Szwajcaria | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 12 | -9 |
Szwecja | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 16 | -14 |
Tadżykistan | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | 1 | +5 |
Tunezja | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 |
Turcja | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 8 | -1 |
Ukraina | 9 | 1 | 3 | 5 | 5 | 12 | -7 |
Uzbekistan | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 |
Walia | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 15 | -7 |
Węgry | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 |
Włochy | 4 | 0 | 2 | 2 | 5 | 9 | -4 |
Zjednoczone Emiraty Arabskie | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 |
Łącznie | 282 | 83 | 72 | 127 | 315 | 409 | -94 |
Stan na: 5 września 2024
Przypisy
- ↑ Mecz uznawany za oficjalny tylko przez federację białoruską.
Linki zewnętrzne
- Mecze towarzyskie reprezentacji Białorusi od 2013 roku na stronie ABFF (ros.)
- Mecze reprezentacji Białorusi w stronie FIFA. fifa.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-14)]. (ang.)
- Zbiór meczów reprezentacji Białorusi sporządzony przez RSSSF
- p
- d
- e
Listy meczów reprezentacji narodowych zrzeszonych w UEFA
| |
nieistniejące:
|