Ola Tore Dokken
Ola Tore Dokken | |||
---|---|---|---|
Født | 28. mai 1966[1] (58 år) | ||
Parti | Senterpartiet | ||
Nasjonalitet | Norge | ||
Nordre Lands ordfører | |||
2015– | |||
Forgjenger | Liv Solveig Alfstad | ||
Etterfølger | Sittende |
Ola Tore Dokken (født 28. mai 1966) er en norsk skytter og lokalpolitiker.
Han er opprinnelig fra Hallingdal, men idag bosatt på Nordsinni i Nordre Land kommune.
Skytter
Dokken ble skytterkonge på Landsskytterstevnet i Sandnes i 2004 etter å ha vært i norgeseliten i mange år. Han ble også skytterkonge i 2014. Også denne gangen i Sandnes. Dokken jobber i Norma med salg av utstyr og ammunisjon til norske skyttere.
Andre titler
- Skytterprins (2002)
- Småkonge i Viken I krets (1986)
- Officerspokalen (1987)
- Norgesmester i feltskyting (1990 og 1999)
- Sammenlagtvinner av Norgescupen i skyting (1990, 1991, 1992, 1993 og 2003)
- Nordisk mester i baneskyting (2004)
- Nordisk mester i feltskyting (1997 og 2000)
- Nordisk mester i felthurtigskyting (1997 og 2006)
- Vært på kongelaget hele 19 ganger.
Lokalpolitiker
Han har også vært aktiv lokalpolitiker for Senterpartiet, og sitter i kommunestyret i Nordre Land. Ved kommunevalget i 2015, ble han med stort flertall valgt til ny ordfører i Nordre Land. Han ble innsatt som ny ordfører 20. oktober 2015. Etter kommunevalget i 2019 ble han gjenvalgt som ordfører.
Referanser
- ^ stortinget.no, stortingsrepresentant-ID OTD[Hentet fra Wikidata]
Kilder
- Skytterboka 2005-2006, utgitt av Det frivillige skyttervesen
Eksterne lenker
- (no) Ola Tore Dokken hos Stortinget
- (no) Det frivillige Skyttervesens hjemmesider
- v
- d
- r
Nåværende ordførere i Innlandet
Alvdal: Mona Murud (Sp)
- Dovre: Magne Vorkinn (Sp)
- Eidskog: Kamilla Thue (Ap)
- Elverum: Lillian Skjærvik (Ap)
- Engerdal: Tor Erik Skramstad (Sp)
- Etnedal: Linda Mæhlum Robøle (Sp)
- Folldal: Kristin Langtjernet (Ap)
- Gausdal: Anette Musdalslien (Sp)
- Gjøvik: Anne Bjertnæs (H)
- Gran: Gunn Elisabeth Alm Thoresen (Ap)
- Grue: Rune Grenberg (Ap)
- Hamar: Vigdis Stensby (BBL)
- Kongsvinger: Elin Såheim Bjørkli (Ap)
- Lesja: Mariann Skotte (Sp)
- Lillehammer: Hans Olav Sundfør (H)
- Lom: Kristian Frisvold (Bygdalista)
- Løten: Marte Larsen Tønseth (Sp)
- Nord-Aurdal: Knut Arne Fjelltun (Sp)
- Nord-Fron: Anne-Marie Olstad (Ap)
- Nord-Odal: Odd Kjetil Østvand-Sløtte (Sp)
- Nordre Land: Ola Tore Dokken (Sp)
- Os: Ivar Midtdal (Sp)
- Rendalen: Linda Døsen Stubsveen (Ap)
- Ringebu: Arne Fossmo (Ap)
- Ringsaker: Kai Ove Berg (H)
- Sel: Eldri Siem (Sp)
- Skjåk: Edel Kveen (Sp)
- Stange: Bjarne H. Christensen (Ap)
- Stor-Elvdal: Linda Otnes Henriksen (Ap)
- Søndre Land: Anne Hagenborg (Ap)
- Sør-Aurdal: Marit Hougsrud (Sp)
- Sør-Fron: Ole Tvete Muriteigen (Sp)
- Sør-Odal: Knut Hvithammer (Ap)
- Tolga: Bjørnar Tollan Jordet (SV)
- Trysil: Turid Backe-Viken (Ap)
- Tynset: Merete Myhre Moen (Sp)
- Vang: Jørand Ødegård Lunde (Bygdalista)
- Vestre Slidre: Haldor Ødegård (Sp)
- Vestre Toten: Tonje Bergum Jahr (Ap)
- Vågå: Harald Sve Bjørndal (Bygdalista)
- Våler: Harry Vinje (H)
- Østre Toten: Bror Helgestad (Sp)
- Øyer: Anne Marie Sveipe (H)
- Øystre Slidre: Bjarne Budal (Ap)
- Åmot: Ole Erik Hørstad (H)
- Åsnes: Einar Toverud (Sp)