Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2005
13. Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | |
---|---|
logo UIAA | |
Základní informace | |
Sport | sportovní lezení |
Země | Čína Čína |
Organizace | UIAA, IFSC, CMA, ČHS |
Web | theuiaa.org ifsc-climbing.org cmasports.sport.org.cn horosvaz.cz |
Obtížnost | |
Město | Peking |
Datum | 25. srpna |
Zlato | Daniel Winkler Mina Markovič |
Stříbro | Nicolas Badia Florence Pinet |
Bronz | Ivan Kaurov Fanny Conan |
Rychlost | |
Město | Peking |
Datum | 25. srpna |
Zlato | Jevgenij Vajcechovskij Olha Bežko |
Stříbro | Alexander Kosterin Yana Malkova |
Bronz | Eduard Ismagilov Anna Gallyamova |
← 2004 2005 2006 → |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení 2005 (anglicky: UIAA World Youth Championship) se uskutečnilo jako třináctý ročník 25. srpna v Pekingu v lezení na obtížnost a rychlost. Do průběžného světového žebříčku juniorů se bodovalo třicet prvních závodníků v každé kategorii lezců od 14 do 19 let.[1]
Průběh MSJ
Z domácích závodníků byli dva ve do finále, ale nezískali medaili.
Češi na MSJ
Po předešlé bronzové medaili čeští závodníci nezískali žádnou medaili. Jan Zbranek a Martin Stráník se dostali do finále.
Výsledky juniorů a juniorek
Pořadatelská země
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
junioři | juniorky | junioři | juniorky |
1. Daniel Winkler | 1. Mina Markovič | 1. Jevgenij Vajcechovskij | 1. Olha Bežko |
2. Nicolas Badia | 2. Florence Pinet | 2. Alexander Kosterin | 2. Yana Malkova |
3. Ivan Kaurov | 3. Fanny Conan | 3. Eduard Ismagilov | 3. Anna Gallyamova |
4. Jabee Kim | 4. Kinga Ociepka | 4. Oleksij Šulha | 4. Dan Zhang |
5. Jan Zbranek | 5. Olha Bežko | 5. Jakub Jodlowski | 5. Kseniia Alekseeva |
6. Sean McColl | 6. Chelsea Rude | 6. Anatoly Skripov | 6. Lai-Sho Cheng |
7. Zeb Engberg | 7. Martina Harnisch | 7. Guangpu Li | 7. Taťjana Šemulinkina |
8. Thomas Neyer | 8. Anna Gallyamova | 8. Sean McColl | 8. Hanna Savčenko |
— | 16. Lucie Rajfová | 9. Libor Hroza | — |
? finalistů | ? finalistek | ? finalistů | ? finalistek |
? semifinalistů | ? semifinalistek | ? semifinalistů | ? semifinalistek |
56 juniorů | 44 juniorek | 32 juniorů | 24 juniorek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii A
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. Magnus Midtboe | 1. Caroline Januel | 1. medaile neudělena | 1. Jana Čerešněvová |
2. Felix Neumärker | 2. Jana Čerešněvová | 2. Alexey Belchikov | 2. Alex Johnson |
3. Sači Amma | 3. Akijo Noguči | 3. Olexiy Zaychenko | 3. Olena Sheremetyeva |
4. Emmanuel Lopez | 4. Anna Stöhr | 4. Maksym Osipov | 4. Kasia Pietras |
5. Yeob Dae Kim | 5. Victoria Weldon | 5. Gary Leon Fernandez | 5. Alex Puccio |
6. Manuel Romain | 6. Christina Schmid | 6. Sergii Topishko | 6. Ekaterina Andreeva |
7. Fabien Comina | 7. Anne-Laure Chevrier | 7. Nick Douglas | 7. Elena Kanaeva |
8. Tyler Haack | 8. Christine Schranz | 8. Giovanni Goncalves | 8. Andrea Brigitta Szekely |
— | 9. Silvie Rajfová | — | — |
? finalistů | ? finalistek | ? finalistů | ? finalistek |
? semifinalistů | ? semifinalistek | ? semifinalistů | ? semifinalistek |
74 chlapců | 49 dívek | 49 chlapců | 26 dívek |
Výsledky chlapců a dívek v kategorii B
obtížnost | rychlost | ||
---|---|---|---|
chlapci | dívky | chlapci | dívky |
1. David Lama | 1. Charlotte Durif | 1. Alexandr Stěpanov | 1. Libby Hall |
2. Jakob Schubert | 2. Alexandra Malysheva | 2. Jernej Kruder | 2. Kseniya Polekhina |
3. Yuriy Dzyubyak | 3. Juliane Wurmová | 3. Bence Gál | 3. Tiffany Hensley |
4. Ciril Vezonik | 4. Paige Claassen | 4. Brian Furciniti | 4. Oleksandra Bud Gusaim |
5. Tyler Landman | 5. Natalie Berry | 5. Sergej Abdrachmanov | 5. Alina Gajdamakinová |
6. Martin Stráník | 6. Melissa Main | 6. Artem Derevenskikh | 6. Liubov Shagina |
7. Eric Lopez Mateos | 7. Katie Mah | 7. Yannick Pasquazzo | 7. Alexandra Malysheva |
8. Thomas Tauporn | 8. Marah Bragdon | 8. Viktor Kozlov | 8. Paige Claassen |
— | 20. Anna Čermáková | — | 14. Anna Čermáková |
? finalistů | ? finalistek | ? finalistů | ? finalistek |
? semifinalistů | ? semifinalistek | ? semifinalistů | ? semifinalistek |
45 chlapců | 41 dívek | 29 chlapců | 25 dívek |
Medaile podle zemí
pořadí | stát | celkem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rusko Rusko | 4 | 6 | 3 | 13 |
2. | Francie Francie | 2 | 1 | 1 | 4 |
3. | Ukrajina Ukrajina | 1 | 1 | 3 | 5 |
4. | Slovinsko Slovinsko | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Rakousko Rakousko | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Norsko Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Švýcarsko Švýcarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Austrálie Austrálie | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Německo Německo | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | USA USA | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Japonsko Japonsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
12. | Maďarsko Maďarsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ IFSC: výsledky MSJ 2005
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství světa juniorů ve sportovním lezení | ||
---|---|---|
Basilej 1992 • Lipsko 1994 • Laval 1995 • Moskva 1996 • Imst 1997 • Moskva 1998 • Courmayeur 1999 • Amsterdam 2000 • Imst 2001 • Canteleu 2002 • Veliko Tarnovo 2003 • Edinburgh 2004 • Peking 2005 • Imst 2006 • Ibarra 2007 • Sydney 2008 • Valence 2009 • Edinburgh 2010 • Imst 2011 • Singapur 2012 • Saanich 2013 • Noumea 2014 • Arco 2015 • Kanton 2016 • Innsbruck 2017 • Moskva 2018 • Arco 2019 • Voroněž 2021 • Dallas 2022 • Soul 2023 | ||
Portály: Čína | Sport