2019-es magyar rövidpályásgyorskorcsolya-bajnokság
magyar rövidpályásgyorskorcsolya-bajnokság (2019) | |||
Adatok | |||
Ország | Magyarország | ||
Rendező város | Budapest | ||
Dátum | szeptember 28–29. | ||
Fő helyszín | Gyakorló Jégcsarnok | ||
|
2019. szeptember 28. és szeptember 29. között rendezték a rövidpályás gyorskorcsolya országos bajnokságot a budapesti Gyakorló Jégcsarnokban, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) szervezésében.[1]
A férfiak 1500 méteres fináléját Liu Shaoang nyerte meg – Krueger Cole és Sziklási András előtt –, míg a hölgyeknél ugyanezen a távon Deanna Lockett győzött, megelőzve Jászapáti Petrát és Sziliczei-Német Rebekát.[2]
A férfi 500 méteres táv döntőjét Liu Shaolin Sándor nyerte öccse, Liu Shaoang előtt, míg az 1000 méteres távon fordított volt a sorrend a két fivér között. A bronzérmek Burján Csabának és Varnyú Alexnek jutottak. Ugyanakkor a nők döntőjének mindkét versenyszámában Jászapáti Petra bizonyult a legjobbnak az ausztrál származású Deanna Lockett előtt, mögöttük 500-on Kónya Zsófia, míg 1000 méteren Bácskai Sára végzett harmadikként.[3]
Versenyszámok
Férfiak
Összetett
# | Sport- egyesület | Név[4] | Pont | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 500 m-en | 500 m-en | 1 000 m-en | ||||
FTC | Liu Shaoang | 99,5 | 1 | 2 | 1 | |
FTC | Liu Shaolin Sándor | 61,5 | 1 | 2 | ||
FTC | Varnyú Alex | 29 | 4 | 4 | 3 |
500 m
# | Sport- egyesület | Név[5] | Idő |
---|---|---|---|
FTC | Liu Shaolin Sándor | 41,585 | |
FTC | Liu Shaoang | 41,718 | |
PSN | Burján Csaba | 41,807 | |
4 | FTC | Varnyú Alex | 41,862 |
5 | MTK | Sziklási András | 42,635 |
6 | FTC | Oláh Bence | 42,752 |
7 | FTC | Nógrádi Bence | 42,989 |
8 | MTK | Tiborcz Dániel | idő nélkül |
9 | FTC | Cole Krueger | 43,083 |
10 | MTK | Vajda Balázs | 43,199 |
11 | MTK | Szász Attila | 43,223 |
12 | MTK | Bontovics Balázs | 46,195 |
13 | SZKE | Jászapáti Péter | 45,511 |
14 | JSE | Zsigó Máté | idő nélkül |
1 000 m
# | Sport- egyesület | Név[6] | Idő |
---|---|---|---|
FTC | Liu Shaoang | 1:31,116 | |
FTC | Liu Shaolin Sándor | 1:31,406 | |
FTC | Varnyú Alex | 1:31,621 | |
4 | PSN | Burján Csaba | 1:32,313 |
5 | FTC | Cole Krueger | 1:33,729 |
6 | MTK | Tiborcz Dániel | 1:33,929 |
7 | MTK | Bontovics Balázs | 1:41,150 |
8 | FTC | Nógrádi Bence | 2:04,910 |
9 | MTK | Szász Attila | 1:53,496 |
10 | MTK | Vajda Balázs | 1:53,648 |
11 | SZKE | Jászapáti Péter | 1:54,060 |
12 | JSE | Zsigó Máté | 2:00,865 |
13 | FTC | Oláh Bence | PEN |
MTK | Sziklási András | PEN |
____
Magyarázat:
• PEN = kizárva
1 500 m
# | Sport- egyesület | Név[7] | Idő |
---|---|---|---|
FTC | Liu Shaoang | 2:25,905 | |
FTC | Cole Krueger | 2:26,208 | |
MTK | Sziklási András | 2:26,342 | |
4 | FTC | Varnyú Alex | 2:27,520 |
5 | SZKE | Jászapáti Péter | 2:28,627 |
6 | MTK | Tiborcz Dániel | 3:37,784 |
7 | FTC | John-Henry Krueger | DNF |
PSN | Burján Csaba | PEN | |
FTC | Liu Shaolin Sándor | DNS | |
10 | MTK | Szász Attila | 2:43,700 |
11 | FTC | Oláh Bence | 2:43,940 |
12 | MTK | Vajda Balázs | 2:44,201 |
13 | JSE | Zsigó Máté | 2:45,090 |
14 | MTK | Bontovics Balázs | időn kívül |
15 | FTC | Nógrádi Bence | PEN |
____
Magyarázat:
• DNF = nem ért célba • DNS = nem állt rajthoz • PEN = kizárva
5 000 m-es váltó
# | Sport- egyesület[8] | A váltó tagjainak neve | Idő |
---|---|---|---|
1. váltó | 6:42,705 | ||
2. váltó | 6:52,205 | ||
3. váltó | 6:58,746 |
Nők
Összetett
# | Sport- egyesület | Név[4] | Pont | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
1 500 m-en | 500 m-en | 1 000 m-en | ||||
SZKE | Jászapáti Petra | 106 | 2 | 1 | 1 | |
FTC | Deanna Lockett | 86,5 | 1 | 2 | 2 | |
MTK | Bácskai Sára | 31,5 | 4 | 4 | 3 |
500 m
# | Sport- egyesület | Név[9] | Idő |
---|---|---|---|
SZKE | Jászapáti Petra | 44,309 | |
FTC | Deanna Lockett | 44,649 | |
SZKE | Kónya Zsófia | 44,883 | |
4 | MTK | Bácskai Sára | 45,496 |
5 | FTC | Sziliczei-Német Rebeka | 45,967 |
6 | JSE | Somogyi Barbara | 47,323 |
7 | SZKE | Kormányos Nina | 47,527 |
8 | MTK | Varga Regina Eszter | 47,672 |
9 | SZKE | Somodi Maja | 47,327 |
10 | MTK | Dobrán Flóra | 47,421 |
11 | JSE | Schönborn Melinda | 47,575 |
12 | MTK | Dobrán Fanni | 48,104 |
13 | JSE | Szőcs Mónika Nikolett | 49,430 |
14 | MTK | Nagy Netti | 51,281 |
15 | FTC | Albert Viktória | 46,449 |
1 000 m
# | Sport- egyesület | Név[10] | Idő |
---|---|---|---|
SZKE | Jászapáti Petra | 1:38,807 | |
FTC | Deanna Lockett | 1:39,328 | |
MTK | Bácskai Sára | 1:40,354 | |
4 | FTC | Sziliczei-Német Rebeka | PEN |
5 | SZKE | Kónya Zsófia | 1:41,608 |
6 | SZKE | Somodi Maja | 1:41,724 |
7 | MTK | Varga Regina Eszter | 1:41,791 |
8 | SZKE | Kormányos Nina | 1:43,849 |
9 | MTK | Dobrán Flóra | 1:46,085 |
10 | MTK | Dobrán Fanni | 1:48,253 |
11 | JSE | Szőcs Mónika Nikolett | 1:50,523 |
12 | JSE | Somogyi Barbara | PEN |
13 | JSE | Schönborn Melinda | 1:57,524 |
14 | MTK | Nagy Netti | 1:57,683 |
____
Magyarázat:
• PEN = kizárva
1 500 m
# | Sport- egyesület | Név[11] | Idő |
---|---|---|---|
FTC | Deanna Lockett | 2:35,516 | |
SZKE | Jászapáti Petra | 2:35,676 | |
FTC | Sziliczei-Német Rebeka | 2:35,779 | |
4 | MTK | Bácskai Sára | 2:36,130 |
5 | SZKE | Kónya Zsófia | 2:37,609 |
6 | JSE | Somogyi Barbara | 2:37,873 |
7 | MTK | Varga Regina Eszter | 2:43,350 |
8 | JSE | Szőcs Mónika Nikolett | 2:45,022 |
9 | SZKE | Somodi Maja | 2:32,282 |
10 | MTK | Dobrán Fanni | 2:34,269 |
11 | FTC | Albert Viktória | 2:35,568 |
12 | JSE | Schönborn Melinda | 2:36,202 |
13 | MTK | Nagy Netti | 2:44,131 |
14 | SZKE | Kormányos Nina | 2:50,597 |
15 | MTK | Dobrán Flóra | 3:01,042 |
3 000 m-es váltó
# | Sport- egyesület[12] | A váltó tagjainak neve | Idő |
---|---|---|---|
1. váltó | 4:14,429 | ||
2. váltó | 4:23,900 |
Vegyes
2 000 m-es váltó
# | Sport- egyesület[13] | A váltó tagjainak neve | Idő |
---|---|---|---|
1. vegyes váltó | 2:47,637 | ||
2. vegyes váltó | 2:48,115 | ||
3. vegyes váltó | 2:48,627 | ||
4 | 4. vegyes váltó | 2:51,651 | |
5 | 5. vegyes váltó | 2:57,300 | |
6 | 6. vegyes váltó | 3:19,409 |
Serdülő (Novice) ’B’
Fiúk
Összetett
# | Sport- egyesület | Név | Helyezés[14] | Legjobb idő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
777 m-en[Megj 1] | 1500 m-en | 500 m-en | 1000 m-en | ||||
MTK | Zhang Yu Jie Dominik | 3. | 1. | 4. | 1. | 45,900 | |
JSE | Zsigó Bence | 1. | 7. | 1. | 2. | 45,340 | |
FTC | Vida Ádám | 2. | 5. | 2. | 4. | 45,825 | |
4. | TKKSE | Szilágyi Ábel | 4. | 3. | 3. | 3. | 45,530 |
5. | FTC | Csizmadia Márk | 6. | 2. | 5. | 5. | 46,076 |
6. | TKKSE | Gera Márton | 7. | 4. | 6. | 6. | 47,770 |
7. | FTC | Végi Dániel | 5. | 6. | 7. | 7. | 1:14,061 |
500 m
# | Sport- egyesület | Név[14] | Idő |
---|---|---|---|
JSE | Zsigó Bence | 45,751 | |
FTC | Vida Ádám | 45,847 | |
TKKSE | Szilágyi Ábel | 46,006 | |
4 | MTK | Zhang Yu Jie Dominik | időn kívül |
5 | FTC | Csizmadia Márk | 47,372 |
6 | TKKSE | Gera Márton | 47,778 |
7 | FTC | Végi Dániel | PEN |
____
Magyarázat:
• PEN = kizárva
1 000 m
# | Sport- egyesület | Név[14] | Idő |
---|---|---|---|
MTK | Zhang Yu Jie Dominik | 1:49,861 | |
JSE | Zsigó Bence | 1:50,029 | |
TKKSE | Szilágyi Ábel | 1:50,200 | |
4 | FTC | Vida Ádám | 1:50,348 |
5 | FTC | Csizmadia Márk | 1:55,437 |
6 | TKKSE | Gera Márton | 1:55,683 |
1 500 m
# | Sport- egyesület | Név[14] | Idő |
---|---|---|---|
MTK | Zhang Yu Jie Dominik | 2:40,271 | |
FTC | Csizmadia Márk | 2:40,453 | |
TKKSE | Szilágyi Ábel | 2:40,780 | |
4 | TKKSE | Gera Márton | 2:41,053 |
5 | FTC | Vida Ádám | 2:41,754 |
6 | FTC | Végi Dániel | 3:04,172 |
7 | JSE | Zsigó Bence | PEN |
____
Magyarázat:
• PEN = kizárva
Megjegyzések
- ↑ A versenyzők először futnak egy 7 körös egyenkénti indításos tesztet.
Jegyzetek
- ↑ 2019. évi Rövidpályás Gyorskorcsolya Magyar Bajnokság (2019) (PDF formátum) (magyar nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. szeptember 29.)
- ↑ Rp. gyorskori. Krueger John-Henry súlyos sérülése az ob-n (magyar nyelven). nemzetisport.hu, 2019. szeptember 28. (Hozzáférés: 2019. szeptember 29.)
- ↑ Rövidpályás gyorskorcsolya ob. Liu Shaoang és Jászapáti Petra is megvédte címét (magyar nyelven). ma.hu, 2019. szeptember 29. (Hozzáférés: 2019. szeptember 29.)
- ↑ a b Rövidpályás gyorskorcsolya. Liu Shaoang és Jászapáti megvédte címét az ob-n (magyar nyelven). nemzetisport.hu, 2019. szeptember 29. (Hozzáférés: 2019. október 1.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Men 500 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 1.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Men 1000 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Men 1500 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Relay Men Final 5000 m (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Ladies 500 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Ladies 1000 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Ladies 1500 m results (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Relay Ladies Final3000 m (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ Hungarian National Championships 2019. Mixed Gender Relay Final A-B (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 6.)
- ↑ a b c d NOVICE ’B’ (Hungarian National Championships 2019) (angol nyelven). shorttracklive.info. (Hozzáférés: 2019. október 8.)