NM i stafetter 2018
Norgesmesterskapet i stafetter 2018 var en del av NM i friidrett 2018, men ble arrangert som et eget stevne i Berger Idrettspark på Nesodden 19. og 20. mai 2018. Arrangør var Nesodden Idrettsforening.
Resultater, menn senior
4x100 m
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Skjalg | Simen Tjelta Larsen Mike Lubsen Mathias Hove Johansen Stephen Owusu | 40,88 |
02 | Sandnes IL | Andres Andersen Joachim Sandberg Peter Efe Rasmussen Osazuwa Tomasz Siemieniuch | 41,50 |
03 | Trondheim Friidrett | Ingar Kiplesund Even Pettersen Eirik Thorshaug Christian Mensah | 41,97 |
4. | Ranheim IL | Brede Stølen Simen Sigurdsen Jonas Grønnhaug Kofi Adom | 42,02 |
5. | IL Gular | Sivert Sellevold Torbjørn Lysne Even Meinseth Tor Kringstad Vedde | 42,31 |
x. | IL Tyrving | Sebastian Perez Jonatan Greni Bjerkaas Jonas Tapani Halonen Lars Stølen | DNF |
4x400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Jonatan Greni Bjerkaas Lars Stølen Didrik Warlo Syver Røinaas | 3:15,04 |
02 | IL Gular | Even Meinseth Tor Kringstad Vedde Torbjørn Lysne Sondre Dingsør | 3:15,10 |
03 | Moelven IL | Carl Emil Kåshagen Magnus Bentdal Ingvaldsen Jevis Akvama Mauritz Kåshagen | 3:17,51 |
4. | Ranheim IL | Brede Stølen Jonas Grønnhaug Kofi Adom Simen Sigurdsen | 3:18,40 |
5. | Ullensaker/Kisa IL | Johan Sebastian Evensen Markus Einan Terje Svarby Håkon Jakobsen | 3:28,62 |
6. | Nesodden IF | Adrian Hovland Bendik Schartum Thorbjørnsen Markus Karel Færevik Leon Douglas | 3:34,19 |
4x1500 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gular | Thomas Heggøy Jacob Boutera Vidar Dahle Mats Hauge | 16:20,89 |
02 | Oslostudentenes IK | Dag Einar Bøtun Albert Didriksen Anders Jerpstad Mathias Oppegaard | 17:16,40 |
Resultater, kvinner senior
4x100 m
Finale:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Heidi Hessan Næss Helene Rønningen Mari Drabløs Amalie Iuel | 45,75 |
02 | Sandnes IL | Astrid Mangen Cederkvist Liv Storhaug Agathe Holtan Wathne Vilde Humstad Aasmo | 46,21 |
03 | IK Tjalve | Charlotte Abrahamsen Elise Sanden Søvik Malin Ingeborg Nyfors Kristin Færøvik Mork | 48,90 |
4. | Sandnes IL | Emilie Sandberg Selma Lif Thorolfsdottir Ingrid Haga Sikia Heien | 50,03 |
5. | Asker SK | Matilde Sagen Lande Frida Høidahl Synnøve Frantzen Julie Astrup | 51,57 |
4x400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Mina Marie Anglero Mari Drabløs Marie Skjæggestad Amalie Iuel | 3:41,18 |
02 | Ullensaker/Kisa IL | Vår Åsheim Amalie Manshaus Sæten Emilie Hov Andreassen Caroline Foss Høistad | 3:54,74 |
4x800 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Haugesund IL | Kristine Alne Vilde Våge Henriksen Margrete Jørgensen Baustad Kristine Lande Dommersnes | 9:12,19 |
02 | IL i BUL | Veronica Undseth Pia Bålsrud Kristin Fagerli Ingrid Emilsen Kristiansen | 9:25,62 |
Resultater, mix senior
4x100 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Skjalg | Nathalie Ommundsen Johnsen Mathias Hove Johansen Elisabeth Slettum Mike Lubsen | 43,31 |
02 | FIK Orion | Maiken Andreassen Emmanuel Quarcoo Tonje Fjellet Kristiansen Jonathan Quarcoo | 43,95 |
4x400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Skjalg | Elisabeth Slettum Simen Tjelta Larsen Anna Bogunovic Jakobsen Mike Lubsen | 3:35,59 |
Resultater, menn junior
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Tobias Windjusveen Jonatan Greni Bjerkaas Peter Horvati Svoren Syver Røinaas | 42,77 |
02 | IL i BUL | Berket Gada Wayu Luca Thompson Jonathan Holen Anders Bovolden | 43,03 |
03 | Sandnes IL | Jonas Berggård Skåden Fredrik Selliken Hans Magne Asheim Tomasz Siemieniuch | 43,70 |
4. | FIK Orion | Martin Pettersen Christian Delphin Even Skogsrud William Heiertz | 44,32 |
5. | Ås IL | Per Ellef Ryen Aalerud Simen Sebastian Hansen Jo Magnus Ryen Aalerud Mads Rognerud | 44,46 |
6. | Larvik Turn | Alfred Hauane Markus Henriksen Håkon Sand Kristian Trigueno Steen | 45,87 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Tyrving | Jonatan Greni Bjerkaas Peter Svoren Didrik Warlo Syver Røinaas | 3:19,42 |
02 | IL i BUL | Anders Nikolai Bovolden Leon Douglas Simen Seeberg-Rommetveit Luca Thompson | 3:24,40 |
03 | Larvik Turn | Alfred Hauane Håkon Sand Bendik Bull-Hansen Kristian Trigueno Steen | 3:32,19 |
4. | Sarpsborg IL | Sondre Rishøi Sindre Fredriksen Emil Kullerud Elias Røyneberg | 3:41,19 |
5. | Fredrikstad IF | Eskil Pedersen Lukas Leiro Viktor Andersen Nils Christian Christensen | 3:41,19 |
x. | Sandnes IL | Jonas Berggård Skåden Sindre Espeland Hans Magne Asheim Fredrik Selliken | DNS |
4 x 1500 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Gneist | Martin Mæle Milion Angesom Gebremedhin André Seliussen Hans-Magnus Haukøy | 16:51,40 |
02 | IL i BUL | Simen Seeberg-Rommetveit Ole Jørgen Knoph Fabian Sparboe Herman Foss | 17:18,30 |
03 | Sarpsborg IL | Elias Røyneberg Sindre Fredriksen Emil Kullerud Sondre Rishøi | 18:31,47 |
Resultater, kvinner junior
4 x 100 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sandnes IL | Hedda Furenes Liv Storhaug Nora Haugen Emilie Sandberg | 48,25 |
02 | FIK Orion | Mia Evensen Maiken Andreassen Tonje Fjellet Kristiansen Therese Skyttermoen | 49,17 |
03 | Sturla IF | Ester Holt Guro Roan Baklid Emma de Haas Ingrid Pernille Rismark | 49,25 |
4. | IL i BUL | Embla Granly Solveig Bustgård Gran Rashida Akpana Assa Ingrid Østensen Noss | 49,86 |
5. | Sarpsborg IL | Josefine Biørnstad Juni Evensen Lone Malmberg Sofie Skaftun | 51,45 |
6. | Larvik Turn | Maria Helene Kinn Olsen Margrethe Lauritzen Linn Helene Hem Josefine Tomine Eriksen | 51,62 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | SK Vidar | Sigrid Leseth Føyen Anne Grine Løvnes Sanne Njaastad Frida Røe Tærum | 3:53,64 |
02 | Larvik Turn | Malin Edland Eline Hellen Johannessen Saranda Krueziu Josefine Tomine Eriksen | 3:56,79 |
03 | IK Tjalve | Selma Engdal Marie Fiedler Amlien Line Maltun Helland Kristin Helland | 4:03,91 |
4. | Ullensaker/Kisa IL | Vår Åsheim Emilie Hov Andreassen Solveig Emilie Johansen Summer Stensrud | 4:04,48 |
5. | IL i BUL | Kristin Fagerli Christine Grønbech Sara Furnes Åsne Omland | 4:25,27 |
4 x 800 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Haugesund IL | Margrete Jørgensen Baustad Kristine Lande Dommersnes Kristine Alne Vilde Våge Henriksen | 9:16,88 |
02 | SK Vidar | Sanne Njaastad Tyra Sortåsløkken Nora Sanness Ingvild Brennhovd | 9:27,18 |
Resultater, mix junior
4 x 100 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Therese Skyttermoen Even Skogsrud Tonje Fjellet Kristiansen William Heiertz | 46,18 |
02 | IL Tyrving | Hanne Solberg Løtveit Jørgen Mejland Hansen Maria Åberg Syver Røinaas | 46,34 |
03 | FIK Orion | Mia Evensen Martin Pettersen Maiken Andreassen Sindre Østgård | 47,85 |
4. | IL i BUL | Daniella Boeateema Jonathan Holen Rachael Eide Bereket Gada Wayu | 48,12 |
5. | Sandnes IL | Hanne May Kvam Andersen Jonas Skådalen Lea Stakkeland Hans Magne Asheim | 48,66 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tyrving IL | Lea Trong Johansen Jørgen Mejland Hansen Marie Skjæggestad Peter Horvati Svoren | 3:38,69 |
02 | Larvik Turn | Josefine Tomine Eriksen Alfred Hauane Malin Edland Kristian Trigueno Steen | 3:38,92 |
03 | IL i BUL | Solveig Bustgård Gran Anders Nikolai Bovolden Rachel Eide Luca Thompson | 3:44,29 |
4. | Mandal og Halse IL | Mathilde Ruud Jonas Moland Afzal Silje Gjertviksten Jesper Møll Vårdal | 3:48,47 |
5. | Nesodden IF | Embla Amanda Bi Granly Magnus Lied Unger Elizabeth Pettersen Turk Fredrik Rose | 4:14,29 |
4 x 800 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mandal og Halse IL | Silje Gjertviksten Gaute Sløgedal Nørve Mathilde Ruud Anders Gundersen | 8:55,87 |
02 | Nesodden IF | Maja Ellefsrud Henrik Anker-Nilssen Victoria Hammersmark Nitteberg Sondre Martinsen | 9:12,42 |
03 | IL i BUL | Hannah Casteel Rafael Oversand Solveig Gauslaa Fabian Sparboe | 9:38,12 |
4. | Nesodden IF | Synne Mæland Herheim Scott Adde Eiril Lystad Linderud Kasper Kjær Jørgensen | 10:07,22 |
Resultater G15-16
4x100 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | FIK Orion | Anders Kvesetberget Kasper Aune Dahl Martin Pettersen Marcus Henriksen | 45,27 |
02 | Overhalla IL | Jørgen Homstad Jesper Andreassen Sebastian Kristensen Selnes Sander Bjørbekk Skarland | 45,67 |
03 | Fredrikstad IF | Hans Olav Alfheim Nils Christian Christensen Sondre Nygård Grini Didrik Grøm | 46,37 |
4x600 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IL Koll | Abraham Sandvin Vogelsang Harald Horn Hans Kristian Bjørgo Kværum Sander Aae Skotheim | 6:06,01 |
02 | Nesodden IF | Henrik Anker-Nilssen Viktor Glenne Mads Hjort-Larsen Sondre Martinsen | 6:06,95 |
03 | Fredrikstad IF | Numan Khogyanai Hans Olav Alfheim Sondre Nygaard Grini Nils Christensen | 6:12,05 |
Resultater J15-16
4 x 100 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | IK Tjalve | Hedda Kronstrand Kvalvåg Vilde Marstein Lakeri Ertzgaard Kristin Helland | 49,08 |
02 | Sandnes IL | Hedda Furenes Synne Eikeland Nora Haugen Lea Stakkeland | 49,57 |
03 | FIK Orion | Eiril Westbye Mia Evensen Maiken Andreassen Oda Edvardsen | 50,98 |
4 x 600 m
Medaljevinnere:
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | SK Vidar | Anne Gine Løvnes Regine Gøtaas Tyra Sortåsløkken Ingvild Brennhovd | 6:53,03 |
02 | IK Tjalve | Vilde Marstein Hedda Kronstrand Kvalvåg Mathilde Blegen Lakeri Ertzgaard | 7:00,12 |
03 | Nesodden IF | Maja Ellefsrud Synne Mæland Herheim Eiril Lystad Linderud Victoria Hammersmark Nitteberg | 7:04,15 |
Resultater menn veteran
4x100m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lillehammer IF | Daniel Haugstvedt Halvard Olav Finsrud Eirik Rieber-Mohn Bård Rieber-Mohn | 1:01,23 |
4 x 400 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Lillehammer IF | Daniel Haugstvedt Eirik Rieber-Mohn Bård Rieber-Mohn Halvard Olav Finsrud | 4:49,71 |
4 x 1500 m
Plass | Klubb | Utøvere | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nesodden IF | Kjetil Erik Høger Imbsen Steinar Dahlen Marius Vamnes Vegard Hildrum | 20:42,60 |
Kilder
- Resultater
Eksterne lenker
- NM Stafetter 2018 Arkivert 23. mai 2018 hos Wayback Machine.