Friidrett under Sommer-OL 1904 – Tikamp menn
Friidrett under Sommer-OL 1904 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
60 m | menn | |||
100 m | menn | |||
200 m | menn | |||
400 m | menn | |||
800 m | menn | |||
1 500 m | menn | |||
110 m hekk | menn | |||
200 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | |||
2590 m hinder | menn | |||
4 miles lag | menn | |||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | |||
Tresteg | menn | |||
Høydehopp | menn | |||
Stavsprang | menn | |||
Høyde uten tilløp | menn | |||
Lengde uten tilløp | menn | |||
Tresteg uten tilløp | menn | |||
Kulestøt | menn | |||
Diskoskast | menn | |||
Sleggekast | menn | |||
Vektkast | menn | |||
Trekamp | menn | |||
Tikamp | menn |
Tikamp for menn var med på det olympiske programmet for første gang under Sommer-OL 1904 i St. Louis. Sju deltakere fra to nasjoner deltok i tikampen.
Resultater
100 yard
1. øvelse | |||
---|---|---|---|
Plass | Utøver | Tid | Poeng |
1. | Truxtun Hare (USA) | 10,8 | 790 |
2. | John Holloway (GBR) | 769 | |
3. | Ellery Clark (USA) | 11,0 | 748 |
4. | John Grieb (USA) | 720 | |
Adam Gunn (USA) | 720 | ||
6. | Tom Kiely (GBR) | 713 | |
deltok ikke | Max Emmerich (USA) | - | 0 |
Kulestøt
|
|
Høydehopp
|
|
880 yard kappgang
|
|
Sleggekast
|
|
Stavsprang
|
|
120 yard hekk
|
|
Vektkasting (56 pound)
|
|
Lengdehopp
|
|
1 mile
|
|
Kilder
- Wudarski, Pawel (1999). «Wyniki Igrzysk Olimpijskich». Arkivert fra originalen 16. februar 2009. Besøkt 14. desember 2006.
- v
- d
- r
Olympiske mestere i tikamp
- 1904: Tom Kiely
- 1912: Jim Thorpe & Hugo Wieslander
- 1920: Helge Løvland
- 1924: Harold Osborn
- 1928: Paavo Yrjölä
- 1932: James Bausch
- 1936: Glenn Morris
- 1948: Bob Mathias
- 1952: Bob Mathias
- 1956: Milt Campbell
- 1960: Rafer Johnson
- 1964: Willi Holdorf
- 1968: Bill Toomey
- 1972: Nikolaj Avilov
- 1976: Bruce Jenner
- 1980: Daley Thompson
- 1984: Daley Thompson
- 1988: Christian Schenk
- 1992: Robert Změlík
- 1996: Dan O’Brien
- 2000: Erki Nool
- 2004: Roman Šebrle
- 2008: Bryan Clay
- 2012: Ashton Eaton
- 2016: Ashton Eaton
- 2020: Damian Warner
- 2024: Markus Rooth
Menn (tikamp): EM, VM, OL • Kvinner (sjukamp): EM, VM, OL
Autoritetsdata