Seznam olympijských medailistů v jezdectví – jezdecká všestrannost jednotlivci
Jezdecká všestrannost - jednotlivci
- Do programu olympijských her zařazena tato disciplína od roku 1912.
Rok | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
LOH 1912 | Axel Nordlander Švédsko (SWE) | Friedrich von Rochow Německo (GER) | Jean Cariou Francie (FRA) |
LOH 1920 | Helmer Mörner Švédsko (SWE) | Åge Lundström Švédsko (SWE) | Ettore Caffaratti Itálie (ITA) |
LOH 1924 | Adolph Dirk van der Voort van Zijp Nizozemsko (NED) | Frode Kirkebjerg Dánsko (DEN) | Sloan Doak Spojené státy americké (USA) |
LOH 1928 | Charles Pahud de Mortanges Nizozemsko (NED) | Gerard Pieter de Kruijff Nizozemsko (NED) | Bruno Neumann Německo (GER) |
LOH 1932 | Charles Pahud de Mortanges Nizozemsko (NED) | Earl Foster Thomson Spojené státy americké (USA) | Clarence von Rosen ml. Švédsko (SWE) |
LOH 1936 | Ludwig Stubbendorff Německo (GER) | Earl Foster Thomson Spojené státy americké (USA) | Hans Mathiesen-Lunding Dánsko (DEN) |
LOH 1948 | Bernard Chevallier Francie (FRA) | Frank Henry Spojené státy americké (USA) | Robert Selfelt Švédsko (SWE) |
LOH 1952 | Hans von Blixen-Fineckeml. Švédsko (SWE) | Guy Lefrant Francie (FRA) | Wilhelm Büsing Německo (GER) |
LOH 1956 | Petrus Kastenman Švédsko (SWE) | August Lütke-Westhues Tým sjednoceného Německa (EUA) | Frank Weldon Velká Británie (GBR) |
LOH 1960 | Lawrence Morgan Austrálie (AUS) | Neale Lavis Austrálie (AUS) | Anton Bühler Švýcarsko (SUI) |
LOH 1964 | Mauro Checcoli Itálie (ITA) | Carlos Moratorio Argentina (ARG) | Fritz Ligges Tým sjednoceného Německa (EUA) |
LOH 1968 | Jean-Jacques Guyon Francie (FRA) | Derek Allhusen Velká Británie (GBR) | Michael Owen Page Spojené státy americké (USA) |
LOH 1972 | Richard Meade Velká Británie (GBR) | Alessandro Argenton Itálie (ITA) | Jan Jönsson Švédsko (SWE) |
LOH 1976 | Edmund Coffin Spojené státy americké (USA) | John Michael Plumb Spojené státy americké (USA) | Karl Schultz Západní Německo (FRG) |
LOH 1980 | Federico Euro Roman Itálie (ITA) | Alexandr Blinov Sovětský svaz (URS) | Jurij Salnikov Sovětský svaz (URS) |
LOH 1984 | Mark Todd Nový Zéland (NZL) | Karen Stivesová Spojené státy americké (USA) | Virginia Holgateová Velká Británie (GBR) |
LOH 1988 | Mark Todd Nový Zéland (NZL) | Ian Stark Velká Británie (GBR) | Virginia Lengová Velká Británie (GBR) |
LOH 1992 | Matthew Ryan Austrálie (AUS) | Herbert Blöcker Německo (GER) | Blyth Tait Nový Zéland (NZL) |
LOH 1996 | Blyth Tait Nový Zéland (NZL) | Sally Clarková Nový Zéland (NZL) | Kerry Millikinová Spojené státy americké (USA) |
LOH 2000 | David O'Connor Spojené státy americké (USA) | Andrew Hoy Austrálie (AUS) | Mark Todd Nový Zéland (NZL) |
LOH 2004 | Leslie Law Velká Británie (GBR) | Kimberly Seversonová Spojené státy americké (USA) | Philippa Funnellová Velká Británie (GBR) |
LOH 2008 | Hinrich Romeike Německo (GER) | Gina Milesová Spojené státy americké (USA) | Kristina Cooková Velká Británie (GBR) |
LOH 2012 | Michael Jung Německo (GER) | Sara Algotsson Ostholt Švédsko (SWE) | Sandra Auffarth Německo (GER) |
LOH 2016 | Michael Jung Německo (GER) | Astier Nicolas Francie (FRA) | Phillip Dutton Spojené státy americké (USA) |
LOH 2020 | Julia Krajewski Německo (GER) | Tom McEwen Velká Británie (GBR) | Andrew Hoy Austrálie (AUS) |
Jezdectví na letních olympijských hrách | |
---|---|
LOH | Paříž 1900 • 1904–1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne/Stockholm 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 |
Seznamy medailistů | drezúra – jednotlivci • drezúra – družstva • jezdecká všestrannost – jednotlivci • jezdecká všestrannost – družstva • parkurové skákání – jednotlivci • parkurové skákání – družstva • ukončené disciplíny |