Aréna Ahoy Rotterdam Mistrovství světa ve sportovní gymnastice 2010 bylo v pořadí 42. šampionátem ve sportovní gymnastice , které probíhalo v Rotterdamu. Nizozemsko hostilo tuto vrcholnou událost podruhé v historii, když ve stejném historickém městě se soutěž uskutečnila již v roce 1987. Zúčastnilo se ji celkově 73 federací, z toho 53 mužských a 44 ženských národních výprav. Do jednotlivých disciplín zasáhlo 615 gymnastů, z toho 343 mužů a 272 žen. Organizátorem byla Mezinárodní gymnastická federace (FIG).[ 1]
Dějištěm se mezi 12.–16. říjnem 2010 stala víceúčelová aréna Ahoy Rotterdam, v níž proběhly kvalifikace a finále standardních individuálních soutěží, včetně víceboje jednotlivců. Na rozdíl od předešlého ročníku 2009 se konaly také soutěže družstev ve víceboji.
Nejvíce medailí vybojovala ruská gymnastka Alija Mustafinová , když získala dva zlaté a tři stříbrné kovy. Mezi muži byl nejúspěšnější Kóhei Učimura , jenž se podílel na všech čtyřech japonských medailích. V individuálních soutěžích zkompletoval celou sadu, když si odvezl zlato, stříbro i bronz. Ve víceboji družstev byl navíc členem stříbrného japonského týmu. Pořadí národů vyhrála Čína s devíti medailemi, v poměru čtyř zlatých, čtyř stříbrných a jedné bronzové.
Účastnické země Mistrovství světa se zúčastnilo 73 národních výprav.
Medailisté
Muži Závod Zlato Stříbro Bronz víceboj týmů (detaily ) Čína Čína 274,997 Japonsko Japonsko 273,769 Německo Německo 271,252 víceboj (detaily ) Kóhei Učimura 92,331 Philipp Boy 90,048 Jonathan Horton 89,864 prostná (detaily ) Eleftherios Kosmidis 15,700 Kóhei Učimura 15,533 Daniel Purvis 15,366 kůň našíř (detaily ) Krisztián Berki 15,833 Louis Smith 15,733 Prashanth Sellathurai 15,566 kruhy (detaily ) Čchen I-ping 15,900 Jen Ming-jung 15,700 Matteo Morandi 15,666 přeskok (detaily ) Thomas Bouhail 16,449 Anton Golocuckov 16,366 Dzmitry Kaspiarovich 16,316 bradla (detaily ) Feng Če 15,966 Teng Haibin 15,616 Kóhei Učimura 15,500 hrazda (detaily ) Čang Čcheng-lung 16,166 Epke Zonderland 16,033 Fabian Hambüchen 15,966
Ženy Závod Zlato Stříbro Bronz víceboj týmů (detaily ) Rusko Rusko 175,397 Spojené státy americké Spojené státy americké 175,196 Čína Čína 174,781 víceboj (detaily ) Alija Mustafinová 61,032 Jang I-lin 59,998 Rebecca Brossová 58,966 prostná (detaily ) Lauren Mitchellová 14,833 Alija Mustafinová Diana Maria Chelaruová 14,766 14,766 přeskok (detaily ) Alicia Sacramoneová 15,200 Alija Mustafinová 15,066 Jade Barbosová 14,799 bradla (detaily ) Elizabeth Tweddleová 15,733 Alija Mustafinová 15,600 Rebecca Brossová 15,066 kladina (detaily ) Ana Porgrasová 15,366 Rebecca Brossová Teng Lin-lin 15,233 15,233
Pořadí národů
Finále jednotlivých nářadí
Víceboj mužských družstev gymnasta stát datum narození věk nejmladší Yang Hak-Seon Jižní Korea 06/12/92 17 let nejstarší Jevgenij Spiridonov Německo 02/04/82 28 let
Pořadí gymnasta celkem 1. Čína 44.333 43.099 46.800 47.999 46.733 46.033 274.997 Čchen I-ping – – 16.000 15.866 – – Feng Če 14.700 – – 16.100 15.900 15.133 Tcheng Chaj-pin – 15.466 – – 15.633 15.000 Jen Ming-jung – 13.200 15.600 – – – Lu Po 14.700 14.433 15.200 16.033 15.200 – Čang Čcheng-lung 14.933 – – – – 15.900 2. Japonsko Japonsko 44.198 44.633 44.532 48.183 46.624 45.599 273.769 Kóhei Učimura 15.266 14.733 – 16.250 15.633 15.133 Kodži Jamamuro – – 15.366 16.400 – – Kodži Uemacu 14.766 – – 15.533 15.533 16.033 Kazuhito Tanaka – – 14.166 – 15.458 14.433 Kenja Kobajaši – 14.800 15.000 – – – Tacuki Nakašima 14.166 15.100 – – – – 3. Německo Německo 44.032 43.132 44.857 47.799 45.333 46.099 271.252 Philipp Boy 14.866 14.566 14.658 16.166 15.400 15.800 Fabian Hambuechen – – 14.933 – 15.333 15.933 Thomas Taranu – – 15.266 – – – Jevgenij Spiridonov 14.100 13.600 – – – 14.366 Sebastian Krimmer – 14.966 – 15.533 14.600 – Matthias Fahrig 15.066 – – 16.100 – – 4. Spojené státy 43.566 40.032 44.833 47.566 45.016 46.999 268.012 Christopher Brooks – 13.466 – 15.833 15.116 15.533 Christopher Cameron – 13.100 13.800 – – – Jonathan Horton 14.000 – 15.500 15.500 15.200 15.633 Steven Legendre 15.266 – – 16.233 – – Danell Leyva – 13.466 – – 14.700 15.833 Brandon Wynn 14.300 – 15.533 – – – 5. Francie Francie 42.132 43.598 43.399 46.357 44.483 43.499 263.468 Hamilton Sabot – 14.266 14.400 – 15.075 14.900 Cyril Tommasone 12.766 15.466 – – 14.808 – Arnald Willig – 13.866 14.633 15.258 14.600 13.733 Thomas Bouhail 14.833 – – 16.066 – – Gael da Silva 14.533 – 14.366 15.033 – 14.866 6. Rusko Rusko 42.466 42.599 44.374 46.899 44.566 41.266 263.170 Sergej Chorochordin – 14.233 14.866 – 14.900 13.533 Maxim Děvjatovskij 14.466 – 15.233 – 14.966 13.300 David Beljavskij 13.100 14.800 – 15.700 14.700 14.433 Anton Golotcuckov 14.900 – – 16.133 – – Igor Pachomenko – 14.566 14.275 – – – Andrej Čerkasov – – – 15.066 – – 7. Spojené království Spojené království 41.775 43.899 41.932 47.899 42.932 42.666 261.103 Kristian Thomas 13.200 – 14.333 – – 14.333 Daniel Purvis 14.850 13.533 – 15.933 14.766 14.233 Samuel Hunter – 14.566 – – 13.566 14.100 Theo Seager 13.725 – 13.266 15.900 – – Ruslan Panteleymonov – – 14.333 16.066 14.600 – Louis Smith – 15.800 – – – – 8. Jižní Korea Jižní Korea 42.433 41.099 42.649 48.132 42.999 42.640 259.952 Yoo Won-Chul – – 14.833 – 14.600 12.466 Kim Ji-Hoon 14.100 13.133 – – – 15.308 Sin Seob – – 14.100 – – – Kim Soo-Myun 14.833 13.500 – 15.833 14.566 14.866 Yang Hak-Seon 13.500 – 13.666 16.666 – – Ha Chang-Ju – 14.466 – 15.633 13.833 –
Víceboj jednotlivců Do kvalifikace nastoupilo 299 gymnastů a 164 z nich se představilo na všech šesti nářadích. Každá země mohla nominovat nejvýše šest závodníků, ale nejvýše dva reprezentanti každého svazu mohli postoupit do 24členného finále. Američan Steven Legendre, Japonec Kenja Kobajaši a Brit Kristian Thomas, obsadili 15., 16. a 17. příčku, ale byli třetími v redukovaném žebříčku svých reprezentací, proto nepostoupili do finále. Dalšími, kterých se toto omezení dotklo, se stali devatenáctý Brit Ruslan Panelejmonov a dvacátý první Rus Andrej Čerkasov . Kvalifikaci vyhrál Japonec Kóhei Učimura s více než dvoubodým náskokem na Philippa Boye.[ 2]
gymnasta stát datum narození věk nejmladší Danell Leyva Spojené státy 30/1/91 18 let nejstarší Jevgenij Spiridonov Německo 02/04/82 28 let
Pořadí gymnasta celkem 1. Kóhei Učimura (JPN ) 15.566 15.000 15.133 16.266 15.300 15.066 92.331 2. Philipp Boy (GER ) 15.000 14.666 14.566 15.650 15.166 15.000 90.048 3. Jonathan Horton (USA ) 14.866 13.833 15.366 15.566 15.200 15.033 89.864 4. Mykola Kuksenkov (UKR ) 14.666 14.766 14.600 15.700 14.933 15.166 89.831 5. Daniel Purvis (GBR ) 15.066 14.300 14.166 15.900 14.933 14.600 88.965 6. Lu Po (CHN ) 14.366 14.366 14.800 16.033 14.766 14.633 88.964 7. Sergej Chorochordin (RUS ) 14.433 14.466 14.933 15.466 14.066 15.300 88.664 8. Kodži Uemacu (JPN ) 14.566 14.200 13.733 15.556 15.533 14.800 88.398 9. Samuel Hunter (GBR ) 14.433 14.966 14.033 15.600 14.700 14.633 88.365 10. Alexander Šatilov (ISR ) 15.200 14.066 13.941 15.666 14.666 14.666 88.205 11. Tcheng Chaj-pin (CHN ) 14.033 14.000 14.033 15.791 15.533 14.766 88.156 12. Kim Soo-Myun (KOR ) 13.700 15.000 13.733 15.966 14.800 14.800 87.999 13. Cyril Tommasone (FRA ) 14.100 15.533 14.091 15.333 14.633 13.866 87.556 14. Anton Fokin (UZB ) 14.083 14.466 14.133 15.683 15.133 13.933 87.431 15. Tomás González (CHI ) 15.191 13.366 14.466 15.966 14.400 13.833 87.222 16. Flavius Koczi (ROU ) 14.266 13.900 14.375 16.433 14.650 13.333 86.957 17. Jevgenij Spiridonov (GER ) 14.166 14.466 14.200 15.383 14.333 14.500 86.498 18. Danell Leyva (USA ) 14.733 12.900 14.325 15.666 13.566 15.666 86.856 19. Maxim Děvjatovskij (RUS ) 14.900 11.116 15.066 16.066 15.033 14.566 86.797 20. Dzmitry Savitski (BLR ) 13.816 14.000 14.566 15.500 14.950 13.900 86.732 21. Yoo Won-Chul (KOR ) 13.633 12.500 14.825 15.500 14.866 15.066 86.390 22. Luis Vargas Velásquez (PUR ) 13.100 14.133 13.933 15.516 14.733 14.833 86.248 23. Luis Rivera (PUR ) 14.400 14.100 14.866 15.900 12.533 13.700 85.499 24. Sergio Muñoz (ESP ) 13.336 12.666 14.466 15.900 12.900 14.466 83.764
Prostná mužů Medailisté víceboje jednotlivců: Philipp Boy (stříbro) • Kóhei Učimura (zlato) • Jonathan Horton (bronz) gymnasta stát datum narození věk nejmladší Eleftherios Kosmidis Řecko 06/05/91 19 let nejstarší Thomas Bouhail Francie 03/07/86 24 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Eleftherios Kosmidis (GRE ) 6.600 9.100 15.700 2. Kóhei Učimura (JPN ) 6.500 9.033 15.533 3. Daniel Purvis (GBR ) 6.500 8.866 15.366 4. Alexander Šatilov (ISR ) 6.400 8.933 15.333 5. Thomas Bouhail (FRA ) 6.100 9.100 15.200 6. Eddie Penev (BUL ) 6.600 8.566 0.100 15.066 7. Flavius Koczi (ROU ) 6.200 8.866 15.066 8. Steven Legendre (USA ) 6.300 7.300 13.600
Kůň našíř gymnasta stát datum narození věk nejmladší Louis Smith Spojené království 22/04/89 21 let nejstarší Saso Bertoncelj Slovinsko 16/07/84 26 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Krisztián Berki (HUN ) 6.700 9.133 15.833 2. Louis Smith (GBR ) 6.900 8.833 15.733 3. Prashanth Sellathurai (AUS ) 6.600 8.966 15.566 4. Cyril Tommasone (FRA ) 6.500 8.933 15.433 5. Filip Ude (CRO ) 6.300 9.016 15.316 6. Harutjun Merdinjan (ARM ) 6.400 8.766 15.166 7. Donna Donny Truyens (BEL ) 5.600 8.533 14.133 8. Sašo Bertoncelj (SVN ) 6.200 7.733 13.933
Kruhy gymnasta stát datum narození věk nejmladší Kodži Jamamuro Japonsko 17/01/89 21 let nejstarší Matteo Morandi Itálie 08/10/81 29 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Čchen I-ping (CHN ) 6.800 9.100 15.900 2. Jen Ming-jung (CHN ) 6.800 8.900 15.700 3. Matteo Morandi (ITA ) 6.700 8.966 15.666 4. Kodži Jamamuro (JPN ) 6.700 8.800 15.500 5. Yoo Won-Chul (KOR ) 6.600 8.833 15.433 6. Ivan San Miguel (ESP ) 6.500 8.833 15.333 7. Kenja Kobajaši (JPN ) 6.400 8.900 15.300 8. Chen Chih Yu (TPE ) 6.700 8.566 15.266
Přeskok mužů Thomas Bouhail se stal historicky prvním francouzským gymnastou, který dosáhl na titul mistra světa.[ 3]
gymnasta stát datum narození věk nejmladší Yang Hak-Seon Jižní Korea 06/12/92 17 let nejstarší Dzmitrij Kaspjarovič Bělorusko 15/10/77 33 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka 1. body panel D panel E srážka 2. body celkem 1. Thomas Bouhail (FRA ) 7.000 9.366 16.366 7.000 9.533 16.533 16.449 2. Anton Golocuckov (RUS ) 7.000 9.433 16.433 7.000 9.300 16.300 16.366 3. Dzmitrij Kaspjarovič (BLR ) 7.000 9.233 16.233 7.000 9.400 16.400 16.316 4. Yang Hak-Seon (KOR ) 7.000 9.400 16.400 7.000 9.133 16.133 16.266 5. Flavius Koczi (ROU ) 7.000 9.233 16.233 7.000 9.183 16.183 16.208 6. Andrij Isajev (UKR ) 6.600 9.266 15.866 7.000 9.233 16.233 16.049 7. Luis Rivera (PUR ) 6.600 9.375 15.975 6.600 9.316 15.916 15.945 8. Jeffrey Wammes (NED ) 6.800 9.300 0.1 16.000 6.600 8.900 15.500 15.750 1. přeskok 2. přeskok celkem
Bradla mužů gymnasta stát datum narození věk nejmladší Kōhei Užimura Japonsko 03/01/89 21 let nejstarší Ildar Valejev Kazachstán 18/02/74 36 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Feng Če (CHN ) 6.700 9.266 15.966 2. Tcheng Chaj-pin (CHN ) 6.400 9.216 15.616 3. Kóhei Učimura (JPN ) 6.400 9.100 15.500 4. Fabian Hambüchen (GER ) 6.300 9.066 15.366 5. Kodži Uematcu (JPN ) 6.500 8.733 15.233 6. Adam Kierzkowski (POL ) 6.000 9.200 15.200 7. Ildar Valejev (KAZ ) 6.900 8.283 15.183 8. Samuel Piasecky (SVK ) 6.300 8.866 15.166
Hrazda gymnasta stát datum narození věk nejmladší Danell Leyva Spojené státy 30/10/91 18 let nejstarší Epke Zonderland Nizozemsko 16/04/86 24 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Čang Čcheng-lung (CHN ) 7.500 8.666 16.166 2. Epke Zonderland (NED ) 7.300 8.733 16.033 3. Fabian Hambüchen (GER ) 7.100 8.866 15.966 4. Philipp Boy (GER ) 7.300 8.533 15.833 5. Danell Leyva (USA ) 7.100 8.566 15.666 6. Chris Brooks (USA ) 6.600 8.783 15.383 7. Feng Če (CHN ) 6.600 8.566 15.166 8. Kodži Uemacu (JPN ) 7.200 6.800 14.000
Víceboj ženských družstev Ruské gymnastky vybojovaly premiérový titul mistryň světa v této disciplíně.[ 4]
gymnastka stát datum narození věk nejmladší Anna Dementěvová Rusko 28/12/94 15 let nejstarší Elizabeth Tweddleová Spojené království 01/04/85 25 let
Pořadí gymnastka celkem 1. Rusko Rusko 45.766(1) 41.899(7) 43.733(2) 43.999(1) 175.397 Alija Mustafinová 15.633 15.600 15.033 14.666 Anna Dementěvová – 13.366 14.400 14.533 Tatiana Nabjevová 15.400 12.933 – – Xenia Afanasjevová – – – 14.800 Jekatěrina Kurbatovová 14.733 – – – Xenia Semenovová – – 14.300 – 2. Spojené státy americké Spojené státy americké 45.666(2) 44.065(2) 43.799(1) 41.666(6) 175.196 Rebecca Brossová – 14.833 14.866 14.633 Aly Raismanová 15.066 – 14.333 14.500 Alicia Sacramoneová 15.600 – 14.600 – Mackenzie Caquattová 15.000 14.666 – – Bridget Sloanová – 14.566 – – Mattie Larsonová – – – 12.533 3. Čína Čína 44.666(3) 44.316(1) 42.566(4) 43.233(2) 174.781 Ťiang Jü-jüan 14.900 13.433 14.866 14.500 Chuang Čchiou-šuang 14.800 14.750 – 14.000 Suej Lu – – 13.000 14.733 Che Kche-sin – 16.133 – – Jang I-lin 14.966 – – – Teng Lin-lin – – 14.700 – 4 Rumunsko Rumunsko 44.266(4) 42.232(6) 43.532(3) 43.066(3) 173.096 Ana Porgrasová – 14.466 15.066 14.133 Sandra Izbașová 14.700 – 14.333 14.200 Diana Chelaruová 14.700 – – 14.733 Raluca Haiduová 14.866 13.700 – – Gabriela Drăgoiová – 14.066 14.133 – 5 Japonsko Japonsko 43.066(7) 43.633(4) 42.232(5) 40.966(7) 169.897 Rie Tanaková 14.300 14.433 13.900 13.400 Koko Curumiová 13.866 14.900 13.366 13.866 Juko Šintakeová – 14.300 13.966 – Momoko Ozawová 14.900 – – – Mai Jamagišiová – – – 13.700 6 Austrálie Austrálie 43.499(6) 42.533(5) 40.598(6) 41.999(5) 168.629 Lauren Mitchellová 14.800 14.100 13.866 14.700 Georgia Bonorová 13.833 13.933 12.866 13.633 Ashleigh Brennanová – – 13.866 13.666 Emily Littleová 14.866 – – – Larissa Millerová – 14.500 – – 7. Spojené království Spojené království 43.732(5) 42.699(3) 37.632(8) 42.765(4) 166.828 Hannah Whelanová – 13.900 14.133 14.066 Imogen Cairnsová 14.633 – 11.833 14.033 Nicole Hibbertová 14.366 13.066 11.666 – Elizabeth Tweddleová – 15.733 – 14.666 Rebecca Downieová 14.733 – – – 8. Itálie Itálie 41.965(8) 41.032(8) 39.666(7) 40.766(8) 163.429 Serena Licchettová 14.066 13.300 12.166 13.633 Vanessa Ferrariová 13.966 14.066 – 14.333 Elisabetta Preziosa 13.933 – 14.000 – Lia Parolariová – – 13.500 12.800 Eleonora Randová – 13.666 – –
Víceboj jednotlivkyň Do kvalifikace nastoupilo 216 gymnastek a 142 z nich se představilo na všech šesti nářadích. Každá země mohla nominovat nejvýše šest závodnic, ale nejvýše dvě reprezentantky každého svazu mohly postoupit do 24členného finále. Třetími v redukovaných žebříčcích svých reprezentací, a současně do 24. místa kvalifikace, se umístily Mackenzie Caquattová (USA, 9.) Mattie Larsonová (USA, 11.), Xenia Afanasjevová (Rusko, 17.) a Emily Littleová (Austrálie, 23.), jež tak nepostoupily do finále. Ruska Alija Mustafinová vyhrála kvalifikaci o 1,585 bodu před Rebeccou Brossovou.[ 5]
gymnastka stát datum narození věk nejmladší Celine Van Gernerová Nizozemsko 01/12/94 15 let nejstarší Daniele Hypólitová Brazílie 08/09/84 26 let
Pořadí gymnastka celkem 1. Alija Mustafinová (RUS ) 15.666 15.300 15.033 15.033 61.032 2. Ťiang Jü-jüan (CHN ) 14.833 15.533 15.066 14.566 59.998 3. Rebecca Brossová (USA ) 14.700 14.933 14.100 15.233 58.966 4. Chuang Čchiou-šuang (CHN ) 14.766 15.200 14.700 13.700 58.366 5. Ana Porgrasová (ROU ) 13.966 14.466 15.433 14.300 58.165 6. Lauren Mitchellová (AUS ) 14.733 13.900 14.900 14.600 58.133 7. Tatiana Nabjevová (RUS ) 15.466 15.133 13.266 13.433 57.298 8. Ariella Kaeslinová (SUI ) 15.300 13.700 14.200 13.700 56.900 9. Raluca Oana Haiduová (ROU ) 14.666 13.400 14.466 13.800 56.332 10. Jessica Lopezová (VEN ) 14.433 13.966 13.866 14.033 56.298 11. Vanessa Ferrariová (ITA ) 13.833 13.866 14.233 14.233 56.165 12. Elisabeth Seitzová (GER ) 14.766 14.733 13.458 13.200 56.157 13. Aly Raismanová (USA ) 14.900 11.700 14.466 14.633 55.699 14. Georgia Bonorová (AUS ) 13.966 13.833 14.466 13.433 55.698 15. Jade Barbosová (BRA ) 14.866 12.900 14.166 13.733 55.665 16. Hannah Whelanová (GBR ) 13.866 13.433 14.200 14.000 55.499 17. Rie Tanaková (JPN ) 14.033 14.066 13.900 13.333 55.332 18. Daniele Hypólitová (BRA ) 14.100 13.000 14.066 14.100 55.266 19. Celine Van Gernerová (NED ) 13.866 14.100 13.000 14.200 55.166 20. Marta Pihanová-Kuleszová (POL ) 13.766 12.500 14.333 14.133 54.732 21. Koko Curumiová (JPN ) 13.866 12.900 14.600 13.300 54.666 22. Nicole Hibbertová (GBR ) 13.966 14.000 13.200 13.400 54.566 23. Aurelie Malaussenová (FRA ) 14.166 13.966 14.033 12.100 54.265 24. Elisabetta Preziosová (ITA ) 13.933 11.700 14.200 13.100 52.933
Přeskok žen gymnastka stát datum narození věk nejmladší Tatiana Nabjevová Rusko 21/11/94 15 let nejstarší Ariella Kaeslinová Švýcarsko 11/10/87 23 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka 1. body panel D panel E srážka 2. body celkem 1. Alicia Sacramoneová (USA ) 6.300 9.100 15.400 5.800 9.200 15.000 15.200 2. Alija Mustafinová (RUS ) 6.500 9.233 15.733 5.700 8.800 0.1 14.400 15.066 3. Jade Barbosová (BRA ) 5.800 9.133 14.933 5.600 9.066 14.666 14.799 4. Ariella Kaeslinová (SUI ) 6.300 8.866 15.166 5.800 8.700 0.1 14.400 14.783 5. Tatiana Nabjevová (RUS ) 5.800 8.933 14.733 5.700 8.866 0.1 14.466 14.599 6. Jo Hyun Joo (KOR ) 5.600 8.700 14.300 5.800 8.866 14.666 14.483 7. Diana Chelaruová (ROU ) 5.800 8.900 14.700 4.800 8.633 13.433 14.066 8. Imogen Cairnsová (GBR ) 5.300 9.133 14.433 4.800 8.766 13.566 13.999 1. přeskok 2. přeskok celkem
Bradla žen Rie Tanaková v kvalifikaci na bradlech gymnastka stát datum narození věk nejmladší Alija Mustafinová Rusko 30/09/94 16 let Oldest Elizabeth Tweddleová Spojené království 01/04/85 25 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Elizabeth Tweddleová (GBR ) 6.800 8.933 15.733 2. Alija Mustafinová (RUS ) 6.800 8.800 15.600 3. Rebecca Brossová (USA ) 6.200 8.866 15.066 4. Bridget Sloanová (USA ) 6.000 8.666 14.666 5. Ana Porgrasová (ROU ) 6.200 8.400 14.600 6. Chuang Čchiou-šuang (CHN ) 7.000 7.400 14.400 7. Che Kche-sin (CHN ) 6.300 7.666 13.966 8. Elisabeth Seitzová (GER ) 4.200 6.266 10.466
Kladina gymnastka stát datum narození věk nejmladší Anna Dementěvová Rusko 28/12/94 15 let nejstarší Alicia Sacramoneová Spojené státy 03/12/87 22 let
Pořadí gymnasta panel D panel E srážka celkem 1. Ana Porgrasová (ROU ) 6.500 8.866 15.366 2. Rebecca Brossová (USA ) 6.500 8.733 15.233 2. Teng Lin-lin (CHN ) 6.600 8.633 15.233 4. Lauren Mitchellová (AUS ) 6.600 8.600 15.200 5. Alicia Sacramoneová (USA ) 6.100 8.966 15.066 6. Anna Dementěvová (RUS ) 6.200 7.766 13.966 7. Alija Mustafinová (RUS ) 5.900 7.866 13.766 8. Jana Demjančuková (UKR ) 6.200 7.533 13.733
Prostná žen Xenia Afanasjevová při sestavě prostných Lauren Mitchellová se stala historicky první australskou mistryní světa v gymnastice. Obhájkyně titulu Britka Beth Tweddleová neprošla sítem kvalifikace.[ 6]
gymnastka stát datum narození věk nejmladší Alija Mustafinová Rusko 30/09/94 16 let Oldest Sandra Izbașová Rumunsko 18/06/90 20 let
Reference V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2010 World Artistic Gymnastics Championships na anglické Wikipedii.
↑ Drawing of lots in Rotterdam [online]. [cit. 2010-08-07]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2012-03-07. Je zde použita šablona {{Cite web}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. ↑ Archivovaná kopie. www.gymnasticsresults.com [online]. [cit. 2014-05-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-09-24. ↑ MOORE, Emmeline. AFP: Mitchell, Bouhail make gymnastics history [online]. Google.com [cit. 2010-10-27]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2010-10-29. Je zde použita šablona {{Cite web}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. ↑ WILLIAMS, Ollie. BBC Sport – Gymnastics – World Gymnastics 2010: GB women seventh in team final. news.bbc.co.uk . BBC News, 20 October 2010. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 28 October 2010. Je zde použita šablona {{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. ↑ Archivovaná kopie. www.gymnasticsresults.com [online]. [cit. 2014-05-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-10-14. ↑ WILLIAMS, Ollie. BBC Sport – Gymnastics – World Gymnastics 2010: Lauren Mitchell wins floor gold. news.bbc.co.uk . BBC News, 24 October 2010. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 27 October 2010. Je zde použita šablona {{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství světa ve sportovní gymnastice 2010 na Wikimedia Commons Mistrovství světa ve sportovní gymnastice Antverpy 1903 •
Bordeaux 1905 •
Praha 1907 •
Lucemburk 1909 •
Turín 1911 •
Paříž 1913 •
Lublaň 1922 •
Lyon 1926 •
Lucemburk 1930 •
Budapešť 1934 •
Praha 1938 •
Basilej 1950 •
Řím 1954 •
Moskva 1958 •
Praha 1962 •
Dortmund 1966 •
Lublaň 1970 •
Varna 1974 •
Štrasburk 1978 •
Fort Worth 1979 •
Moskva 1981 •
Budapešť 1983 •
Montréal 1985 •
Rotterdam 1987 •
Stuttgart 1989 •
Indianapolis 1991 •
Paříž 1992 •
Birmingham 1993 •
Brisbane 1994 •
Sabae 1995 •
San Juan 1996 •
Lausanne 1997 •
Tchien-ťin 1999 •
Gent 2001 •
Debrecín 2002 •
Anaheim 2003 •
Melbourne 2005 •
Aarhus 2006 •
Stuttgart 2007 •
Londýn 2009 •
Rotterdam 2010 •
Tokio 2011 •
Antverpy 2013 •
Nan-ning 2014 •
Glasgow 2015 •
Montreal 2017 •
Dauhá 2018 •
Stuttgart 2019 •
Kitakjúšú 2021 •
Liverpool 2022 •
Antverpy 2023 Seznamy medailistů
Portály: Sport