Ronde van Oostenrijk 2006
Ronde van Oostenrijk 2006 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
58e editie | |||||||
Periode | 3 juli – 9 juli | ||||||
Startplaats | Gars am Kamp | ||||||
Finishplaats | Wenen | ||||||
Totale afstand | 1042 km | ||||||
Gem. snelheid | 41.860 km/h | ||||||
Deelnemers | 154 | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Winnaar | Tom Danielson | ||||||
Punten | Danilo Napolitano | ||||||
Bergen | Thomas Rohregger | ||||||
Sprint | Florian Stalder | ||||||
Team | Tenax | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De 58e editie van de wielerwedstrijd Ronde van Oostenrijk (Duits: Österreich-Rundfahrt 2006) werd gehouden van 3 tot en met 9 juli 2006 in Oostenrijk. De meerdaagse wielerkoers maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2006. Van de 154 gestarte renners bereikten 123 coureurs de eindstreep in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen. Titelverdediger was de Spanjaard Juan Miguel Mercado.
Startlijst
- Quick Step-Innergetic
- 1. José Antonio Garrido
- 2. Kevin Hulsmans
- 3. Nick Nuyens
- 4. Sébastien Rosseler
- 5. Guido Trenti
- 6. Geert Verheyen
- 7. Davide Vigano
- 8. Remmert Wielinga
- T-Mobile Team
- 11. Sergej Ivanov
- 12. André Korff
- 13. Stephan Schreck
- 14. Bernhard Kohl
- 15. Daniele Nardello
- 16. František Raboň
- 17. Steffen Wesemann
- 18. Thomas Ziegler
- Phonak Hearing Systems
- 21. Fabrizio Guidi
- 22. Pat McCarty
- 23. Uros Murn
- 24. Luis Fernández
- 25. Florian Stalder
- 26. Johann Tschopp
- 27. David Vitoria
- 28. —
- Lampre-Fondital
- 31. Claudio Corioni
- 32. David Loosli
- 33. Giuliano Figueras
- 34. Danilo Napolitano
- 35. Marco Marzano
- 36. Ruggero Marzoli
- 37. Morris Possoni
- 38. Jaime Castañeda
- Discovery Channel
- 41. Jurgen Van den Broeck
- 41. —
- 42. Volodymyr Bileka
- 43. Janez Brajkovič
- 44. Tom Danielson
- 45. —
- 46. Roger Hammond
- 47. Benoît Joachim
- 48. Jurgen Van Goolen
- Team Rabobank
- 51. Jan Boven
- 52. Graeme Brown
- 53. Marc Wauters
- 54. Gerben Löwik
- 55. Niels Scheuneman
- 56. Roy Sentjens
- 57. Jukka Vastaranta
- 58. Thorwald Veneberg
- Crédit Agricole
- 61. László Bodrogi
- 62. Benoit Poilvet
- 63. Jean-Marc Marino
- 64. Rémi Pauriol
- 65. Kilian Patour
- 66. Sébastien Portal
- 67. Yannick Talabardon
- 68. Nicolas Vogondy
- AG2R Prevoyance
- 71. Mark Scanlon
- 72. John Gadret
- 73. —
- 74. Lloyd Mondory
- 75. Carl Naibo
- 76. David Navas
- 77. Erki Pütsep
- 78. Christophe Riblon
- Liquigas
- 81. Alberto Curtolo
- 82. Mauro Da Dalto
- 83. Dario Andriotto
- 84. Nicola Loda
- 85. Marco Milesi
- 86. Vincenzo Nibali
- 87. Marco Righetto
- 88. —
- Unibet.com
- 91. Ángel Castresana
- 92. Baden Cooke
- 93. Gorik Gardeyn
- 94. Juan Carlos Domínguez
- 95. Frédéric Gabriel
- 96. Marco Serpellini
- 97. Luis Pasamontes
- 98. Matthew Wilson
- Chocolade Jacques-TV
- 101. Benny De Schrooder
- 102. Pieter Ghyllebert
- 103. Serge Pauwels
- 104. Tom Stubbe
- 105. Wesley Van Der Linden
- 106. Frederik Veuchelen
- 107. Jens Renders
- 108. Maarten Wynants
- Naturino-Sapore Di Mare
- 111. Valerio Agnoli
- 112. Luca Ascani
- 113. Murilo Fischer
- 114. Cristian Gasperoni
- 115. Massimiliano Gentili
- 116. Massimo Giunti
- 117. Massimiliano Mori
- 118. Eddy Ratti
- Team Tenax Salmilano
- 121. Fabio Baldato
- 122. Alessandro Bertuola
- 123. Paolo Bossoni
- 124. Massimo Codol
- 125. David McPartland
- 126. Christian Murro
- 127. Roeslan Pidhorny
- 128. Daniele Pietropolli
- Team Wiesenhof Akud
- 131. Gerald Ciolek
- 132. Corey Sweet
- 133. Tomáš Konečný
- 134. Torsten Schmidt
- 135. Marcel Sieberg
- 136. Lubor Tesar
- 137. Gerhard Trampusch
- 138. Gregor Willwohl
- Skil-Shimano
- 141. Yukihiro Doi
- 142. Floris Goesinnen
- 143. Tomoya Kano
- 144. Sebastian Langeveld
- 145. Paul Martens
- 146. Christoph Meschenmoser
- 147. Hidenori Nodera
- 148. Piet Rooijakkers
- Team Vorarlberg
- 151. Josef Benetseder
- 152. Gerrit Glomser
- 153. Pascal Hungerbühler
- 154. Fraser Mac Master
- 155. Andreas Matzbacher
- 156. Harald Morscher
- 157. Werner Riebenbauer
- 158. Patrick Riedesser
- Elk Haus-Simplon
- 161. Michael Pichler
- 162. Peter Pichler
- 163. Christian Pfannberger
- 164. Thomas Rohregger
- 165. Stefan Rucker
- 166. Harald Starzengruber
- 167. Jochen Summer
- 168. Harald Totschnig
- Aposport Krone Linz
- 171. Andrew Bradley
- 172. Georg Lauscha
- 173. Adam Hansen
- 174. Petr Herman
- 175. Jürgen Pauritsch
- 176. Christian Pömer
- 177. Ján Valach
- 178. Michael Weiss
- Team Swiag Teka
- 181. Norbert Dürauer
- 182. Adam Homolka
- 183. Rok Jerse
- 184. Andreas Ortner
- 185. Mario Lexmüller
- 186. Hans Peter Obwaller
- 187. Uros Silar
- Team Plast-Recycling-Austria
- 191. Christian Ebner
- 193. Christian Isak
- 194. Paul Kasis
- 195. Christof Kerschbaum
- 196. Vid Ogris
- 197. David Pavlicek
- 198. Dean Podgornig
Etappe-overzicht
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
1e | 3 juli | Gars am Kamp | Gars am Kamp | 146 km | Danilo Napolitano | Danilo Napolitano |
2e | 4 juli | Linz | Salzburg | 188 km | Fabio Baldato | Fabio Baldato |
3e | 5 juli | Salzburg | Kitzbüheler Horn | 196 km | Christian Pfannberger | Christian Pfannberger |
4e | 6 juli | Kitzbühel | Prägraten | 182 km | Pieter Ghyllebert | |
5e | 7 juli | Wolfsberg | Graz | 170 km | Danilo Napolitano | |
6e | 8 juli | Podersdorf am See | 31 km | László Bodrogi | Tom Danielson | |
7e | 9 juli | Podersdorf am See | Wenen | 129 km | Fabrizio Guidi |
Eindklassementen
Algemeen klassement
| Puntenklassement
Bergklassement
Sprintklassement
Ploegenklassement
|
Bronnen, noten en/of referenties
- cyclingnews
- wvcycling