Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 1982
Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 1982 | |
---|---|
Místo | Dřevčice |
Země | Československo |
Datum | 1982 |
Předchozí | Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 1980 |
Následující | Akademické mistrovství světa v orientačním běhu 1984 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Dřevčice
Lokalizace jednotlivých závodů
3. Akademické mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo v Československu ve dnech 10. až 15. srpna 1982. Centrem závodů AMS byla Praha.
Závodů se zúčastnilo celkem 133 závodníků (76 mužů a 57 žen) z 18 zemí.[1]
Šlo o první akademické MS na českém území, následně Plzeň hostila AMS 2004 a Olomouc AMS 2014.
Program závodů
Den | Závod | Centrum závodu |
---|---|---|
12. srpen | jednotlivci | Dubá - Dřevčice |
14. srpen | štafety | Dubá - Dřevčice |
Závod jednotlivců (Individual)
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Vidar Ydse | 1:38:27 | Eva-Charlotte Tonnesen | 1:17:03 | ||||
Knut Mathisen | 1:39:01 | +0:34 | Kerstin Mansson | 1:19:15 | +2:12 | ||
Zdeněk Zuzánek | 1:40:50 | +2:23 | Elisabeth Angberg | 1:21:35 | +4:32 | ||
4 | Øyvin Thon | 1:41:35 | +3:08 | 4 | Ruth Humbel | 1:23:43 | +6:40 |
5 | Olle Nabo | 1:43:33 | +5:06 | 5 | Jana Hlaváčová | 1:24:45 | +7:42 |
6 | Hannu Kottonen | 1:43:38 | +5:11 | 6 | Dobra Janotová | 1:25:22 | +8:19 |
Závod štafet (Relay)
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko Vidar Georg Ydse Trono Ronnerg Knut Mathisen Øyvin Thon | 4:38:56 | Československo Jana Hlaváčová Blanka Uhrová Dobra Janotová Kateřina Keclíková | 4:20:00 | ||||
Švédsko Björn Stenberg Arne Nabo Bengt Hadlund Olle Nabo | 4:44:40 | +5:44 | Švédsko Ingrid Svensson Lena Larsson Elisabeth Angberg Kerstin Mansson | 4:28:49 | +8:49 | ||
Finsko Esa Turunen Urho Kujala Hannu Kottonen Kari Sallinen | 4:57:47 | +18:51 | Finsko Erja Päivinen Annariitta Lonka Gun-Viol Lang Outi Borgestrom | 4:33:19 | +13:19 | ||
4 | Československo Karol Hierweg Jozef Pollák Zdeněk Zuzánek Luděk Pavelek | 5:03:09 | +24:13 | 4 | Švýcarsko Susanne Lüscher Regula Ulrich Frauke Bandixen Ruth Humbel | 4:37:25 | +17:25 |
5 | Austrálie Steve Key Robert Vincent Terry Farrel Warren Key | 5:07:33 | +28:37 | 5 | Bulharsko Angelika Kuleva Liliana Dimitrova Pavlina Genova Gulka Miluševa | 4:47:08 | +27:08 |
6 | Švýcarsko Stefan Bolliger Tomas Hotz Martin Howald Kaspar Oettli | 5:22:49 | +43:53 | 6 | Spojené království Hazel Mc Nee Wendy Lightfoot Jane Robson Mary Costello | 5:25:27 | +65:27 |
Medailové pořadí podle zemí
Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijského hodnocení).
Medailové pořadí podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Pořadí | Stát | Celkem | |||
1. | Norsko | 3 | 1 | 4 | |
2. | Československo | 1 | 1 | 2 | |
3. | Švédsko | 3 | 1 | 4 | |
4. | Finsko | 2 | 2 |
Československá reprezentace na AMS
Československo reprezentovalo 5 mužů a 5 žen.
Přehled umístění českých reprezentantů | |||
---|---|---|---|
Kategorie | Jméno | Klasika | Štafety |
Ženy | Jana Hlaváčová | 5. místo | 1. místo |
Ženy | Dobra Janotová | 6. místo | 1. místo |
Ženy | Kateřina Keclíková | 8. místo | 1. místo |
Ženy | Jana Semeráková | 24. místo | X |
Ženy | Blanka Uhrová | 15. místo | 1. místo |
Muži | Karol Hierweg | 10. místo | 4. místo |
Muži | Milan Novotný | 21. místo | X |
Muži | Luděk Pavelek | 26. místo | 4. místo |
Muži | Jozef Pollák | 22. místo | 4. místo |
Muži | Zdeněk Zuzánek | 3. místo | 4. místo |
Odkazy
Reference
- ↑ FISU - Orienteering / Statistics [online]. International University Sport Federation (FISU) [cit. 2018-02-13]. Dostupné online. (anglicky)
Externí odkazy
- Orientační běh na stránkách FISU
Akademické mistrovství světa v orientačním běhu | ||
---|---|---|
Jyväskylä 1978 (Finsko) • St. Gallen 1980 (Švýcarsko) • Praha 1982 (Československo) • Jönköping 1984 (Švédsko) • Miskolc 1986 (Maďarsko) • Trondheim 1988 (Norsko) • Plavinas 1990 (Lotyšsko) • Aberdeen 1992 (Spojené království) • Fiesch 1994 (Švýcarsko) • Veszprém 1996 (Maďarsko) • Trondheim 1998 (Norsko) • Roanne 2000 (Francie) • Varna 2002 (Bulharsko) • Plzeň 2004 (Česko) • Košice 2006 (Slovensko) • Tartu 2008 (Estonsko) • Borlänge 2010 (Švédsko) • Alicante 2012 (Španělsko) • Olomouc 2014 (Česko) • Miskolc 2016 (Maďarsko) • Kuortane 2018 (Finsko) • Magglingen – Biel/Bienne 2022 (Švýcarsko) • Bansko 2024 (Bulharsko) | ||
Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) |
Portály: Orientační běh