NACAC-mesterskapet i friidrett 2018
NACAC-mesterskapet i friidrett 2018 (det nordamerikanske, sentralamerikanske og karibiske mesterskapet i friidrett) ble arrangert på Varsity Stadium i Toronto i Canada fra 10. til 12. august 2018. Dette var det tredje utgaven av dette mesterskapet.[1]
Medaljevinnere
- For detaljerte resultater, se NACAC-mesterskapet i friidrett 2018 – Resultater
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: +0,4 m/s) | Tyquendo Tracey Jamaica | 10,03 CR | Kendal Williams USA | 10,11 | Cameron Burrell USA | 10,12 |
200 meter (vind: +1,7 m/s) | Kyle Greaux Trinidad og Tobago | 20,11 CR | Aaron Brown Canada | 20,20 | Nigel Ellis Jamaica | 20,57 |
400 meter | Demish Gaye Jamaica | 45,47 | Nery Brenes Costa Rica | 45,67 | Fitzroy Dunkley Jamaica | 45,76 |
800 meter | Brandon McBride Canada | 1:46,14 | Marco Arop Canada | 1:46,82 | Wesley Vázquez Puerto Rico | 1:47,63 |
1500 meter | Izaic Yorks USA | 3:51,85 | Patrick Casey USA | 3:51,87 | Charles Philibert-Thiboutot Canada | 3:52,60 |
5000 meter | Hassan Mead USA | 14:00,18 | Riley Masters USA | 14:01,04 | Justyn Knight Canada | 14:01,77 |
10.000 meter | Lopez Lomong USA | 29:49,03 CR | Elkanah Kibet USA | 29:51,37 | Reed Fischer USA | 29:53,63 |
110 meter hekk (vind: +0,4 m/s) | Hansle Parchment Jamaica | 13,28 | Aleec Harris USA | 13,49 | Shane Brathwaite Barbados | 13,52 |
400 meter hekk | Kyron McMaster De britiske Jomfruøyer | 48,18 CR | Annsert Whyte Jamaica | 48,91 | Khallifah Rosser USA | 49,13 |
3000 meter hinder | Andy Bayer USA | 8:28,55 CR | Travis Mahoney USA | 8:29,29 | Jordan Mann USA | 8:45,14 |
4 × 100 meter stafett | Canada Canada Bismark Boateng Jerome Blake Mobolade Ajomale Aaron Brown | 38,57 | Barbados Shane Brathwaite Mario Burke Burkheart Ellis Jr Jaquone Hoyte | 38,69 | Trinidad og Tobago Nathan Farinha Jonathan Farinha Jalen Purcell Kyle Greaux | 38,89 |
4 × 400 meter stafett | USA USA Nathan Strother Obi Igbokwe Michael Cherry Kahmari Montgomery | 3:00,60 | Bahamas O'Jay Ferguson Teray Smith Michael Mathieu Alonzo Russell | 3:03,80 | Cuba Cuba Leandro Zamora Adrián Chacón Rubén Caballero Yoandys Lescay | 3:04,11 |
20.000 meter kappgang | Evan Dunfee Canada | 1:25:39 CR | Nick Christie USA | 1:30:11 | John Cody Risch USA | 1:36:05 |
Høydehopp | Jeron Robinson USA | 2,28 m CR | Michael Mason Canada | 2,28 m | Donald Thomas Bahamas Django Lovett Canada | 2,28 m |
Stavsprang | Scott Houston USA | 5,45 m CR | Shawnacy Barber Canada | 5,40 m | Ikke tildelt | |
Lengdehopp | Marquis Dendy USA | 8,29 m CR | Tajay Gayle Jamaica | 8,24 m | Ramone Bailey Jamaica | 8,09 m |
Tresteg | Jordan Díaz Cuba | 16,83 m | Chris Benard USA | 16,73 m | KeAndre Bates USA | 16,65 m |
Kulestøt | Darrell Hill USA | 21,68 m CR | Tim Nedow Canada | 21,02 m | O'Dayne Richards Jamaica | 20,89 m |
Diskos | Fedrick Dacres Jamaica | 68,47 m CR | Traves Smikle Jamaica | 65,46 m | Reggie Jagers USA | 62,70 m |
Sleggekast | Roberto Sawyers Costa Rica | 72,94 m CR | Alex Young USA | 72,75 m | Adam Keenan Canada | 72,72 m |
Spydkast | Anderson Peters Grenada | 79,65 m CR | Curtis Thompson USA | 76,02 m | Markim Felix Grenada | 75,14 m |
- Kun tre utøvere deltok, men Cole Walsh fra USA fikk ingen gyldige sprang, så bronsemedaljen ble ikke tildelt noen utøvere.
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter (vind: 0,0 m/s) | Jenna Prandini USA | 10,96 CR | Jonielle Smith Jamaica | 11,07 | Crystal Emmanuel Canada | 11,11 |
200 meter (vind: 0,0 m/s) | Shericka Jackson Jamaica | 22,64 | Crystal Emmanuel Canada | 22,67 | Phyllis Francis USA | 22,91 |
400 meter | Stephenie Ann McPherson Jamaica | 51,15 | Aiyanna Stiverne Canada | 52,00 | Brionna Thomas USA | 52,19 |
800 meter | Ajee Wilson USA | 1:57,52 CR | Natoya Goule Jamaica | 1:57,95 | Rosemary Almanza Cuba | 2:00,15 |
1500 meter | Kate Grace USA | 4:06,23 CR | Shannon Osika USA | 4:06,92 | Gabriela Stafford Canada | 4:07,36 |
5000 meter | Rachel Schneider USA | 15:26,19 CR | Lauren Paquette USA | 15:39,40 | Kate Van Buskirk Canada | 15:50,35 |
10.000 meter | Marielle Hall USA | 33:27,19 | Rochelle Kanuho USA | 33:28,33 | Rachel Cliff Canada | 33:30,16 |
100 meter hekk (vind: 0,0 m/s) | Kendra Harrison USA | 12,55 CR | Danielle Williams Jamaica | 12,61 | Andrea Vargas Costa Rica | 12,91 |
400 meter hekk | Shamier Little USA | 53,32 CR | Janieve Russell Jamaica | 53,81 | Georganne Moline USA | 54,26 |
3000 meter hinder | Mel Lawrence USA | 9:45,36 CR | Emily Oren USA | 9:56,66 | Megan Rolland USA | 9:59,85 |
4 × 100 meter stafett | USA USA Kiara Parker Shania Collins Dezerea Bryant Jenna Prandini | 42,50 | Jamaica Jamaica Shelly-Ann Fraser-Pryce Jura Levy Jonielle Smith Shericka Jackson | 43,33 | Canada Canada Shaina Harrison Crystal Emmanuel Phylicia George Jellisa Westney | 43,50 |
4 × 400 meter stafett | USA USA Briana Guillory Jasmine Blocker Kiana Horton Courtney Okolo | 3:26,08 | Jamaica Jamaica Stephenie Ann McPherson Tiffany James Anastasia Le-Roy Christine Day | 3:27,25 | Canada Canada Micha Powell Aiyanna Stiverne Travia Jones Alicia Brown | 3:28,04 |
20.000 meter kappgang | Maria Michta-Coffey USA | 1:36:34 CR | Mirna Ortiz Guatemala | 1:38:36 | Katie Burnett USA | 1:39:31 |
Høydehopp | Levern Spencer Saint Lucia | 1,91 m CR | Elizabeth Patterson USA | 1,88 m | Loretta Blaut USA | 1,82 m |
Stavsprang | Katie Nageotte USA | 4,75 m CR | Yarisley Silva Cuba | 4,70 m | Sandi Morris USA | 4,65 m |
Lengdehopp | Sha'Keela Saunders USA | 6,60 m | Quanesha Burks USA | 6,59 m | Tisanna Hickling Jamaica | 6,38 m |
Tresteg | Shanieka Ricketts Jamaica | 14,25 m CR | Tori Franklin USA | 14,09 m | Thea Lafond Dominica | 13,74 m |
Kulestøt | Maggie Ewen USA | 18,22 m | Cleopatra Borel Trinidad og Tobago | 17,83 m | Jessica Ramsey USA | 17,80 m |
Diskos | Yaime Pérez Cuba | 61,97 m CR | Valarie Allman USA | 59,67 m | Maggie Ewen USA | 59,00 m |
Sleggekast | DeAnna Price USA | 74,60 m CR | Jillian Weir Canada | 71,96 m | Brooke Andersen USA | 70,05 m |
Spydkast | Ariana Ince USA | 59,59 m | Bethany Drake USA | 54,07 m | Coralys Ortiz Puerto Rico | 53,11 m |
Medaljetabell
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | USA (USA) | 25 | 19 | 17 | 61 |
2 | Jamaica (JAM) | 7 | 10 | 5 | 22 |
3 | Canada (CAN)* | 3 | 8 | 10 | 21 |
4 | Cuba (CUB) | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Costa Rica (CRC) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Trinidad og Tobago (TRI) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
7 | Grenada (GRN) | 1 | 0 | 1 | 2 |
8 | De britiske Jomfruøyer (IVB) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Saint Lucia (LCA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10 | Barbados (BAR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | Guatemala (GUA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Bahamas (BAH) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Puerto Rico (PUR) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
14 | Dominica (DMA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt (14 land) | 42 | 42 | 42 | 126 |
Referanser
- ^ Athletics Canada - 2018 NACAC Senior Championships Selection Criteria, besøkt 29. juni 2018.
Kilder
- Resultater
- II NACAC Senior T&F Championships.
Eksterne lenker
- Toronto 2018