Copa del Món Femenina de Futbol de 2015
Tipus | Copa del Món Femenina de Futbol |
---|---|
Organitzador | FIFA |
Nombre de participants | 24 |
Participants | |
Canadà, Xina, Selecció de futbol femenina de Corea del Sud, Japó, Austràlia, Thailand women's national football team (en) , Suïssa, Anglaterra, Noruega, Alemanya, Espanya, França, Suècia, Brasil, selecció femenina de futbol de Colòmbia, Nigèria, selecció femenina de futbol del Camerun, Costa Rica, Estats Units, Ivory Coast women's national football team (en) , Mèxic, selecció femenina de futbol de Nova Zelanda, Països Baixos, Ecuador women's national football team (en) , Saki Kumagai, Homare Sawa, Alex Morgan, Ajara Nchout, Formiga, Carli Lloyd, Verónica Boquete Giadáns, Desire Oparanozie, Inès Tia, Asisat Oshoala, Yoon Young-geul (en) , Evelyn Nwabuoku, Ninon Abena, Lidya Tafesse Abebe (en) , Jennifer Hermoso i Fabiana da Silva Simões | |
Localització i Dates | |
Localització | Commonwealth Stadium (en) (Edmonton) Princess Auto Stadium (en) (Winnipeg) Estadi BC Place (Vancouver) Moncton Stadium (en) (Nova Brunswick) Estadi Olímpic de Mont-real (Montreal) TD Place Stadium (en) |
Estat | Canadà |
Interval de temps | 6 juny 2015 – 5 juliol 2015 |
Número d'edició | 7 (2015) |
Competició | |
Primer lloc | Estats Units |
Dades estadístiques | |
Partits | 52 |
Gols | 146 |
Criteri utilitzat ? | Célia Šašić |
Assistència | 1.353.506 |
Altres | |
Lloc web | fifa.com… |
← 2011 |
La Copa Mundial Femenina de Futbol 2015 va ser la setena edició de la Copa del Món Femenina de Futbol. Es va jugar al Canadà del 6 de juny al 5 de juliol. El torneig es va ampliar de 16 a 24 participants, pel que per primera vegada es van jugar vuitens de final. Hi van haver vuit seleccions debutants: Costa d'Ivori, Costa Rica, l'Equador, Espanya, els Països Baixos, Suïssa, i Tailàndia.
Els Estats Units, subcampiones al 2011, van guanyar el torneig 16 anys després i es van convertir a la primera selecció amb tres títols. A la final van golejar 5-2 al Japó, vigent campió, amb un hat-trick als primers 16 minuts de Carli Lloyd, que va ser Baló d'Or del torneig.[1] Va acabar empatada a sis gols amb Celia Sasic, que va rebre la Bota d'Or.
Classificació
UEFA (Classificatori) | Llegenda | |||||||
Fase regular - 1rs | Alemanya | Espanya | Suïssa | Suècia | Noruega | Anglaterra | França | Classificats |
Fase regular - 2ns | Rússia | Itàlia | Islàndia | Escòcia | Països Baixos | Ucraïna | Àustria | Classificats a la repesca intercontinental |
Fase regular - 3rs | Irlanda | Txèquia | Dinamarca | Polònia | Bèlgica | Gal·les | Finlàndia | Eliminats a la repesca |
Fase regular - 4ts | Croàcia | Romania | Israel | Bòsnia | Portugal | Turquia | Hongria | Eliminats a la fase regular |
Fase regular - 5ès | Eslovènia | Estònia | Sèrbia | Irlanda Nord | Grècia | Belarús | Kazakhstan | |
Fase regular - 6ès | Eslovàquia | Macedònia | Malta | Feroe | Albània | Montenegro | Bulgària | |
AFC (Copa Asiàtica 2014) | ||||||||
Finalistes | Japó | Austràlia | ||||||
Semifinalistes | Xina | Corea Sud | ||||||
1a fase - 3rs | Vietnam | Tailàndia | ||||||
1a fase - 4ts | Jordània | Myanmar | ||||||
CONCACAF (Campionat de la CONCACAF 2014) | ||||||||
Finalistes | Estats Units | Costa Rica | ||||||
Semifinalistes | Mèxic | Trinitat i Tobago | ||||||
1a fase - 3rs | Haiti | Jamaica | ||||||
1a fase - 4ts | Guatemala | Martinica | ||||||
CAF (Copa d'Àfrica 2014) | ||||||||
Finalistes | Nigèria | Camerun | ||||||
Semifinalistes | Costa d'Ivori | Sud-àfrica | ||||||
1a fase - 3rs | Namibia | Ghana | ||||||
1a fase - 4ts | Zàmbia | Algèria | ||||||
CONMEBOL (Copa América 2014) | ||||||||
Fase final - 1r i 2n | Brasil | Colòmbia | ||||||
Fase final - 3r i 4t | Equador | Argentina | ||||||
1a fase - 3rs | Uruguai | Paraguai | ||||||
1a fase - 4ts | Veneçuela | Xile | ||||||
1a fase - 5ès | Perú | Bolívia | ||||||
OFC (Copa de Nacions 2014) | ||||||||
Fase única - 1r i 2n | Nova Zelanda | Papua Nova Guinea | ||||||
Fase única - 3r i 4t | Cook | Tonga | ||||||
Repesca intercontinental | ||||||||
CONCACAF-CONMEBOL | Equador | Trinitat i Tobago |
Fase de grups
Pos | Grup A | Grup B | Grup C | Grup D | Grup E | Grup F | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selecció | P | G | Selecció | P | G | Selecció | P | G | Selecció | P | G | Selecció | P | G | Selecció | P | G | |
1r | Canadà | 5 | 5-4 | Alemanya | 7 | 14-1 | Japó | 9 | 4-1 | Estats Units | 7 | 4-1 | Brasil | 9 | 4-0 | França | 6 | 6-2 |
2n | Xina | 4 | 3-3 | Noruega | 7 | 8-2 | Camerun | 6 | 9-3 | Austràlia | 4 | 4-4 | Corea del Sud | 4 | 4-5 | Anglaterra | 6 | 4-3 |
3r | Països Baixos | 4 | 2-2 | Tailàndia | 3 | 3-10 | Suïssa | 3 | 11-4 | Suècia | 3 | 4-4 | Costa Rica | 2 | 2-3 | Colòmbia | 4 | 4-3 |
4t | Nova Zelanda | 2 | 2-3 | Costa d'Ivori | 0 | 3-16 | Equador | 0 | 1-17 | Nigèria | 1 | 3-6 | Espanya | 1 | 2-4 | Mèxic | 1 | 2-8 |
Primera jornada | ||||||||
06/06 | Canadà | 1-0 | Xina | Sinclair 92' | Monzul | Edmonton | Commonwealth Stadium | 53.058 |
06/06 | Nova Zelanda | 0-1 | Països Baixos | Martens 33' | Alvarado | |||
07/06 | Noruega | 4-0 | Tailàndia | Rønning 16', Herlovsen 29' 34', Hegerberg 68' | Keighley | Ottawa | Lansdowne Stadium | 20.953 |
07/06 | Alemanya | 10-0 | Costa d'Ivori | Sasic 3' 14' 31', Mittag 20' 35' 64', Laudehr 71', Däbritz 75', Behringer 79', Popp 85' | Chenard | |||
08/06 | Camerun | 6-0 | Equador | Ngono Mani 34', Enganamouit 36' 73' 94', Manie 44', Onguéné 79' | Kulcsár | Vancouver | BC Place | 25.942 |
08/06 | Japó | 1-0 | Suïssa | Miyama 29' | Venegas | |||
08/06 | Suècia | 3-3 | Nigèria | Oparanozie pp 21', Fischer 31', Sembrant 60' — Okobi 50', Oshoala 53', Ordega 87' | Ri | Winnipeg | Winnipeg Stadium | 31.148 |
08/06 | Estats Units | 3-1 | Austràlia | Rapinoe 12' 78', Press 61' | Umpierrez | |||
09/06 | Espanya | 1-1 | Costa Rica | Losada 13' — R. Rodríguez 14' | Di Iorio | Mont-real | Olympic Stadium | 10.175 |
09/06 | Brasil | 2-0 | Corea del Sud | Formiga 33', Marta 53' | Staubli | |||
09/06 | França | 1-0 | Anglaterra | Le Sommer 29' | Mitsi | Moncton | Moncton Stadium | 11.686 |
09/06 | Colòmbia | 1-1 | Mèxic | Montoya 82' — V. Pérez 36' | Neguel | |||
Segona jornada | ||||||||
11/06 | Xina | 1-0 | Països Baixos | Wang L. 91' | Martínez | Edmonton | Commonwealth Stadium | 35.544 |
11/06 | Canadà | 0-0 | Nova Zelanda | Steinhaus | ||||
11/06 | Alemanya | 1-1 | Noruega | Mittag 6' — Mjelde 61' | Albon | Ottawa | Lansdowne Stadium | 18.987 |
11/06 | Costa d'Ivori | 2-3 | Tailàndia | N'Guessan 4', Nahi 88' — Srimanee 26' 45', Chawong 75' | Domka | |||
12/06 | Suïssa | 10-1 | Equador | Ponce pp 24' 71', Aigbogun 45', Humm 47' 49' 52', Bachmann 61' 81', Moser 76' — Ponce 64' | Gani | Vancouver | BC Place | 31.441 |
12/06 | Japó | 2-1 | Camerun | Sameshima 6', Sugasawa 17' — Nchout 90' | Larsson | |||
12/06 | Austràlia | 2-0 | Nigèria | Simon 29' 68' | Frappart | Winnipeg | Winnipeg Stadium | 32.716 |
12/06 | Estats Units | 0-0 | Suècia | Yamagishi | ||||
13/06 | Brasil | 1-0 | Espanya | Alves 44' | Chenard | Mont-real | Olympic Stadium | 28.623 |
13/06 | Corea del Sud | 2-2 | Costa Rica | Ji 21', Jeon 25' — Herrera 17', Villalobos 89' | Vitulano | |||
13/06 | França | 0-2 | Colòmbia | Andrade 19', Usme 93' | Qin | Moncton | Moncton Stadium | 13.138 |
13/06 | Anglaterra | 2-1 | Mèxic | Kirby 71', Carney 82' — Ibarra 91' | Keighley | |||
Tercera jornada | ||||||||
15/06 | Països Baixos | 1-1 | Canadà | Van de Ven 87' — Lawrence 10' | Ri | Mont-real | Olympic Stadium | 45.420 |
15/06 | Xina | 2-2 | Nova Zelanda | Wang L. 41', Wang S. 60' — Stott 28', Wilkinson 64' | Kulcsár | Winnipeg | Winnipeg Stadium | 26.191 |
15/06 | Tailàndia | 0-4 | Alemanya | Leupolz 24', Petermann 56' 58', Däbritz 73' | Lengwe | |||
15/06 | Costa d'Ivori | 1-3 | Noruega | N'Guessa 71' — Hegerberg 6' 62', Gulbrandsen 67' | Di Iorio | Moncton | Moncton Stadium | 07.147 |
16/06 | Equador | 0-1 | Japó | Ogimi 6' | Borjas | Winnipeg | Winnipeg Stadium | 14.522 |
16/06 | Suïssa | 1-2 | Camerun | Crnogorčević 24' — Onguéné 47', Ngono Mani 62' | Umpierrez | Edmonton | Commonwealth Stadium | 10.177 |
16/06 | Austràlia | 1-1 | Suècia | De Vanna 5' — Jakobsson 15' | Venegas | |||
17/06 | Nigèria | 0-1 | Estats Units | Wambach 45' | Monzul | Vancouver | BC Place | 52.193 |
17/06 | Costa Rica | 0-1 | Brasil | Raquel 83' | Mitsi | Moncton | Moncton Stadium | 09.543 |
17/06 | Corea del Sud | 2-1 | Espanya | Cho 53', Kim S. 78' — Boquete 29' | Keightley | Ottawa | Lansdowne Stadium | 21.562 |
17/06 | Mèxic | 0-5 | França | Delie 1', Ruiz pp 9', Le Sommer 13' 36', Henry 80' | Yamagishi | |||
17/06 | Anglaterra | 2-1 | Colòmbia | Carney 15', Williams 38' — Andrade 94' | Chenard | Mont-real | Olympic Stadium | 13.862 |
Fases finals
Vuitens de final | ||||||||
20/06 | Xina | 1-0 | Camerun | Wang S. 12' | Steinhaus | Edmonton | Commonwealth Stadium | 15.958 |
22/06 | Estats Units | 2-0 | Colòmbia | Morgan 53', Lloyd 66' | Frappart | 19.412 | ||
20/06 | Alemanya | 4-1 | Suècia | Mittag 24', Sasic 36' 78', Marozsán 88' — Sembrant 82' | Ri | Ottawa | Lansdowne Stadium | 19.412 |
21/06 | França | 3-0 | Corea del Sud | Delie 4' 48', Thomis 8' | Di Iorio | Mont-real | Olympic Stadium | 15.518 |
21/06 | Brasil | 0-1 | Austràlia | Simon 80' | Albon | Moncton | Moncton Stadium | 12.054 |
23/06 | Japó | 2-1 | Països Baixos | Ariyoshi 10', Sakaguchi 78' — Van de Ven 92' | Venegas | Vancouver | BC Place | 28.717 |
22/06 | Noruega | 1-2 | Anglaterra | Gulbrandsen 54' — Houghton 61', Bronze 76' | Staubli | Ottawa | Lansdowne Stadium | 19.829 |
21/06 | Canadà | 1-0 | Suïssa | Bélanger 62' | Keighley | Vancouver | BC Place | 53.855 |
Quarts de final | ||||||||
26/06 | Xina | 0-1 | Estats Units | Lloyd 51' | Vitulano | Ottawa | Lansdowne Stadium | 24.141 |
26/06 | Alemanya | 1-1 | França | Sasic 84' — Necib 64'. Penals: 5-4 | Chenard | Mont-real | Olympic Stadium | 24.859 |
27/06 | Austràlia | 0-1 | Japó | Iwabuchi 87' | Monzul | Edmonton | Commonwealth Stadium | 19.814 |
27/06 | Anglaterra | 2-1 | Canadà | Taylor 11', Bronze 14' — Sinclair 42' | Umpierrez | Vancouver | BC Place | 54.027 |
Semifinals | ||||||||
30/06 | Estats Units | 2-0 | Alemanya | Lloyd 69', O'Hara 84' | Albon | Mont-real | Olympic Stadium | 51.176 |
01/07 | Japó | 2-1 | Anglaterra | Miyama 33', Bassett pp 92' — Williams 40' | Keighley | Edmonton | Commonwealth Stadium | 31.467 |
Partit pel 3r lloc | ||||||||
04/07 | Alemanya | 0-1 | Anglaterra | Williams 108' | Ri | Edmonton | Commonwealth Stadium | 21.483 |
Semifinals | ||||||||
05/07 | Estats Units | 5-2 | Japó | Lloyd 3' 5' 16', Holiday 14', Heath 54' — Ogimi 27', Johnston pp 52' | Monzul | Vancouver | BC Place | 53.341 |
Plantilles
Aquesta és una llista de les plantilles dels equips de la Copa del Món Femenina de Futbol 2015. A aquesta edició el nombre de jugadores a cada convocatòria es va augmentar de 21 a 23, incloent tres porteres. Formiga del Brasil i Homare Sawa del Japó van ser les primeres jugadores convocades per a sis Mundials.[2]
Criteris
- Les seleccions estan ordenades segons la fase que van assolir, els punts aconseguits, la diferència de gols i l'ordre alfabètic, en aquest ordre.
- Les jugadores estan ordenades segons la seva posició al camp, el nombre de partits jugats, els gols marcats i l'ordre alfabètic del cognom, en aquest ordre.
- Les banderes de les jugadores representen la nacionalitat del club al que havien jugat la temporada tardor-primavera anterior o la temporada primavera-tardor en curs.
- Les jugadores sense bandera havien sigut agents lliures la temporada anterior.
- Les banderes de les seleccionadores representen la seva nacionalitat.
- Font principal: Soccerway
Llista
Porters | Defenses | Migcampistes | Davanters | Seleccionador/a |
---|---|---|---|---|
Estats Units — Campió | ||||
Hope Solo (7) 0 0 0 0 0 0 | Julie Johnston (7) Meghan Klingenberg (7) Ali Krieger (7) Becky Sauerbrunn (7) Christie Rampone (2) Kelley O'Hara (3 / 1) Lori Chalupny (1) | Megan Rapinoe (6 / 2) Tobin Heath (6 / 1) Lauren Holiday (6 / 1) Morgan Brian (6) Shannon Boxx (1) Heather O'Reilly (1) 0 | Carli Lloyd (7 / 6) 000 Abby Wambach (7 / 1) Alex Morgan (7 / 1) Christen Press (4 / 1) Sydney Leroux (4) Amy Rodriguez (2) 0 | Jill Ellis 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT: Ashlyn Harris, Alyssa Naeher — DF: Whitney Engen | ||||
Japó — Subcampió | ||||
Ayumi Kaihori (5) Miho Fukumoto (1) Eriko Yamane (1) 0 0 0 0 0 0 | Saori Ariyoshi (6 / 1) Aya Sameshima (6 / 1) Azusa Iwashimizu (6) Saki Kumagai (6) Yukari Kinga (1) Kana Kitahara (1) Asuna Tanaka (1) 0 0 | Aya Miyama (7 / 2) Mizuho Sakaguchi (6 / 1) Nahomi Kawasumi (6) Homare Sawa (6) Rumi Utsugi (6) Megumi Kamionobe (2) Yuri Kawamura (2) Kozue Ando (1) Asano Nagasato (1) | Yuki Ogimi (7 / 2) Shinobu Ohno (7) Mana Iwabuchi (5 / 1) Yuika Sugasawa (4 / 1) 0 0 0 0 0 | Norio Sasaki 0 0 0 0 0 0 0 0 |
Anglaterra — 3ª posició | ||||
Karen Bardsley (7) Siobhan Chamberlain (1) 0 0 0 0 0 | Steph Houghton (7 / 1) Lucy Bronze (6 / 2) Laura Bassett (6) Claire Rafferty (5) Alex Scott (4) Alex Greenwood (3) Casey Stoney (3) | Fara Williams (7 / 3) Karen Carney (6 / 2) Jade Moore (6) Jill Scott (6) Katie Chapman (5) Jo Potter (2) Jordan Nobbs (1) | Toni Duggan (5) Fran Kirby (4 / 1) Jodie Taylor (4 / 1) Ellen White (4) Eniola Aluko (3) Lianne Sanderson (2) 0 | Mark Sampson 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT: Cindy Telford | ||||
Alemanya — 4ª posició | ||||
Nadine Angerer (7) 0 0 0 0 0 0 0 | Tabea Kemme (6) Annike Krahn (6) Saskia Bartusiak (5) Leonie Maier (5) Babett Peter (3) Jennifer Cramer (2) Bianca Schmidt (2) Josephine Henning (1) | Simone Laudehr (6 / 1) Melanie Leupolz (6 / 1) Lena Gössling (6) Sara Däbitz (5 / 2) Dzsenifer Marozsán (5 / 1) Melanie Behringer (4 / 1) 0 0 | Célia Šašić (7 / 6) Anja Mittag (7 / 5) Alexandra Popp (6 / 1) Lena Petermann (3 / 2) Lena Lotzen (3 / 0) Pauline Bremer (1) 0 0 | Silvia Neid 0 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Benkarth, Schult | ||||
França — Quarts de final | ||||
Sarah Bouhaddi (5) 0 0 0 0 0 0 0 | Laura Georges (5) Jessica Houara (5) Wendie Renard (5) Laure Boulleau (4) Amel Majri (2) Sabrina Delannoy (1) 0 0 | Amadnine Henry (5 / 1) Camille Abily (5) Louisa Necib (4 / 1) Elodie Thomis (4 / 1) Elise Bussaglia (3) Claire Lavogez (2) Kenza Dali (2) Kheira Hamraoui (2) | Eugénie Le Sommer (5 / 3) Gaëtane Thiney (5) Marie-Laure Delie (4 / 3) Kadidiatou Diani (1) 0 0 0 0 | Philippe Bergeroo 0 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Celine Deville, Meline Gérard — DF Anaig Butel, Griedge Mbock-Bathy | ||||
Canadà — Quarts de final | ||||
Erin McLeod (5) 0 0 0 0 0 | Kadeisha Buchanan (5) Allysha Chapman (5) Laura Sesselmann (4) Rhian Wilkinson (3) 000 Carmelina Moscato (2) 000 Marie-Eve Nault (1) | Ashley Lawrence (5 / 1) Kaylyn Kyle (5) 000 Sophie Schmidt (5) Desirée Scott (5) Jessie Fleming (2) Diana Matheson (1) | Christine Sinclair (5 / 2) 000 Josée Bélanger (5 / 1) Melissa Tancredi (5) Adriana Leon (4) Jonelle Filigno (3) 0 | John Herdman 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Stephanie Labbé, Karina LeBlanc —— DF Robyn Gayle, Emily Zurrer — MC Selenia Iaccelli | ||||
Austràlia — Quarts de final | ||||
Lydia Williams (4) Melissa Barbieri (1) 0 0 0 0 0 | Laura Alleway (5) Steph Catley (5) Elise Kellond-Knight (5) Servet Uzunlar (1) 0 0 0 | Katrina Gorry (5) Alanna Kennedy (5) Emily van Egmond (5) Tameka Butt (3) 0 0 0 | Kyah Simon (5 / 3) Lisa de Vanna (5 / 2) Michelle Heyman (5) Caitlin Foord (5) Sam Kerr (5) Larissa Crummer (2) Ashleigh Sykes (2) | Alen Stajcic 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Mackenzie Arnold — DF Claire Polkinghorne — MC Nicole Bolger, Teresa Polias — FW Leena Khamis, Hayley Raso | ||||
Xina — Quarts de final | ||||
Wang Fei 0 0 0 0 0 0 0 | Wang Shanshan (5 / 2) Li Dongna (5) Liu Shanshan (5) Wu Haiyan (5) Pang Fengyue (1) 0 0 0 | Wang Lisi (5 / 2) Han Peng (5) Ren Guixin (5) Tan Ruyin (5) Tang Jiali (4) Wang Shuang (4) Ma Jun (2) Zhang Rui (1) | Zhao Rong (5) Lou Jiahui (4) Gu Yasha (2) Li Ying (2) 0 0 0 0 | Hao Wei 0 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Zhang Yue, Zhao Lina — DF J. Li — MC Lei Jiahui, Xu Yanlu | ||||
Brasil — Vuitens de final | ||||
Luciana Maria (4) 0 0 0 0 0 0 0 0 | Rafaelle Carvalho (4) Tamires (4) Monica Hickmann (4) Fabiana da Silva (3) Poliana Barbosa (2) Géssica do Nascimento (2) 0 0 0 | Raquel Fernandes (4 / 1) Andressa Cavalari (4) Andressa Alves (3 / 1) Formiga Maciel (3 / 1) Thaisa Rosa (3) Darlene de Souza (2) Beatriz Zaneratto (2) Maurine Dornelles (1) Gabi Zanotti (1) | Marta Vieira (3 / 1) Cristiane Rozeira (3) Rafinha de Miranda (2) Rosana dos Santos (1) 0 0 0 0 0 | Vadão Fumeiro 0 0 0 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Bárbara do Monte, Letícia Lima — DF Tayla Pereyra | ||||
Noruega — Vuitens de final | ||||
Ingrid Hjelmseth (4) Silje Vesterbekkmo (1) 0 0 0 0 | Ingrid Moe-Wold (4) Marita Skammelsrud-Lund (4) Maria Thorisdottir (3) Trine Rønning (2 / 1) Nora Holstad-Berge (1) 0 | Solveig Gulbrandsen (4 / 2) Maren Mjelde (4 / 1) Kristine Minde (4) Lene Mykjåland (4) Gry Tofte-Ims (3) Ingrid Schjelderup (2) | Ada Hegerberg (4 / 3) Elise Thorsnes (4) Isabell Herlovsen (3 / 2) Emilie Haavi (3) Lisa Utland (2) 0 | Eve Pellerud 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Cecilie Fiskerstrand — DF Marit Sandvei — MC Anja Sønstevold — DV Melissa Bjånesøy, Hege Hansen | ||||
Camerun — Vuitens de final | ||||
Annette Ngo-Ndom (4) 0 0 0 0 0 | Christine Manie (4 / 1) Claudine Meffometou (4) Yvonne Leuko (3) Aurelle Awona (2) Augustine Ejangue (2) Cathy Bou-Ndjouh (2) | Raissa Feudjio (4) Henriette Akaba (3) Geneviève Ngo-Mbeleck (2) Agathe Ngani (1) 0 0 | Gaëlle Enganamouit (4 / 3) Madeleine Ngono-Mani (4 / 2) Gabrielle Onguéné (4 / 2) Ajara Nchout (4 / 1) Jeannette Yango (4) Francine Zouga (4) | Enow Ngachu 0 0 0 0 0 |
Van ser convocades però no van arribar a jugar: PT Regine Enyegue, Thecle Mbororo — DF Wanki Awachwi, Ysis Sonkeng — MC Ninon Abena — DV Rose Bella |
Referències
Enllaços externs
- http://www.fifa.com/womensworldcup/index.html Arxivat 2015-06-04 a Wayback Machine.