Europamesterskapet i terrengsykling
Europamesterskapet i terrengsykling | |||
---|---|---|---|
Idrett | Terrengsykling | ||
Første sesong | 1989 | ||
Forbund | Union Européenne de Cyclisme | ||
Verdensdel(er) | Europa | ||
EM i terrengsykling 2024 |
Europamesterskapet i terrengsykling ble arrangert første gang i 1989 og arrangeres hvert år.
Mesterskap
Nr. | År | Rundbane | Utfor | Slalåm | Trial | Rundbane maraton |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1989 | Anzère, Sveits | Ikke avholdt før 1991 | Ikke avholdt før 1998 | Ikke avholdt før 2003 | Ikke avholdt før 2004 |
1990 | Ikke avholdt | |||||
2 | 1991 | La Bourboule, Frankrike | ||||
3 | 1992 | Möllbrücke, Østerrike | ||||
4 | 1993 | Klosters, Sveits | ||||
5 | 1994 | Métabief, Frankrike | ||||
6 | 1995 | Špindlerův Mlýn, Tsjekkia | ||||
7 | 1996 | Bassano del Grappa, Italia | ||||
8 | 1997 | Silkeborg, Danmark | Métabief, Frankrike | |||
9 | 1998 | Aywaille, Belgia | Špindlerův Mlýn, Tsjekkia | |||
10 | 1999 | Porto de Mós, Portugal | La Molina, Spania | |||
11 | 2000 | Rhenen, Netherlands | Vars, Frankrike | |||
12 | 2001 | Sankt Wendel, Tyskland | Livigno, Italia | |||
13 | 2002 | Zürich, Sveits | Ikke avholdt | |||
Nr. | År | Rundbane | Utfor | Slalåm | Trial | Rundbane maraton |
14 | 2003 | Graz, Østerrike | Ikke avholdt | |||
15 | 2004 | Wałbrzych, Polen | ||||
16 | 2005 | Kluisbergen, Belgia | Commezzadura, Italia | Ikke avholdt | Kluisbergen, Belgia | Ikke avholdt |
17 | 2006 | Lamosano, Italia | Commezzadura, Italia | Stollberg, Tyskland | Cologne, Tyskland | Tambre, Italia |
18 | 2007 | Cappadocia, Turkey | Elatochori, Hellas | Wałbrzych, Polen | Sankt Wendel, Tyskland | |
19 | 2008 | Sankt Wendel, Tyskland | Caspoggio, Italia | Ikke avholdt | Heubach, Tyskland | Albstadt, Tyskland |
20 | 2009 | Zoetermeer, Netherlands | Kranjska Gora, Slovenia | Ajdovščina, Slovenia | Zoetermeer, Netherlands | Tartu, Estland |
21 | 2010 | Haifa, Israel | Hafjell, Norge | Willingen, Tyskland | Melsungen, Tyskland | Montebelluna, Italia |
22 | 2011 | Dohňany, Slovakia | Ikke avholdt | Biella, Italia | Kleinzell, Østerrike | |
23 | 2012 | Moskva, Russland | Ikke avholdt | Szczawno-Zdrój, Polen | Weilrod, Tyskland | Jablonné v Podještědí, Tsjekkia |
Nr. | År | Rundbane | Utfor | Slalåm | Trial | Rundbane maraton |
24 | 2013 | Bern, Sveits | Pamporovo, Bulgaria | Pamporovo, Bulgaria (4x) Bern, Sveits (XCE) | Bern, Sveits | Singen, Tyskland |
Nr. | År | Rundbane | Utfor | Slalåm | Trial | Rundbane maraton |
25 | 2014 | Sankt Wendel, Tyskland | Ikke avholdt | Sankt Wendel, Tyskland | Wałbrzych, Polen | Ballyhoura, Ireland |
26 | 2015 | Chies d'Alpago, Italia | Wisła, Polen | Chies d'Alpago, Italia | Singen, Tyskland | |
27 | 2016 | Huskvarna, Sweden | Wisła, Polen | Huskvarna, Sweden | Le Puy-en-Velay, Frankrike | Sigulda, Latvia |
28 | 2017 | Darfo Boario Terme, Italia | Sestola, Italia | Darfo Boario Terme, Italia | Ikke avholdt | Svit, Slovakia |
29 | 2018 | Stattegg, Østerrike Glasgow, Storbritannia | Lousã, Portugal | Graz, Østerrike | Moudon, Sveits | Spilimbergo, Italia |
29 | 2019 | Brno, Tsjekkia | Pampilhosa da Serra, Portugal | Brno, Tsjekkia | Lucca, Italia | Kvam, Norge |
30 | 2020 | Monteceneri, Sveits |
Type nummerering
Tidligere vinnere
Rundbane
Menn
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1989 | Roger Honegger (SUI) | Philippe Perakis (SUI) | Erich Übelhardt (SUI) |
1990 | Ingen konkurranse | ||
1991 | Erich Übelhardt (SUI) | Mario Noris (ITA) | Thomas Frischknecht (SUI) |
1992 | Erich Übelhardt (SUI) | Gerhard Zadrobilek (AUT) | Lorenz Saurer (SUI) |
1993 | Thomas Frischknecht (SUI) | Daniele Bruschi (ITA) | Petr Hric (SVK) |
1994 | Albert Iten (SUI) | Gary Foord (GBR) | Benny Heylen (BEL) |
1995 | Jean-Christophe Savignoni (FRA) | Luca Bramati (ITA) | Christophe Dupouey (FRA) |
1996 | Christophe Dupouey (FRA) | Hubert Pallhuber (ITA) | Cyrille Bonnand (FRA) |
1997 | Lennie Kristensen (DEN) | Luca Bramati (ITA) | Beat Wabel (SUI) |
1998 | Christophe Dupouey (FRA) | Bas van Dooren (NED) | Thomas Frischknecht (SUI) |
1999 | Miguel Martinez (FRA) | Grégory Vollet (FRA) | Roberto Lezaun Zubiria (ESP) |
2000 | Filip Meirhaeghe (BEL) | Bart Brentjens (NED) | Roel Paulissen (BEL) |
2001 | Bart Brentjens (NED) | José Antonio Hermida (ESP) | Lado Fumic (GER) |
2002 | José Antonio Hermida (ESP) | Lado Fumic (GER) | Roel Paulissen (BEL) |
2003 | Ralph Näf (SUI) | Julien Absalon (FRA) | Lado Fumic (GER) |
2004 | José Antonio Hermida (ESP) | Lado Fumic (GER) | Ralph Näf (SUI) |
2005 | Jean-Christophe Péraud (FRA) | Julien Absalon (FRA) | Marco Bui (ITA) |
2006 | Julien Absalon (FRA) | Christoph Sauser (SUI) | Ralph Näf (SUI) |
2007 | José Antonio Hermida (ESP) | Julien Absalon (FRA) | Fredrik Kessiakoff (SWE) |
2008 | Florian Vogel (SUI) | Christoph Sauser (SUI) | Jakob Fuglsang (DEN) |
2009 | Ralph Näf (SUI) | José Antonio Hermida (ESP) | Sven Nys (BEL) |
2010 | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Lukas Flückiger (SUI) | Marco Aurelio Fontana (ITA) |
2011 | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Julien Absalon (FRA) | Florian Vogel (SUI) |
2012 | Moritz Milatz (GER) | Sergio Mantecón (ESP) | Ralph Näf (SUI) |
2013 | Julien Absalon (FRA) | Nino Schurter (SUI) | Marco Aurelio Fontana (ITA) |
2014 | Julien Absalon (FRA) | Fabian Giger (SUI) | Jan Škarnitzl (CZE) |
2015 | Julien Absalon (FRA) | Lukas Flückiger (SUI) | Manuel Fumic (GER) |
2016 | Julien Absalon (FRA) | Fabian Giger (SUI) | Ondřej Cink (CZE) |
2017 | Florian Vogel (SUI) | Julien Absalon (FRA) | Manuel Fumic (GER) |
2018 | Lars Forster (SUI) | Luca Braidot (ITA) | David Valero (ESP) |
2019 | Mathieu van der Poel (NED) | Florian Vogel (SUI) | Milan Vader (NED) |
2020 | Nino Schurter (SUI) | Titouan Carod (FRA) | Mathias Flückiger (SUI) |
- Under-23
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 | José Antonio Hermida (ESP) | Håkon Austad (NOR) | Thijs Al (NED) |
2001 | Julien Absalon (FRA) | Thijs Al (NED) | Peter Riis Andersen (DEN) |
2002 | Julien Absalon (FRA) | Florian Vogel (SUI) | Inaki Lejarreta Errasti (ESP) |
2003 | Michael Weiss (AUT) | Carlos Coloma (ESP) | Manuel Fumic (GER) |
2004 | Manuel Fumic (GER) | Inaki Lejarreta Errasti (ESP) | Florian Vogel (SUI) |
2005 | Rudi van Houts (NED) | Jakob Fuglsang (DEN) | Yury Trofimov (RUS) |
2006 | Nino Schurter (SUI) | Rudi van Houts (NED) | Tony Longo (ITA) |
2007 | Nino Schurter (SUI) | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Jakob Fuglsang (DEN) |
2008 | Nino Schurter (SUI) | Stéphane Tempier (FRA) | Mathias Flückiger (SUI) |
2009 | Fabian Giger (SUI) | Thomas Litscher (SUI) | Lukas Kaufmann (SUI) |
2010 | Mathias Flückiger (SUI) | Niels Wubben (NED) | Patrick Gallati (SUI) |
2011 | Gerhard Kerschbaumer (ITA) | Henk Jaap Moorlag (NED) | Thomas Litscher (SUI) |
2012 | Ondrej Cink (CZE) | Michiel van der Heijden (NED) | Luca Braidot (ITA) |
2013 | Jordan Sarrou (FRA) | Jens Schuermans (BEL) | Hugo Drechou (FRA) |
2014 | Jordan Sarrou (FRA) | Michiel van der Heijden (NED) | Bart de Vocht (BEL) |
2015 | Pablo Rodríguez Guede (ESP) | Grant Ferguson (GBR) | Jens Schuermans (BEL) |
2016 | Victor Koretzky (FRA) | Titouan Carod (FRA) | Marcel Guerrini (SUI) |
2017 | Gioele Bertolini (ITA) | Nadir Colledani (ITA) | Simon Andreassen (DEN) |
2018 | Joshua Dubau (FRA) | Filippo Colombo (SUI) | Milan Vader (NED) |
2019 | Vlad Dascălu (ROM) | Filippo Colombo (SUI) | Maximilian Brandl (GER) |
2020 | Joel Roth (SUI) | Vital Albin (SUI) | Juri Zanotti (ITA) |
- Junior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 | Liam Killeen (GBR) | Florian Vogel (SUI) | Pavel Boudny (CZE) |
2001 | Jukka Vastaranta (FIN) | Lars Petter Nordhaug (NOR) | Jorg Graf (SUI) |
2002 | Thomas Lövkvist (SWE) | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Yury Trofimov (RUS) |
2003 | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Jakob Fuglsang (DEN) | Hans Becking (NED) |
2004 | Nino Schurter (SUI) | Lukas Hanus (SVK) | Hans Becking (NED) |
2005 | Patrik Gallati (SUI) | Martin Fanger (SUI) | Anders Hovdenes (NOR) |
2006 | Matthias Flückiger (SUI) | Alexis Vuillermoz (FRA) | Pascal Meyer (SUI) |
2007 | Thomas Litscher (SUI) | Fabien Canal (FRA) | Peter Sagan (SVK) |
2008 | Peter Sagan (SVK) | Mykhaylo Batsutsa (UKR) | Matthias Rupp (SUI) |
2009 | Gerhard Kerschbaumer (ITA) | Michiel van der Heijden (NED) | Martin Gluth (GER) |
2010 | Roger Walder (SUI) | Maximilian Vieider (ITA) | Michiel van der Heijden (NED) |
2011 | Jens Schuermans (BEL) | Grant Ferguson (GBR) | Maxime Urruty (FRA) |
2012 | Romain Seigle (FRA) | Titouan Carod (FRA) | Andri Frischknecht (SUI) |
2013 | Lukas Baum (GER) | Gioele Bertolini (ITA) | Niels Rasmussen (DEN) |
2014 | Simon Andreassen (DEN) | Luca Schwarzbauer (GER) | Milan Vader (NED) |
2015 | Simon Andreassen (DEN) | Antoine Philipp (FRA) | Maximilian Brandl (GER) |
2016 | Thomas Bonnet (FRA) | Vital Albin (SUI) | Axel Zingle (FRA) |
2017 | Jofre Cullell (ESP) | Alexandre Balmer (SUI) | Benjamin Le Ny (FRA) |
2018 | Alexandre Balmer (SUI) | Simone Avondetto (ITA) | Leon Kaiser (GER) |
2019 | Lukas Malezsewski (BEL) | Janis Baumann (SUI) | Harry Birchill (GBR) |
2020 | Oliver Vedersø Sølvhøj (DEN) | Janis Baumann (SUI) | Luke Wiedmann (SUI) |
Kvinner
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1992 | Silvia Fürst (SUI) | Cornelia Sulzer (AUT) | Chantal Daucourt (SUI) |
1993 | Chantal Daucourt (SUI) | Caroline Alexander (GBR) | Cornelia Sulzer (AUT) |
1994 | Paola Pezzo (ITA) | Sophie Hosotte-Eglin (FRA) | Maria Paola Turcutto (ITA) |
1995 | Caroline Alexander (GBR) | Silvia Rovira Planas (ESP) | Nina Aarrestad (NOR) |
1996 | Paola Pezzo (ITA) | Nadia De Negri (ITA) | Silvia Fürst (SUI) |
1997 | Chantal Daucourt (SUI) | Alla Epifanova (RUS) | Annabella Stopparo (ITA) |
1998 | Laurence Leboucher (FRA) | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Margarita Fullana (ESP) |
1999 | Paola Pezzo (ITA) | Barbara Blatter (SUI) | Margarita Fullana (ESP) |
2000 | Laurence Leboucher (FRA) | Paola Pezzo (ITA) | Caroline Alexander (GBR) |
2001 | Laurence Leboucher (FRA) | Sabine Spitz (GER) | Irina Kalentieva (RUS) |
2002 | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Laurence Leboucher (FRA) | Sabine Spitz (GER) |
2003 | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Irina Kalentieva (RUS) | Margarita Fullana (ESP) |
2004 | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Maja Włoszczowska (POL) | Sabine Spitz (GER) |
2005 | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Maja Włoszczowska (POL) | Margarita Fullana (ESP) |
2006 | Margarita Fullana (ESP) | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) | Sabine Spitz (GER) |
2007 | Sabine Spitz (GER) | Irina Kalentieva (RUS) | Kateřina Nash (CZE) |
2008 | Sabine Spitz (GER) | Irina Kalentieva (RUS) | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) |
2009 | Maja Włoszczowska (POL) | Irina Kalentieva (RUS) | Sabine Spitz (GER) |
2010 | Katrin Leumann (SUI) | Maja Włoszczowska (POL) | Eva Lechner (ITA) |
2011 | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) | Maja Włoszczowska (POL) | Tanja Žakelj (SLO) |
2012 | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) [1] | Esther Süss (SUI) | Sabine Spitz (GER) |
2013 | Tanja Žakelj (SLO) | Eva Lechner (ITA) | Maja Włoszczowska (POL) |
2014 | Tanja Žakelj (SLO) | Blaža Klemenčič (SLO) | Maja Włoszczowska (POL) |
2015 | Jolanda Neff (SUI) | Eva Lechner (ITA) | Blaža Klemenčič (SLO) |
2016 | Jolanda Neff (SUI) | Annika Langvad (DEN) | Sabine Spitz (GER) |
2017 | Jana Belomojina (UKR) | Linda Indergand (SUI) | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) |
2018 | Jolanda Neff (SUI) | Pauline Ferrand-Prévot (FRA) | Githa Michiels (BEL) |
2019 | Jolanda Neff (SUI) | Jana Belomojina (UKR) | Elisabeth Brandau (GER) |
2020 | Pauline Ferrand-Prévot (FRA) | Anne Terpstra (NED) | Jana Belomojina (UKR) |
- Under-23
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2006 | Sarah Koba (SUI) | Tereza Huříková (CZE) | Eva Lechner (ITA) |
2007 | Eva Lechner (ITA) | Elisabeth Osl (AUT) | Tereza Huříková (CZE) |
2008 | Nathalie Schneitter (SUI) | Tanja Zakelj (SLO) | Tereza Huříková (CZE) |
2009 | Aleksandra Dawidowicz (POL) | Alexandra Engen (SWE) | Julie Bresset (FRA) |
2010 | Alexandra Engen (SWE) | Kathrin Stirnemann (SUI) | Tanja Zakelj (SLO) |
2011 | Julie Bresset (FRA) | Annie Last (GBR) | Elisabeth Sveum (NOR) |
2012 | Jolanda Neff (SUI) | Paula Gorycka (POL) | Anne Terpstra (NED) |
2013 | Yana Belomoyna (UKR) | Jenny Rissveds (SWE) | Helen Grobert (GER) |
2014 | Pauline Ferrand-Prevot (FRA) | Jolanda Neff (SUI) | Helen Grobert (GER) |
2015 | Perrine Clauzel (FRA) | Margot Moschetti (FRA) | Monika Żur (POL) |
2016 | Sina Frei (SUI) | Jenny Rissveds (SWE) | Evie Richards (GBR) |
2017 | Sina Frei (SUI) | Alessandra Keller (SUI) | Anne Tauber (NED) |
2018 | Sina Frei (SUI) | Marika Tovo (ITA) | Rocio del Alba García (ESP) |
2019 | Sina Frei (SUI) | Laura Stigger (AUT) | Loana Lecomte (FRA) |
2020 | Loana Lecomte (FRA) | Marika Tovo (ITA) | Viktoria Kirsanova (RUS) |
- Junior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2001 | Maja Włoszczowska (POL) | Pavla Havlíková (CZE) | Petra Bublova (CZE) |
2002 | Bettina Schmid (SUI) | Eva Lechner (ITA) | Petra Bublova (CZE) |
2003 | Bettina Schmid (SUI) | Tereza Huříková (CZE) | Marianne Vos (NED) |
2004 | Emilie Siegenthaler (SUI) | Tereza Huříková (CZE) | Nathalie Schneitter (SUI) |
2005 | Marlena Pyrgies (POL) | Aleksandra Dawidowicz (POL) | Julie Krasniak (FRA) |
2006 | Tanja Zakelj (SLO) | Julie Krasniak (FRA) | Alexandra Engen (SWE) |
2007 | Kathrin Stirnemann (SUI) | Barbara Benkó (HUN) | Ines Thoma (GER) |
2008 | Mona Eiberweiser (GER) | Alla Boyko (UKR) | Kajsa Snihs (SWE) |
2009 | Pauline Ferrand-Prevot (FRA) | Michelle Hediger (SUI) | Anne Terpstra (NED) |
2010 | Linda Indergand (SUI) | Helen Grobert (GER) | Johanna Techt (GER) |
2011 | Jolanda Neff (SUI) | Linda Indergand (SUI) | Johanna Techt (GER) |
2012 | Jenny Rissveds (SWE) | Margot Moschetti (FRA) | Sofia Wiedenroth (GER) |
2013 | Melane Degn (DEN) | Sofia Wiedenroth (GER) | Alessandra Keller (AUT) |
2014 | Alessandra Keller (SUI) | Nicole Koller (SUI) | Sina Frei (SUI) |
2015 | Sina Frei (SUI) | Nicole Koller (SUI) | Ida Jansson (SWE) |
2016 | Sophie Wright (GBR) | Hélène Clauzel (FRA) | Caroline Bohé (DEN) |
2017 | Laura Stigger (AUT) | Loana Lecomte (FRA) | Caroline Bohé (DEN) |
2018 | Laura Stigger (AUT) | Harriet Harnden (GBR) | Tereza Sásková (CZE) |
2019 | Jacqueline Schneebeli (SUI) | Mona Mitterwallner (AUT) | Harriet Harnden (GBR) |
2020 | Mona Mitterwallner (AUT) | Olivia Onesti (FRA) | Puck Pieterse (NED) |
Terreng eliminering
Menn
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2013 | Daniel Federspiel (AUT) | Miha Halzer (SLO) | Sepp Freiburghaus (SUI) |
2014 | Daniel Federspiel (AUT) | Ralph Näf (SUI) | Fabrice Mels (BEL) |
Kvinner
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2013 | Jenny Rissveds (SWE) | Kathrin Stirnemann (SUI) | Ramona Forchini (SUI) |
2014 | Kathrin Stirnemann (SUI) | Linda Indergand (SUI) | Alexandra Engen (SWE) |
Utfor
Menn
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1991 | Christian Taillefer (FRA) | ||
1992 | Jürgen Sprich (GER) | Albert Iten (SUI) | Paul Herijgers (BEL) |
1993 | Jürgen Sprich (GER) | Bruno Zanchi (ITA) | Vincent Julliot (FRA) |
1994 | Nicolas Vouilloz (FRA) | Tommy Johansson (SWE) | Corrado Herin (ITA) |
1995 | François Gachet (FRA) | Nicolas Vouilloz (FRA) | Alexandre Balaud (FRA) |
1996 | Thomas Misser (ESP) | Juergen Beneke (GER) | Gianluca Bonanomi (ITA) |
1997 | Nicolas Vouilloz (FRA) | Corrado Herin (ITA) | Juergen Beneke (GER) |
1998 | Nicolas Vouilloz (FRA) | Corrado Herin (ITA) | Juergen Beneke (GER) |
1999 | Bruno Zanchi (ITA) | ||
2000 | Steve Peat (GBR) | Nicolas Vouilloz (FRA) | Fabien Barel (FRA) |
2001 | Filip Polc (SVK) | Corrado Herin (ITA) | Cédric Gracia (FRA) |
2002 | Ingen konkurranse | ||
2003 | Julien Camelini (FRA) | Mickael Pascal (FRA) | Michael Deldycke (FRA) |
2004 | Steve Peat (GBR) | Fabien Barel (FRA) | Julien Camelini (FRA) |
2005 | Fabien Barel (FRA) | Marc Beaumont (GBR) | Steve Peat (GBR) |
2006 | Gee Atherton (GBR) | Marc Beaumont (GBR) | Fabien Barel (FRA) |
2007 | Joost Wichman (NED) | Romain Saladini (FRA) | Dominik Gspan (SUI) |
2008 | Florent Payet (FRA) | Damien Spagnolo (FRA) | Nick Beer (SUI) |
2009 | Nick Beer (SUI) | Aurélien Giordanengo (FRA) | Rémi Thirion (FRA) |
2010 | Robin Wallner (SWE) | Nick Beer (SUI) | Markus Pekoll (AUT) |
2011 | Ingen konkurranse | ||
2012 | Ingen konkurranse | ||
2013 | Markus Pekoll (AUT) | Manuel Gruber (AUT) | Miran Vauh (SLO) |
- Junior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2010 | Sam Flockhart (GBR) | Oliwer Kangas (SWE) | Zakarias Blom Johansen (NOR) |
2011 | No competition | ||
2012 | No competition | ||
2013 | Francesco Colombo (ITA) | Gianluca Vernassa (ITA) | Jure zabjek (SLO) |
Kvinner
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1991 | Giovanna Bonazzi (ITA) | ||
1992 | Susi Buchwieser (GER) | Giovanna Bonazzi (ITA) | Sophie Kempf (FRA) |
1993 | Giovanna Bonazzi (ITA) | Brigitte Kasper (SUI) | Rita Buergi (SUI) |
1994 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Giovanna Bonazzi (ITA) | Brigitte Kasper (SUI) |
1995 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Giovanna Bonazzi (ITA) | Nina Aarrestad (NOR) |
1996 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Nolvenn Le Caër (FRA) | Mercedes Gonzalez (ESP) |
1997 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Nolvenn Le Caër (FRA) | Giovanna Bonazzi (ITA) |
1998 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | ||
1999 | Florentina Moser (ITA) | ||
2000 | Tracy Moseley (GBR) | Sabrina Jonnier (FRA) | Céline Gros (FRA) |
2001 | Sarah Stieger (SUI) | Fionn Griffiths (GBR) | Tracy Moseley (GBR) |
2002 | Ingen konkurranse | ||
2003 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Marielle Saner (SUI) | Nolvenn Le Caër (FRA) |
2004 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Marielle Saner (SUI) | Tracy Moseley (GBR) |
2005 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Sabrina Jonnier (FRA) | Marielle Saner (SUI) |
2006 | Rachel Atherton (GBR) | Marielle Saner (SUI) | Helen Gaskell (GBR) |
2007 | Sabrina Jonnier (FRA) | Céline Gros (FRA) | Rachel Seydoux (SUI) |
2008 | Sabrina Jonnier (FRA) | Petra Bernhard (AUT) | Floriane Pugin (FRA) |
2009 | Floriane Pugin (FRA) | Emmeline Ragot (FRA) | Céline Gros (FRA) |
2010 | Myriam Nicole (FRA) | Floriane Pugin (FRA) | Anita Ager-Wick (NOR) |
2011 | Ingen konkurranse | ||
2012 | Ingen konkurranse | ||
2013 | Emmeline Ragot (FRA) | Morgane Charre (FRA) | Eva Dimitrova (BUL) |
- Junior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2010 | Fanny Lombard (FRA) | Julie Berteaux (FRA) | Kim Annika Schauff (SUI) |
Maraton
Menn
- Senior
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2002 | Mauro Bettin (ITA) | ||
2003 | Thomas Dietsch (FRA) | Martin Kraler (AUT) | Jure Golcer (SVN) |
2004 | Thomas Dietsch (FRA) | Roland Stauder (ITA) | Alban Lakata (AUT) |
2005 | Hannes Genze (GER) | Andreas Kugler (SUI) | Sandro Späth (SUI) |
2006 | Ralph Näf (SUI) | Thomas Stoll (SUI) | Andreas Kugler (SUI) |
2007 | Christoph Sauser (SUI) | Christoph Soukup (AUT) | Moritz Milatz (GER) |
2008 | Alban Lakata (AUT) | Peter Riis Andersen (DEN) | Urs Huber (SUI) |
2009 | Allan Oras (EST) | Kalle Kriit (EST) | Caspar Austa (EST) |
2010 | Ralph Näf (SUI) | Mirko Celestino (ITA) | Andreas Kugler (SUI) |
2011 | Alexey Medvedev (RUS) | Jukka Vastaranta (FIN) | Tim Bohme (GER) |
2012 | Kristian Hynek (CZE) | Pavel Boudny (CZE) | Alban Lakata (AUT) |
2013 | Alban Lakata (AUT) | Christoph Sauser (SUI) | Kristian Hynek (CZE) |
2014 | Christoph Sauser (SUI) | Jaroslav Kulhavý (CZE) | Christoph Soukup (AUT) |
- Under-23
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2008 | Jakob Nimpf (AUT) | Daniel Federspiel (AUT) | Vivien Legastelois (FRA) |
2010 | Konny Looser (SUI) | Matthias Leisling (GER) | Lorenzo Martelli (ITA) |
2011 | Ingen konkurranse | ||
2012 | Simon Stiebjahn (GER) | Marek Rauchfuss (CZE) | Marcus Nicolai (GER) |
2013 | Bartlomiej Wawak (POL) | Enea Vetsch (SUI) | Christian Pfäffle (GER) |
Kvinner
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2002 | Andrea Huser (SUI) | ||
2003 | Birgit Juengst (GER) | Gunn-Rita Dahle (NOR) | Sandra Klose (GER) |
2004 | Blaža Klemenčič (SLO) | Sandra Klose (GER) | Ilona Bublova (CZE) |
2005 | Pia Sundstedt (FIN) | Birgit Juengst (GER) | Blaža Klemenčič (SLO) |
2006 | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) | Pia Sundstedt (FIN) | Dolores Maechler-Rupp (SUI) |
2007 | Sabine Spitz (GER) | Ariëlle van Meurs (NED) | Esther Süss (SUI) |
2008 | Esther Süss (SUI) | Pia Sundstedt (FIN) | Antonia Wipfli (SUI) |
2009 | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) | Maja Włoszczowska (POL) | Ivanda Eiduka (LAT) |
2010 | Esther Süss (SUI) | Gunn-Rita Dahle Flesjå (NOR) | Pia Sundstedt (FIN) |
2011 | Pia Sundstedt (FIN) | Sally Bigham (GBR) | Elena Giacomuzzi (ITA) |
2012 | Pia Sundstedt (FIN) | Sally Bigham (GBR) | Silke Schmidt (GER) |
2013 | Esther Süss (SUI) | Sally Bigham (GBR) | Sabine Spitz (GER) |
2014 | Tereza Huříková (CZE) | Sally Bigham (GBR) | Borghild Løvset (NOR) |
Parallellslalåm
Menn
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1998 | Michael Marosi (CZE) | ||
1999 | Mickael Deldycke (FRA) | ||
2000 | Mickael Deldycke (FRA) | Steve Peat (GBR) | Karim Amour (FRA) |
2001 | Cédric Gracia (FRA) | Karim Amour (FRA) | Scott Beaumont (GBR) |
Kvinner
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
1998 | Anne-Caroline Chausson (FRA) | ||
1999 | Tracy Moseley (GBR) | ||
2000 | Céline Gros (FRA) | Nolvenn Lecaer (FRA) | Sarah Stieger (SUI) |
2001 | Sabrina Jonnier (FRA) | Fionn Griffiths (GBR) | Tracy Moseley (GBR) |
Blandet stafett
År | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2002 | Frankrike Julien Absalon Jean-Eudes Demaret Laurence Leboucher Cédric Ravanel | Sveits Florian Vogel Barbara Blatter Lukas Flückiger Thomas Kalberer | Tsjekkia Milan Spesny Jaroslav Kulhavý Ilona Bublova Tomas Vokroulik |
2003 | Sveits Ralph Näf Balz Weber Nino Schurter Barbara Blatter | Polen Marcin Karczynski Piotr Formicki Anna Szafraniec Kryspin Pyrgies | Spania Carlos Coloma Angel Espigares Marga Fullana José Antonio Hermida |
2004 | Sveits Ralph Näf Nino Schurter Petra Henzi Florian Vogel | Tyskland Yvonne Kraft Moritz Milatz Stefan Sahm Andi Weinhold | Spania Inaki Lejarreta Marga Fullana José Antonio Hermida |
2005 | Italia Marco Bui Toni Longo Eva Lechner Johannes Schweiggl | Sveits Nino Schurter Martin Fanger Petra Henzi Florian Vogel | Sverige Emil Lindgren Mattias Wengelin Maria Östergren Fredik Kessiakoff |
2006 | Sveits Ralph Näf Petra Henzi Martin Fanger Nino Schurter | Frankrike Cédric Ravanel Severine Hansen Alexis Vuillermoz Stéphane Tempier | Sverige Fredrik Kessiakoff Emil Lindgren Maria Östergren Matthias Wengelin |
2007 | Sveits Florian Vogel Thomas Litscher Petra Henzi Nino Schurter | Frankrike Alexis Vuillermoz Fabien Canal Cécile Ravanel Cédric Ravanel | Italia Yader Zoli Andrea Tiberi Francesco Aulino Eva Lechner |
2008 | Frankrike Jean-Christophe Péraud Arnaud Jouffroy Laurence Leboucher Alexis Vuillermoz | Italia Marco Aurelio Fontana Gerhard Kerschbaumer Eva Lechner Cristian Cominelli | Sverige Emil Lindgren Alexandra Engen Olof Jonsson Alexander Wetterhall |
2009 | Sverige Emil Lindgren Tobias Ludvigsson Matthias Wengelin Alexandra Engen | Sveits Thomas Litscher Ralph Näf Roger Walder Nathalie Schneitter | Nederland Michiel van der Heijden Rudi van Houts Irjan Luttenberg Sanne Paasen |
2010 | Sveits Thomas Litscher Ralph Näf Roger Walder Katrin Leumann | Italia Marco Aurelio Fontana Maximilian Vieider Eva Lechner Gerhard Kerschbaumer | Tsjekkia Ondrej Cink Tomáš Paprstka Tereza Huríková Jan Skarnitzl |
2011 | Frankrike Fabien Canal Victor Koretzky Julie Bresset Maxime Marotte | Sveits Thomas Litscher Lars Forster Nathalie Schneitter Martin Gujan | Italia Marco Aurelio Fontana Gerhard Kerschbaumer Lorenzo Samparisi Eva Lechner |
2012 | Italia Michele Casagrande Gioele Bertolini Eva Lechner Luca Braidot | Sveits Martin Gujan Katrin Leumann Matthias Stirnemann Dominic Zumstein | Nederland Michiel van der Heijden Jesper Slik Anne Terpstra Henk-Jaap Moorlag |
2013 | Italia Gioele Bertolini Eva Lechner Marco Aurelio Fontana Gerhard Kerschbaumer | Sveits Reto Indergand Dominic Grab Jolanda Neff Nino Schurter | Tsjekkia Jan Nesvadba Jan Vastl Katerina Nash Ondrej Cink |
2014 | Frankrike Jordan Sarrou Hugo Pigeon Margot Moschetti Maxime Marotte | Tyskland Ben Zwiehoff Tobias Eise Helen Grobert Moritz Milatz | Italia Maximilian Vieider Moreno Pellizzon Lisa Rabensteiner Marco Aurelio Fontana |
Referanser
- ^ «European Championships: : Event statistics: Medal winners and event presentations».
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) European Mountain Bike and Trials Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
Autoritetsdata