NM i terrengløp 2011
NM i terrengløp 2011 var en del av NM i friidrett 2011, men ble arrangert som to egne stevner; NM i kort løype og stafetter ble arrangert 9. – 10. april 2011 i Modum kommune, arrangert av Modum Friidrettsklubb, mens NM i lang løype ble arrangert i Trondheim 18. september av Strindheim Idrettslag.
Resultater, senior
Kvinner, kort løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Kirsten Marathon Melkevik | BFG Fana | 6:22,2 |
02 . | Ingeborg Kristine Lind | Gular IL | 6:31,6 |
03 . | Siri Grude | Tjalve IK | 6:42,2 |
4. | Vigdis Bringedal Holst | Skjalg IL | 6:44,0 |
5. | Solveig Pedersen | Kristiansands IF | 6:46,4 |
6. | Ida Kjelkenes | Gular IL | 6:48,5 |
Kvinner, stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Hordaland | Frida Berge, Ingeborg Kristine Lind, Hilde Aasheim | 28.51,2 |
02 . | Rogaland | Åsne Riskedal, Vigdis Bringedal Holst, Ida Elise Nymoen Eltervaag | 28.56,0 |
03 . | Oslo | Ingjerd Meling, Siri Grude, Kristine Helle | 29.38,6 |
4. | Buskerud | Ingvild Vedde, Heidi Mårtensson, Hilde Hovdenak | 29.49,0 |
5. | Sør-Trøndelag | Mari Øyen, Lilli Marie Ofstad, Sigrid Jervell Våg | 29:53,0 |
6. | Akershus | Kristin Skolt, Karoline Egeland Skatteboe, Else Loge | 2.26,66 |
Kvinner, lang løype (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Kirsten Marathon Melkevik | BFG Fana | 20.37,0 |
02 . | Tone Hjalmarsen | SK Vidar | 20.56,0 |
03 . | Fride Vullum | SK Vidar | 21.45,0 |
4. | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 21.49,0 |
5. | Silje Bæra Hørthe | SK Vidar | 22.09,0 |
6. | Vigdis Bringedal Holst | Skjalg IL | 22.35,0 |
Menn, kort løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Sindre Buraas | SK Vidar | 8:14,0 |
02 . | Bjørnar Ustad Kristensen | Sandnes IL | 8:15,7 |
03 . | Audun Nordtveit | Tjalve IK | 8.21,0 |
03 . | Ørjan Grønnevig | GTI Stavanger | 8.21,0 |
5. | Johannes Alnes | Bækkelagets SK | 8.24,1 |
6. | Asle Rønning Tjelta | Skjalg IL | 8.24,9 |
Menn, stafett
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Rogaland 1 | Thomas Solberg Eide, Ørjan Grønnevig, Bjørnar Ustad Kristensen | 23.48,2 |
02 . | Oslo | Hans Kristian Fløystad, Petter Eggan, Håkon Brox | 24.31,1 |
03 . | Rogaland 2 | Asle Rønning Tjelta, Ragnar Stølsmark, Filip Ingebrigtsen | 24.42,7 |
4. | Sør-Trøndelag | Dadafo Dhaqabi, Emil Lerdahl, Ola Sakshaug | 24:42,8 |
5. | Vest-Agder Elite | Erik Udø Pedersen, Kristian Tjørnhom, Håkon Turbo Mushom | 25.08,0 |
6. | Hordaland | Sigbjørn Groven, Jonas Lurås Hammer, Ådne Svahn Dæhlin | 25.14,1 |
Menn, lang løype (10 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Sindre Buraas | SK Vidar | 31.13,0 |
02 . | Sondre Nordstad Moen | SK Vidar | 31.34,0 |
03 . | Håkon Brox | Tjalve IK | 31.46,0 |
4. | Hans Kristian Fløystad | Tjalve IK | 32.02,0 |
5. | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 32.12,0 |
6. | Audun Nordtveit | Tjalve IK | 32.20,0 |
Resultater, junior (18-19 år)
Kvinner, kort løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Ida Østerås | Verdal Friidrettsklubb | 6.37,5 |
02 . | Sara Amalie Solheim | Berg IL | 6.45,6 |
03 . | Sigrid Jervell Våg | Strindheim IL | 6.46,5 |
4. | Karoline Egeland Skatteboe | Tyrving IL | 6.51,5 |
5. | Åsne Riskedal | Sandnes IL | 6.52,6 |
6. | Ingvild Vedde | Nesbyen IL | 6:56,3 |
Kvinner, lang løype (4 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Ida Østerås | Verdal Friidrettsklubb | 14.34,0 |
02 . | Karoline Egeland Skatteboe | Tyrving IL | 14.45,0 |
03 . | Sigrid Jervell Våg | Strindheim IL | 15.01,0 |
4. | Åsne Riskedal | Sandnes IL | 15.05,0 |
5. | Bertine-Helene Færø | FIL AKS-77 | 15.14,0 |
6. | Mari Helgestad | FIK Ren-Eng | 16.00,0 |
Menn, kort løype
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Thomas Solberg Eide | Haugesund IL | 5.34,8 |
02 . | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 5.42,7 |
03 . | Ferdinand Kvan Edman | Sturla IF | 5.42,7 |
4. | Håkon Mushom | Lyngdal IL | 5.47,6 |
5. | Håvard Hildeskor | Ullensaker/Kisa IL | 5.48,0 |
5. | Elias Ottosen | Askim IF | 5.48,0 |
Menn, lang løype (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 . | Kristian Blummenfelt | BFG Fana | 19.11,0 |
02 . | Ferdinand Kvan Edman | Sturla IF | 19.12,0 |
03 . | Sindre Løchting | FIK Orion | 19.29,0 |
4. | Harald Kårbø | Stord IL | 19.31,0 |
5. | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 19.48,0 |
6. | Jørgen Jensen Axelsen | Gneist IL | 19.52,0 |
Eksterne lenker
- Resultater, stafetter[død lenke]
- Resultater, kort løype[død lenke]
- Resultater, lang løype[død lenke]