Maratonsvømming under VM i svømmesport 2023 – 5 km kvinner
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2023 – 5 km kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 5 km kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2023 | ||
Sted | Fukokoa i Japan | ||
Arena | Seaside Momochi Beach Park | ||
Dato | 18. juli | ||
Deltakere | 59 | ||
Deltakernasjoner | 39 | ||
Vinnertid | 59.31,7 | ||
Medaljevinnere | |||
Leonie Beck, Tyskland | |||
Sharon van Rouwendaal, Nederland | |||
Ana Marcela Cunha, Brasil | |||
Forrige | Budapest 2022 | ||
Neste | Doha 2023 |
VM i svømmesport 2023 Fukuoka, Japan | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
mixed | |||
Synkronsvømming | |||
Solo menn | teknisk | fri | |
Solo kvinner | teknisk | fri | |
Duett mix | teknisk | fri | |
Duett kvinner | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
Lag | akrobatisk | ||
Vannpolo | |||
|
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2023 – 5 km kvinner ble avholdt i Fukokoa den 18. juli 2023.[1]
Medaljevinnere
Medaljevinnere | ||||||
01 | 02 | 03 | ||||
Leonie Beck | Sharon van Rouwendaal | Ana Marcela Cunha | ||||
Tyskland | Nederland | Brasil |
Resultater
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
01 | Leonie Beck | Tyskland | 0:59:31.7 59:31.7 |
02 | Sharon van Rouwendaal | Nederland | 0:59:32.7 59:32.7 |
03 | Ana Marcela Cunha | Brasil | 0:59:33.9 59:33.9 |
4 | Angélica André | Portugal | 0:59:35.6 59:35.6 |
5 | Barbara Pozzobon | Italia | 0:59:35.8 59:35.8 |
6 | Viviane Jungblut | Brasil | 0:59:38.2 59:38.2 |
7 | Aurélie Muller | Frankrike | 0:59:40.1 59:40.1 |
8 | Bettina Fábián | Ungarn | 0:59:44.2 59:44.2 |
9 | Mafalda Rosa | Portugal | 0:59:44.6 59:44.6 |
10 | Moesha Johnson | Australia | 0:59:46.3 59:46.3 |
11 | Anastasija Kirpitsjnikova | Frankrike | 0:59:46.4 59:46.4 |
12 | Ángela Martínez | Spania | 0:59:50.3 59:50.3 |
13 | Jeannette Spiwoks | Tyskland | 1:00:05.1 |
14 | Ichika Kajimoto | Japan | 1:00:56.4 |
15 | María Bramont-Arias | Peru | 1:01:09.4 |
16 | Anna Olasz | Ungarn | 1:01:09.4 |
17 | Eva Fabian | Israel | 1:01:11.4 |
18 | Mariah Denigan | USA | 1:01:18.3 |
19 | Wang Kexin | Kina | 1:01:19.6 |
20 | Bianca Crisp | Australia | 1:01:19.8 |
21 | Rachele Bruni | Italia | 1:01:24.2 |
22 | Candela Sánchez | Spania | 1:01:25.3 |
23 | Špela Perše | Slovenia | 1:01:25.6 |
24 | Amica de Jager | Sør-Afrika | 1:01:28.9 |
25 | Chantal Liew | Singapore | 1:01:29.3 |
26 | Lenka Štěrbová | Tsjekkia | 1:01:46.7 |
27 | Nefeli Giannopoulou | Hellas | 1:01:48.6 |
28 | Nip Tsz Yin | Hongkong | 1:02:15.7 |
29 | Candela Giordanino | Argentina | 1:02:24.7 |
30 | Diana Taszhanova | Kasakhstan | 1:02:25.9 |
31 | Teng Yu-wen | Kinesisk Taipei | 1:02:26.5 |
32 | Martha Sandoval | Mexico | 1:02:26.6 |
33 | Bailey O'Regan | Canada | 1:02:27.0 |
34 | Lamees El-Sokkary | Egypt | 1:02:28.1 |
35 | Miku Kojima | Japan | 1:02:28.8 |
36 | Ma Xiaoming | Kina | 1:02:29.0 |
37 | Alena Benešová | Tsjekkia | 1:02:29.4 |
38 | Lee Jeong-min | Sør-Korea | 1:02:30.1 |
39 | Lee Hae-rim | Sør-Korea | 1:02:33.9 |
40 | Nikita Lam | Hongkong | 1:02:34.7 |
41 | Amber Keegan | Storbritannia | 1:02:35.5 |
42 | Kate Beavon | Sør-Afrika | 1:02:46.5 |
43 | Klara Bošnjak | Kroatia | 1:03:12.3 |
44 | Alejandra Hoyos | Mexico | 1:05:55.5 |
45 | Mariya Fedotova | Kasakhstan | 1:05:57.4 |
46 | Nadine Karim | Egypt | 1:05:59.2 |
47 | Britta Schwengle | Aruba | 1:06:49.5 |
48 | Orian Gablan | Israel | 1:06:57.1 |
49 | Alondra Quiles | Puerto Rico | 1:07:14.4 |
50 | Anastasiya Zelinskaya | Usbekistan | 1:07:15.9 |
51 | Malak Meqdar | Marokko | 1:07:16.2 |
52 | Mariela Guadamuro | Puerto Rico | 1:10:32.8 |
53 | María Porres | Guatemala | 1:11:37.8 |
54 | Bangalore Mahesh Rithika | India | 1:12:23.2 |
55 | Sofie Frichot | Seychellene | 1:13:46.0 |
56 | Kisha Jiménez | Costa Rica | 9:97 OTL |
Rafaela Santo | Angola | ||
Swagiah Mubiru | Uganda | ||
59 | Fátima Portillo | El Salvador | 9:98 DNS |
Sabrina Condori | Bolivia | ||
61 | Parizoda Iskandarova | Usbekistan | 9:99 DSQ |
Referanser
- ^ «Schedule» (PDF). Besøkt 27. juli 2023.
- v
- d
- r
- 1998: Erica Rose
- 2000: Peggy Büchse
- 2001: Viola Valli
- 2002: Viola Valli
- 2003: Viola Valli
- 2004: Larisa Iltsjenko
- 2005: Larisa Iltsjenko
- 2006: Larisa Iltsjenko
- 2007: Larisa Iltsjenko
- 2008: Larisa Iltsjenko
- 2009: Melissa Gorman
- 2010: Eva Fabian
- 2011: Swann Oberson
- 2013: Haley Anderson
- 2015: Haley Anderson
- 2017: Ashley Twichell
- 2019: Ana Marcela Cunha
- 2022: Ana Marcela Cunha
- 2023: Leonie Beck
- 2024: Sharon van Rouwendaal