Aziatische kampioenschappen baanwielrennen 2023
Aziatische kampioenschappen baanwielrennen 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Nilai, Maleisië | ||||||
Jaar | 2023 | ||||||
Data | 14 t/m 19 juni | ||||||
Sport | Baanwielrennen | ||||||
Organisator | Aziatische wielerbond | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Aziatische kampioenschappen baanwielrennen van 2023 vonden plaats van 14 tot 19 juni in de stad Nilai, Maleisië[1]. Er werden wedstrijden gereden bij zowel de elite als bij de junioren op de baan in het Velodrom Nasional.[2]
Medaillewinnaars
Mannen
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
Elite | |||
1 km tijdrit | Fadhil Zonis | Ronaldo Laitonjam | Choi Woo-rim |
Koppelkoers | Japan: Kazushige Kuboki en Shunsuke Imamura | Hongkong: Leung Ka Yu en Leung Chun Wing | Indonesië: Bernard Van Aert en Terry Yudha Kusuma |
Keirin | Azizulhasni Awang | Shinji Nakano | Shah Firdaus Sahrom |
Sprint | Azizulhasni Awang | Kaiya Ota | Kento Yamasaki |
Teamsprint | Japan: Kaiya Ota, Yuta Obara en Yoshitaku Nagasako | China: Guo Shuai, Zhou Yu en Xue Chenxi | Maleisië: Fadhil Zonis, Ridwan Sahrom en Umar Hasbullah |
Achtervolging | Kazushige Kuboki | Shoi Matsuda | Haiao Zhang |
Ploegenachtervolging | Japan: Eiya Hashimoto, Naoki Kojima, Shunsuke Imamura en Kazushige Kuboki | China: Yang Yang, Wentao Sun, Haiao Zhang en Haijiao Sun | Kazachstan: Artyom Zakharov, Dmitriy Noskov, Alisher Zhumakan en Ramis Dinmukhametov |
Puntenkoers | Naoki Kojima | Chang Chih-sheng | Mow Ching Yin |
Scratch | Mohammad Ganjkhanloo | Shunsuke Imamura | Ruslan Yelyubayev |
Afvalkoers | Eiya Hashimoto | Ramis Dinmukhametov | Chun Wing Leung |
Omnium | Eiya Hashimoto | Artyom Zakharov | Park Sang-hoon |
Junioren | |||
1 km tijdrit | Haoran Sun | Rizvan Beisenbayev | Junseon Park |
Koppelkoers | Indonesië: Muhammad Syelhan Nurahmat en Julian Abi Manyu | Maleisië: Muhammad Hafiq Mohd Jafri en New Joe Lau | Zuid-Korea: Lim Jong-won en Gu Seonggwan |
Keirin | Ayumu Yamazaki | Han Sang-Yeon | Hayata Sugiura |
Sprint | Han Xie | Junseon Park | Ayumu Yamazaki |
Teamsprint | China: Tianlong Zou, Han Xie en Haoran Sun | Kazachstan: Ramazan Mukhtar, Rizvan Beisenbayev en Daniyar Shayakhmetov | Zuid-Korea: Junseon Park, Han Sang-Yeon en Jeong Suckwoo |
Achtervolging | Zhengyu Pei | En Teng Zhang | Vadim Belugin |
Ploegenachtervolging | China: Bian Yuheng, Pei Zhengyu, Wu Hanqi en Yang Xiao | Kazachstan: Aslan Silykbek, Vadim Belugin, Zhalgas Abubakar en Vyacheslav Sichkarev | Zuid-Korea: Gu Seonggwan, Lim Jong-won, Jo Jeongu en Shin Dongil |
Puntenkoers | Muhammad Syelhan Nurahmat | Muhammad Hafiq Mohd Jafri | Jeongu Jo |
Scratch | En Teng Zhang | Pourya Yaghoubi | Vadim Belugin |
Afvalkoers | Kensho Kanai | Vyacheslav Sichkarev | Zulfahmi Aiman Zulkurnain |
Omnium | Kensho Kanai | Muhammad Syelhan Nurahmat | En Teng Zhang |
Vrouwen
Onderdeel | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|
Elite | |||
500 m tijdrit | Jiang Yulu | Nurul Izzah Asri | Aki Sakai |
Koppelkoers | Japan: Yumi Kajihara en Tsuyaka Uchino | Zuid-Korea: Lee Ju-mi en | Oezbekistan: Olga Zabelinskaya en Nafosat Kozieva |
Keirin | Mina Sato | Fuko Umekawa | Riyu Ota |
Sprint | Riyu Ohta | Mina Sato | Fuko Umekawa |
Teamsprint | China: Guo Yufang, Bao Shanju en Yuan Liying | Japan: Aki Sakai, Riyu Ohta en Mina Sato | Zuid-Korea: Cho Sun-young, Lee Hye-Jin en Hwang Hyeon-seo |
Achtervolging | Wei Suwan | Lee Ju-mi | Maho Kakita |
Ploegenachtervolging | Japan: Yumi Kajihara, Mizuki Ikeda, Maho Kakita en Tsuyaka Uchino | China: Susu Wang, Hongjie Zhang, Suwan Wei en Xiaoyue Wang | Zuid-Korea: Jieun Shin, Jumi Lee, Ahreum Na en Eunhee Lee |
Puntenkoers | Liu Jiali | Olga Zabelinskaya | Mizuki Ikeda |
Scratch | Yumi Kajihara | Jiali Liu | Sze Wing Lee |
Afvalkoers | Tsuyaka Uchino | Qianyu Yang | Huang Ting-ying |
Omnium | Yumi Kajihara | Lee Sze Wing | Huang Ting-ying |
Junioren | |||
500 m tijdrit | Shuyan Luo | Yunseo Na | Aphisara Srimongkhon |
Koppelkoers | Zuid-Korea: Nahye Kwon en Gyeong-Ryeong Park | Kazachstan: Yelizaveta Sklyarova en Dariya Kazakbay | Oezbekistan: Asal Rizaeva en Sevinch Yuldasheva |
Keirin | Yunseo Na | Nur Alyssa Mohd Farid | Kim Doye |
Sprint | Yunseo Na | Fei Zhou | Xinyi Zhong |
Teamsprint | China: Zhou Fei, Luo Shuyan en Guo Mengyao | Zuid-Korea: Yunseo Na, Kim Do-Kyung en Gu Minji | Taiwan: Lin Jhih Yan, Lee Chai Roug en Li Ya Xun |
Achtervolging | |||
Ploegenachtervolging | Zuid-Korea | Kazachstan | Taiwan |
Puntenkoers | |||
Scratch | Misaki Okamoto | Nahye Kwon | Intan Suraya Tokiman |
Afvalkoers | Misaki Okamoto | Dariya Kazakbay | Chai Roug Lee |
Omnium |