Plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013
plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013 | |
---|---|
Místo | Palau Sant Jordi |
Země | Španělsko |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2013 |
Předchozí | plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2011 |
Následující | plavání na mistrovství světa v plaveckých sportech 2015 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání v olympijském 50 m bazénu na mistrovství světa v plaveckých sportech za rok 2013 proběhly v Barceloně, Španělsko ve dnech 28. července až 4. srpna 2013.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2013.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | César Cielo (BRA) | 21,32 | Vladimir Morozov (RUS) | 21,47 | George Bovell (TTO) | 21,57 |
100 m volný způsob | James Magnussen (AUS) | 47,71 | James Feigen (USA) | 47,82 | Nathan Adrian (USA) | 47,84 |
200 m volný způsob | Yannick Agnel (FRA) | 1:44,20 | Conor Dwyer (USA) | 1:45,32 | Danila Izotov (RUS) | 1:45,59 |
400 m volný způsob | Sun Jang (CHN) | 3:41,59 | Kósuke Hagino (JPN) | 3:44,82 | Connor Jaeger (USA) | 3:44,85 |
800 m volný způsob | Sun Jang (CHN) | 7:41,36 | Michael McBroom (USA) | 7:43,60 | Ryan Cochrane (CAN) | 7:43,70 |
1500 m volný způsob | Sun Jang (CHN) | 14:41,15 | Ryan Cochrane (CAN) | 14:42,48 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 14:45,37 |
50 m znak | Camille Lacourt (FRA) | 24,42 | Jérémy Stravius (FRA) Matthew Grevers (USA) | 24,54 | — | — |
100 m znak | Matthew Grevers (USA) | 52,93 | David Plummer (USA) | 53,12 | Jérémy Stravius (FRA) | 53,21 |
200 m znak | Ryan Lochte (USA) | 1:53,79 | Radosław Kawęcki (POL) | 1:54,24 | Tyler Clary (USA) | 1:54,64 |
50 m motýlek | César Cielo (BRA) | 23,01 | Eugene Godsoe (USA) | 23,05 | Frédérick Bousquet (FRA) | 23,11 |
100 m motýlek | Chad le Clos (RSA) | 51,06 | László Cseh (HUN) | 51,45 | Konrad Czerniak (POL) | 51,46 |
200 m motýlek | Chad le Clos (RSA) | 1:54,32 | Paweł Korzeniowski (POL) | 1:55,01 | Wu Pcheng (CHN) | 1:55,09 |
50 m prsa | Cameron van der Burgh (RSA) | 26,77 | Christian Sprenger (AUS) | 26,78 | Giulio Zorzi (RSA) | 27,04 |
100 m prsa | Christian Sprenger (AUS) | 58,79 | Cameron van der Burgh (RSA) | 58,97 | Felipe Lima (BRA) | 59,65 |
200 m prsa | Dániel Gyurta (HUN) | 2:07,23 | Marco Koch (GER) | 2:08,54 | Matti Mattsson (FIN) | 2:08,95 |
200 m polohový závod | Ryan Lochte (USA) | 1:54,98 | Kósuke Hagino (JPN) | 1:56,29 | Thiago Pereira (BRA) | 1:56,30 |
400 m polohový závod | Daija Seto (JPN) | 4:08,69 | Chase Kalisz (USA) | 4:09,22 | Thiago Pereira (BRA) | 4:09,48 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 24,05 | Cate Campbellová (AUS) | 24,14 | Francesca Halsallová (GBR) | 24,30 |
100 m volný způsob | Cate Campbellová (AUS) | 52,34 | Sarah Sjöströmová (SWE) | 52,89 | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 53,42 |
200 m volný způsob | Melissa Franklinová (USA) | 1:54,81 | Federica Pellegriniová (ITA) | 1:55,14 | Camille Muffatová (FRA) | 1:55,72 |
400 m volný způsob | Kathleen Ledecká (USA) | 3:59,82 | Melani Costaová (ESP) | 4:02,47 | Lauren Boyleová (NZL) | 4:03,89 |
800 m volný způsob | Kathleen Ledecká (USA) | 8:13,86 | Lotte Friisová (DEN) | 8:16,32 | Lauren Boyleová (NZL) | 8:18,58 |
1500 m volný způsob | Kathleen Ledecká (USA) | 15:36,53 | Lotte Friisová (DEN) | 15:38,88 | Lauren Boyleová (NZL) | 15:44,71 |
50 m znak | Čao Ťing (CHN) | 27,29 | Fu Jüan-chuej (CHN) | 27,39 | Aja Terakawaová (JPN) | 27,53 |
100 m znak | Melissa Franklinová (USA) | 58,42 | Emily Seebohmová (AUS) | 59,06 | Aja Terakawaová (JPN) | 59,23 |
200 m znak | Melissa Franklinová (USA) | 2:04,76 | Belinda Hockingová (AUS) | 2:06,66 | Hilary Caldwellová (CAN) | 2:06,80 |
50 m motýlek | Jeanette Ottesenová (DEN) | 25,24 | Lu Jing (CHN) | 25,42 | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 25,53 |
100 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 56,53 | Alicia Couttsová (AUS) | 56,97 | Dana Vollmerová (USA) | 57,24 |
200 m motýlek | Liou C'-ke (CHN) | 2:04,59 | Mireia Belmonteová (ESP) | 2:04,78 | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:05,59 |
50 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 29,52 | Rūta Meilutisová (LTU) | 29,59 | Jessica Hardyová (USA) | 29,80 |
100 m prsa | Rūta Meilutisová (LTU) | 1:04,42 | Julija Jefimovová (RUS) | 1:05,02 | Jessica Hardyová (USA) | 1:05,52 |
200 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 2:19,41 | Rikke Møller Pedersenová (DEN) | 2:20,08 | Micah Lawrenceová (USA) | 2:22,37 |
200 m polohový závod | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:07,92 | Alicia Couttsová (AUS) | 2:09,39 | Mireia Belmonteová (ESP) | 2:09,45 |
400 m polohový závod | Katinka Hosszúová (HUN) | 4:30,41 | Mireia Belmonteová (ESP) | 4:31,21 | Elizabeth Beiselová (USA) | 4:31,69 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Francie Francie (FRA) (Yannick Agnel, Florent Manaudou, Fabien Gilot, Jérémy Stravius, (r)Amaury Leveaux, (r)Grégory Mallet, (r)William Meynard) | 3:11,18 | USA USA (USA) (Nathan Adrian, Ryan Lochte, Anthony Ervin, James Feigen, (r)Richard Berens, (r)Conor Dwyer) | 3:11,42 | Rusko Rusko (RUS) (Andrey Grečin, Nikita Lobincev, Vladimir Morozov, Danila Izotov, (r)Jevgenij Lagunov, (r)Alexandr Suchorukov) | 3:11,44 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Conor Dwyer, Ryan Lochte, Charlie Houchin, Richard Berens, (r)Matthew McLean, (r)Michael Klueh) | 7:01,72 | Rusko Rusko (RUS) (Danila Izotov, Nikita Lobincev, Arťom Lobuzov, Alexandr Suchorukov) | 7:03,92 | Čína Čína (CHN) (Wang Šun, Chao Jün, Li Jün-čchi, Sun Jang, (r)Lu Č'-wu) | 7:04,74 |
4×100 m polohový závod | Francie Francie (FRA) (Camille Lacourt, Giacomo Perez-Dortona, Jérémy Stravius, Fabien Gilot) | 3:31,51 | Austrálie Austrálie (AUS) (Ashley Delaney, Christian Sprenger, Tommaso D'Orsogna, James Magnussen, (r)Kenneth To, (r)Cameron McEvoy) | 3:31,64 | Japonsko Japonsko (JPN) (Rjósuke Irie, Kósuke Kitadžima, Takuró Fudžii, Šinri Šioura) | 3:32,26 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | USA USA (USA) (Melissa Franklinová, Natalie Coughlinová, Shannon Vreelandová, Megan Romanová, (r)Simone Manuelová, (r)Elizabeth Peltonová) | 3:32,31 | Austrálie Austrálie (AUS) (Cate Campbellová, Bronte Campbellová, Emma McKeonová, Alicia Couttsová, (r)Brittany Elmslieová, (r)Emily Seebohmová) | 3:32,43 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Elise Bouwensová, Femke Heemskerková, Inge Dekkerová, Ranomi Kromowidjojová, (r)Elise Bouwensová) | 3:35,77 |
4×200 m volný způsob | USA USA (USA) (Kathleen Ledecká, Shannon Vreelandová, Karlee Bispová, Melissa Franklinová, (r)Chelsea Chenaultová, (r)Madeline DiRadová, (r)Jordan Matternová) | 7:45,14 | Austrálie Austrálie (AUS) (Bronte Barrattová, Kylie Palmerová, Brittany Elmslieová, Alicia Couttsová, (r)Emma McKeonová, (r)Ami Matsuová) | 7:47,08 | Francie Francie (FRA) (Camille Muffatová, Charlotte Bonnetová, Mylène Lazareová, Coralie Balmyová, (r)Isabelle Mabbouxová) | 7:48,43 |
4×100 m polohový závod | USA USA (USA) (Melissa Franklinová, Jessica Hardyová, Dana Vollmerová, Megan Romanová, (r)Elizabeth Peltonová, (r)Breeja Larsonová, (r)Claire Donahueová, (r)Shannon Vreelandová) | 3:53,23 | Austrálie Austrálie (AUS) (Emily Seebohmová, Sally Fosterová, Alicia Couttsová, Cate Campbellová, (r)Samantha Marshallová, (r)Emma McKeonová) | 3:55,22 | Rusko Rusko (RUS) (Darija Ustinovová, Julija Jefimovová, Svetlana Čimrovová, Veronika Popovová, (r)Anna Belousovová) | 3:56,47 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 40 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Muži + Ženy | Celkem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | ||||||
1. | USA USA (USA) | 4 | 8 | 3 | 9 | 0 | 5 | 13 | 8 | 8 | 29 | |||
2. | Čína Čína (CHN) | 3 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 5 | 2 | 2 | 9 | |||
3. | Francie Francie (FRA) | 4 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 4 | 9 | |||
4. | Austrálie Austrálie (AUS) | 2 | 2 | 0 | 1 | 8 | 0 | 3 | 10 | 0 | 13 | |||
5. | Jižní Afrika Jižní Afrika (RSA) | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 5 | |||
5. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 5 | |||
7. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 8 | |||
8. | Brazílie Brazílie (BRA) | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 5 | |||
9. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 4 | |||
10. | Japonsko Japonsko (JPN) | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | 6 | |||
11. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
11. | Litva Litva (LTU) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | |||
13. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 4 | |||
14. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | 4 | |||
15. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | |||
16. | Kanada Kanada (CAN) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | |||
17. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | |||
18. | Německo Německo (GER) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | |||
19. | Nový Zéland Nový Zéland (NZL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | |||
20. | Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago (TTO) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
20. | Finsko Finsko (FIN) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
20. | Spojené království Spojené království (GBR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | |||
Celkem | 20 | 21 | 19 | 20 | 20 | 20 | 40 | 41 | 39 | 120 |
Odkazy
Reference
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Španělsko | Sport