Kolarstwo na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018
Igrzyska Wspólnoty Narodów 2018 Gold Coast | |||
| |||
Miejsce | Nerang Mountain Bike Trails | ||
---|---|---|---|
Data | 5–8, 10, 14, 12 kwietnia 2018 | ||
Liczba konkurencji | 26 | ||
Liczba zawodników | 353 |
Kolarstwo na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018 – jedna z dyscyplin podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów 2018 w Gold Coast. Zostało rozegranych 26 konkurencji w trzech dyscyplinach kolarskich, z czego cztery w kolarstwie torowym były przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Udział wzięło 353 zawodników.
Uczestniczące państwa
Kolarstwo górskie
W kolarstwie górskim podczas igrzysk wystąpiło 34 zawodników z 15 państw[1].
- Anglia (3)
- Australia (2)
- Bermudy (1)
- Cypr (2)
- Guernsey (3)
- Irlandia Północna (2)
- Jersey (2)
- Kanada (3)
- Lesotho (3)
- Namibia (2)
- Nowa Zelandia (4)
- Południowa Afryka (3)
- Szkocja (2)
- Walia (1)
- Wyspa Man (1)
Kolarstwo szosowe
W kolarstwie szosowym podczas igrzysk wystąpiło 168 zawodników z 34 państw[2].
- Anglia (13)
- Anguilla (5)
- Antigua i Barbuda (2)
- Australia (12)
- Bahamy (2)
- Belize (4)
- Cypr (2)
- Dominika (1)
- Ghana (3)
- Gibraltar (3)
- Guernsey (7)
- Irlandia Północna (7)
- Jamajka (1)
- Jersey (6)
- Kajmany (1)
- Kanada (10)
- Kenia (4)
- Lesotho (1)
- Malta (2)
- Mauritius (6)
- Mozambik (1)
- Namibia (6)
- Nowa Zelandia (13)
- Południowa Afryka (5)
- Rwanda (8)
- Saint Vincent i Grenadyny (2)
- Seszele (3)
- Sierra Leone (2)
- Sri Lanka (2)
- Eswatini (3)
- Szkocja (9)
- Uganda (2)
- Walia (12)
- Wyspa Man (8)
Kolarstwo torowe
W kolarstwie torowym podczas igrzysk wystąpiło 152 zawodników z 17 państw[3].
- Anglia (17)
- Australia (23)
- Barbados (1)
- Ghana (2)
- Indie (9)
- Irlandia Północna (7)
- Jamajka (1)
- Kanada (15)
- Malezja (15)
- Nowa Zelandia (20)
- Południowa Afryka (10)
- Seszele (3)
- Singapur (1)
- Szkocja (13)
- Trynidad i Tobago (4)
- Walia (17)
- Wyspa Man (2)
Medaliści
Kolarstwo górskie
Źródło:[4]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Zawody mężczyzn | Samuel Gaze | Anton Cooper | Alan Hatherly |
Zawody kobiet | Annie Last | Evie Richards | Haley Smith |
Kolarstwo szosowe
Źródło:[5]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Mężczyźni | |||
Wyścig ze startu wspólnego | Steele Von Hoff | Jonathan Mould | Clint Hendricks |
Jazda indywidualna na czas | Cameron Meyer | Harry Tanfield | Hamish Bond |
Kobiety | |||
Wyścig ze startu wspólnego | Chloe Hosking | Georgia Williams | Danielle Rowe |
Jazda indywidualna na czas | Katrin Garfoot | Linda Villumsen | Hayley Simmonds |
Kolarstwo torowe
Źródło:[6]
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|
Mężczyźni | |||
Sprint | Sam Webster | Jack Carlin | Jacob Schmid |
Jazda na czas na 1000 m | Matthew Glaetzer | Edward Dawkins | Callum Skinner |
Wyścig indywidualny na 4000 m | Charlie Tanfield | John Archibald | Dylan Kennett |
Wyścig drużynowy na 4000 m | Australia Leigh Howard Sam Welsford Kelland O’Brien Alexander Porter | Anglia Kian Emadi Ethan Hayter Oliver Wood Charlie Tanfield | Kanada Jay Lamoureux Aidan Caves Derek Gee Michael Foley |
Wyścig punktowy na 40 km | Mark Stewart | Campbell Stewart | Ethan Hayter |
Scratch na 15 km | Sam Welsford | Campbell Stewart | Christopher Latham |
Sprint drużynowy | Nowa Zelandia Sam Webster Edward Dawkins Ethan Mitchell | Anglia Ryan Owens Philip Hindes Joseph Truman | Australia Nathan Hart Jacob Schmid Patrick Constable |
Keirin | Matt Glaetzer | Lewis Oliva | Edward Dawkins |
Sprint tandemem | Szkocja Neil Fachie Matt Rotherham (pilot) | Walia James Ball Peter Mitchell (pilot) | Australia Brad Henderson Tom Clarke (pilot) |
Jazda na czas na 1000 m tandemem | Szkocja Neil Fachie Matt Rotherham (pilot) | Walia James Ball Peter Mitchell (pilot) | Australia Brad Henderson Tom Clarke (pilot) |
Kobiety | |||
Sprint | Stephanie Morton | Natasha Hansen | Kaarle McCulloch |
Jazda na czas na 500 m | Kaarle McCulloch | Stephanie Morton | Emma Cumming |
Wyścig indywidualny na 3000 m | Katie Archibald | Rebecca Wiasak | Annette Edmondson |
Wyścig drużynowy na 4000 m | Australia Alexandra Manly Annette Edmondson Ashlee Ankudinoff Amy Cure | Nowa Zelandia Kirstie James Rushlee Buchanan Racquel Sheath Bryony Botha | Kanada Allison Beveridge Annie Foreman-Mackey Ariane Bonhomme Stephanie Roorda |
Wyścig punktowy na 25 km | Elinor Barker | Katie Archibald | Neah Evans |
Scratch na 10 km | Amy Cure | Neah Evans | Emily Kay |
Sprint drużynowy | Australia Stephanie Morton Kaarle McCulloch | Nowa Zelandia Natasha Hansen Emma Cumming | Anglia Lauren Bate Katy Marchant |
Keirin | Stephanie Morton | Kaarle McCulloch | Natasha Hansen |
Sprint tandemem | Anglia Sophie Thornhill Helen Scott (pilot) | Przyznano tylko złoty medal | |
Jazda na czas na 1000 m tandemem | Anglia Sophie Thornhill Helen Scott (pilot) | Przyznano tylko złoty medal |
Tabela medalowa
Kolarstwo górskie
Źródło:[7]
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Anglia | 1 | 1 | 0 | 2 |
Nowa Zelandia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
03 !3. | Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Południowa Afryka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kolarstwo szosowe
Źródło:[8]
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Australia | 4 | 0 | 0 | 4 |
02 !2. | Nowa Zelandia | 0 | 2 | 1 | 3 |
03 !3. | Anglia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Walia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
05 !5. | Południowa Afryka | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kolarstwo torowe
Źródło:[9]
Poz. | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
01 !1. | Australia | 10 | 3 | 6 | 19 |
02 !2. | Szkocja | 4 | 4 | 2 | 10 |
03 !3. | Anglia | 3 | 2 | 4 | 9 |
04 !4. | Nowa Zelandia | 2 | 6 | 4 | 12 |
05 !5. | Walia | 1 | 3 | 0 | 4 |
06 !6. | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
Przypisy
- ↑ Number of Entries by CGA. 2018-04-10. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Number of Entries by NOC. 2018-04-13. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Number of Entries by CGA. 2018-04-03. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medallists by Event. 2018-04-12. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medallists by Event. 2018-04-14. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medallists by Event. 2018-04-08. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medal Standings. 2018-04-12. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medal Standings. 2018-04-14. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
- ↑ Medal Standings. 2018-04-08. [dostęp 2018-05-17]. (ang.).
Bibliografia
- Kolarstwo górskie na oficjalnej stronie igrzysk
- Kolarstwo szosowe na oficjalnej stronie igrzysk
- Kolarstwo torowe na oficjalnej stronie igrzysk
- p
- d
- e
Dyscypliny na Igrzyskach Wspólnoty Narodów 2018
|
- p
- d
- e
|