|
Data i miejsce urodzenia | 24 maja 1994 Zwoleń |
Klub | ST JASE Látky |
Debiut w PŚ | 12.01 2013, Liberec (68. miejsce – sprint) |
Dorobek medalowy |
Reprezentacja Słowacja | |
| Multimedia w Wikimedia Commons | |
Andrej Segeč (ur. 24 maja 1994 w Zwoleniu) – słowacki biegacz narciarski, zawodnik klubu ST JASE Látky.
Kariera
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Andrej Segeč pojawił się w 8 stycznia 2011 roku, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego „Slavic Cup w polskiej miejscowości Wisła na trasach Kubalonki, gdzie zajął 28. miejsce w sprincie stylem klasycznym.
W Pucharze Świata zadebiutował 12 stycznia 2013 roku w Libercu, gdzie zajął 68. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Pucharowe punktów jeszcze nie wywalczył.
Osiągnięcia
Igrzyska olimpijskie
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
56. | 11 lutego | 2018 | Pjongczang | Sprint stylem klasycznym | 3:05,75 min | — | Johannes Høsflot Klæbo |
87. | 16 lutego | 2018 | Pjongczang | 15 km stylem dowolnym | 33:43,9 min | +5:29,5 min | Dario Cologna |
22. | 21 lutego | 2018 | Pjongczang | Sprint drużynowy stylem dowolnym[1] | 15:56,26 min | — | Norwegia |
53. | 24 lutego | 2018 | Pjongczang | 50 km stylem klasycznym | 2:08:22,1 h | +19:22,2 min | Iivo Niskanen |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
38. | 12 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | 30 km bieg łączony | 38:42,1 min | +2:25,7 min | Raul Szakirzianow |
32. | 14 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | Sprint stylem klasycznym | — | — | Maxim Kowaliew |
26. | 15 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | Sprint dr. mieszany stylem dowolnym[4] | 17:55,40 min | półfinał | Rosja II |
11. | 19 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | Sztafeta 4x10 km[5] | 1:43:03,6 h | +5:28,7 min | Kazachstan |
19. | 25 stycznia | 2015 | Szczyrbskie Jezioro | Sprint stylem dowolnym | — | — | Andriej Łarkow |
11. | 26 stycznia | 2015 | Szczyrbskie Jezioro | Sprint dr. mieszany stylem klasycznym[6] | 19:56,98 min | półfinał | Rosja I |
27. | 28 stycznia | 2015 | Szczyrbskie Jezioro | 10 km stylem klasycznym | 23:29,2 min | +1:58,1 min | Andriej Feller |
10. | 30 stycznia | 2015 | Szczyrbskie Jezioro | Sztafeta 4x7,5 km[7] | 1:22:49,0 h | +7:04,0 min | Rosja |
30. | 3 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem klasycznym | 26:00,6 min | +2:33,4 min | Iwan Jakimuszkin |
53. | 4 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) | 23:03,5 min | +6:19,3 min | Iwan Jakimuszkin |
43. | 6 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint stylem dowolnym | 2:49,39 min | — | Aleksandr Tierientjew |
16. | 8 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[6] | 22:11,37 min | — | Rosja I |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
27. | 17 stycznia | 2012 | Innsbruck | 10 km stylem klasycznym | 29:28,8 min | +3:15,7 min | Aleksandr Sieljanow |
12. | 17 stycznia | 2012 | Innsbruck | Sprint stylem dowolnym | — | — | Andreas Molden |
17. | 21 stycznia | 2012 | Innsbruck | Sztafeta mieszana z biathlonem[8] | 1:04:23,4 min | +5:51,3 min | Niemcy |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwyciężczyni |
41. | 14 lutego | 2011 | Liberec | 10 km stylem klasycznym | 27:38,7 min | +3:21,6 min | Antti Ojansivu |
21. | 15 lutego | 2011 | Liberec | Sprint stylem klasycznym | — | — | Christoffer Lindvall |
49. | 17 lutego | 2011 | Liberec | 7,5 km stylem dowolnym | 15:47,9 min | +1:50,2 min | Martin Weisheit |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Miejsca na podium
Segec nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.
stan po zakończeniu sezonu 2017/2018
Przypisy
- ↑ a b Skład drużyny: Peter Mlynár, Andrej Segeč
- ↑ Skład zespołu: Andrej Segeč, Miroslav Šulek
- ↑ Skład zespołu: Andrej Segeč, Ján Koristek
- ↑ Skład drużyny: Andrej Segeč, Eva Segečová
- ↑ Skład drużyny: Andriej Segeč, Erik Urgela, David Brünn, Martin Kapšo
- ↑ a b Skład drużyny: Andrej Segeč, Barbora Klementová
- ↑ Skład drużyny: Andrej Segeč, Erik Urgela, Rudolf Michalovský, David Brünn
- ↑ Skład drużyny: Ivona Fialková, Barbora Klementová, Ondrej Kosztolányi, Andrej Segeč
Linki zewnętrzne
- Profil na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)